Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Roraty!

Z naszych Wspólnot
na roratyWARSZAWA-BEMOWO. W czasie adwentu wraz z całą wspólnotą parafialną przeżywamy roraty. Jest to niezwykła Msza święta, która skupia setki osób. O świcie, gdy osiedle dopiero budzi się ze snu w naszym kościele słychać uroczysty śpiew "Podnieście w górę bramy szczyty wasze..., bo idzie chwały Król". Codzienna liturgia sprawowana jest w bardzo uroczysty sposób: kantorzy intonują pieśni, przedstawiciele różnych grup parafialnych czytają Słowo Boże, a ks. Ryszard Andrzejewski głosi homilię. W każdy czwartek do kościoła specjalnie zapraszane są dzieci. Siostry katechetki z uczniami naszych szkól przygotowują czytanie i modlitwę wiernych. Po zakończonej Mszy świętej Siostry rozdają wszystkim małym parafianom kakao i pączki.
Dodane przez sdawida dnia 05 grudzień 2008 13:48 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4944 Czytań · Drukuj · PDF document

Uroczystości Jubileuszowe.

Z naszych Wspólnot
 Ząbki. Już od niedzieli 23 listopada 2008 r. rozpoczęło się świętowanie Jubileuszu 25 - lecia Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Na Eucharystii do południa spotykały się poszczególne grupy wiekowe, a także małżeństwa przeżywające  25 - lecie ślubu. Po południu do godziny 18.00  była adoracja Najświętszego Sakramentu ze szczególnym podkreśleniem Godziny Miłosierdzia. Około 19.00  rozpoczął się koncert Kwintetu Dętego i naszego parafialnego chóru Cantores Misericordiae. Od  środy 26 listopada do piątku cała parafia trwała na modlitwie przeżywając rekolekcje, które poprowadził ks. Marek Doszko./.../ Centralne Uroczystości Jubileuszowe odbyły się w sobotę 29 listopada pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abpa Henryka Hosera SAC- Pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dodane przez sdawida dnia 03 grudzień 2008 23:01 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4776 Czytań · Drukuj · PDF document

Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny

roratka1 Niedziela Adwentu rozpoczyna nie tylko czas szczególnego oczekiwania na Boże Narodzenie, ale jest początkiem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. "Otoczmy troską życie"- to zadanie, jakie w szczególny sposób podejmuje Kościół. W czasach, gdy wiele państw prawnie sankcjonuje zabijanie najbardziej bezbronnych, jest to zadanie wyjątkowo aktualne i ważne. Wypatrując "przyjścia Pana", śpiewając "Marana Tha" chcemy z pomocą Niepokalanej i świętych Patronów, na których wskazuje nam Kościół: św. Pawła i św. Brunona z Kwerfurtu włączyć się w wysiłki całego Ludu Chrystusowego, by każdy człowiek miał prawo do życia.
Dodane przez sdawida dnia 30 listopad 2008 00:36 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4456 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie katechetyczne

Formacja
 29 listopada w Miejscu Piastowym spotkały się siostry katechetki, rejonu podkarpacia i małopolski. W spotkaniu wzięło udział 18 sióstr, poprowadził je w zasadniczej części ks. Piotr Boraca, misjonarz z Republiki Środkowej Afryki, pracujący obecnie w Papieskich Dziełach Misyjnych w Warszawie. Ksiądz Piotr w słowie w czasie Mszy św., jak też w wykładzie wprowadzającym w tematykę spotkania podkreślał misyjną naturę Kościoła oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Dobrej Nowiny tym, którzy jej jeszcze nie znają. Misjonarz jest tylko tym uprzywilejowanym członkiem Kościoła, który bezpośrednio uczestniczy we wzajemnej wymianie darów jaka zachodzi między Kościołem głoszącym, a  Kościołem przyjmującym Ewangelię.
Dodane przez cssma dnia 29 listopad 2008 23:37 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5788 Czytań · Drukuj · PDF document

przedszkolaki z Ząbek

Z naszych Wspólnot
 Zaduma nad przemijaniem, to sprawa szczególna, gdy staje się udziałem przedszkolaków. A zaraz potem rozwijanie miłości do Ojczyzny. A żeby nikt nie miał wątpliwości, że to dotyczy naszych milusińskich, zaraz potem Pimpuś, Kaczątko (czy brzydkie?), średniowieczne damy Rycerze i Smoki. Kolejny raz dowiadujemy się o wyczynach przedszkolaków z Ząbek. A co słychać w innych naszych przedszkolach? Zapraszamy do artykułów z serii Działalność -Przedszkola.  Ostatni artykuł: tutaj.
Dodane przez sdawida dnia 29 listopad 2008 23:32 · 0 Komentarzy · 5855 Czytań · Drukuj · PDF document

10 lat SKC w Jaśle

Z naszych Wspólnot
 Jubileusz SKC w ZS nr 4 w Jaśle, świętowany w ubiegłym miesiącu w gronie innych Kół Caritas okręgu jasielskiego, obecnie przeżywany był  na terenie szkoły. W uroczystości, oprócz członków SKC wzięli udział uczniowie klas I i II oraz Dyrekcja i Nauczyciele. Młodzież, jak poprzednio, przedstawiła historię i dokonania tej charytatywnej, chrześcijańskiej organizacji, w którą angażowało się przez minione dziesięciolecie setki uczniów (corocznie była to najliczniejsza zorganizowana grupa na terenie szkoły). Jest to właściwie drugie młodzieżowe Koło Caritas w Diecezji Rzeszowskiej, a pierwsze na terenie i w okolicach Jasła. Z okazji tej okrągłej rocznicy zaproszona została na szkolne spotkanie s. Dawida Ryll, która zainicjowała w szkole  tę formę działalności.
Dodane przez cssma dnia 28 listopad 2008 22:32 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5259 Czytań · Drukuj · PDF document

Czas dla Boga

Z naszych Wspólnot
 Okazją odkrywania Boga w swoim życiu dla licznej grupy młodzieży z Jasła /41 osób/  były rekolekcje, które odbywały się w Miejscu Piastowym od 21-23 listopada. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadził ks. Tomasz Wilisowski z s. Dianą Jonczyk i S. Joanną Krupa. Rekolekcje to czas zatrzymania się, odejścia od tego, co niesie codzienność, to czas stanięcia w prawdzie przed samym sobą i Bogiem. Świadectwo uczestniczki pokaże to, czego można było doświadczyć w tym świętym czasie: "Przyjechałam na rekolekcje, aby odnaleźć siebie, aby odpocząć od rzeczywistości i przemyśleć swoje życie. Chciałam, aby Bóg wskazał mi drogę, chciałam odpowiedzi. Nie otrzymałam jej. Bóg nie powiedział mi: rób tak lub tak, ale zostawił mi wybór i decyzję. Czuję, że On jest ze mną. Wiem, że jest przy mnie i zawsze będzie. Szukam dalej odpowiedzi na wiele pytań, ale jestem pewna, że w odpowiednim czasie znajdę odpowiedź. Dziękuję Bogu, że mogłam doświadczyć Jego obecności zwłaszcza podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poczułam, że nie jestem sama, poczułam spokój, radość i szczęście. Bóg sam wystarczy. Chwała Panu".
Dodane przez sdawida dnia 25 listopad 2008 23:33 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6072 Czytań · Drukuj · PDF document

Ingres we Lwowie

m.gen na ingresieW uroczystym ingresie księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego do lwowskiej archikatedry jaki miał miejsce 22 listopada br. wzięli udział przedstawiciele naszych michalickich Zgromadzeń: przełożona generalna -m. Natanaela Bednarczyk, ks. radca-Jan Seremak, jako delegat przełożonego generalnego ks. Kazimierza Radzika oraz siostra Maksymiliana Ciepała -asystentka generalna.
W katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zgromadzili się na uroczystości m. in. kard. Camilio Ruini z Rzymu, biskupi i księża z Ukrainy, Polski, innych krajów, duchowieństwo Kościołów wschodnich oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, uczelni wyższych z Ukrainy i Polski, Wiesław Osuchowski, konsul generalny RP we Lwowie.

Dodane przez sdawida dnia 25 listopad 2008 23:23 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5458 Czytań · Drukuj · PDF document

Rekolekcje dla dziewczyn

powolania
 KRAKÓW - KOSOCICKA.  Za nami kolejne rekolekcyjne spotkanie dla dziewczyn. Choć była niewielka grupka uczestniczek, to równie żarliwa atmosfera modlitwy i radości, jak w grupach liczniejszych. Tym razem przybyło na Kosocicką pięć dziewczyn.  Rekolekcje poprowadziły: s. Agnieszka Zych i s. Dorota Pawłowska. Tematem dni skupienia były słowa św. Pawła zaczerpnięte z 1 Listu do Tymoteusza: "WIEM, KOMU UWIERZYŁEM". W drogę poszukiwania Obecności Boga wprowadziła nas Maryja, której Święto Ofiarowania w świątyni przypadło na dzień rozpoczęcia naszych rekolekcji. Ta, która zawierzyła Bogu bez reszty, jest dla nas wzorem, jak przeżywać naszą wiarę w codzienności. Mszy świętej w piątek przewodniczył ks. Piotr Telega ze Zgromadzenia Sług Miłości. Po Mszy świętej w krótkiej konferencji nawiązał do wydarzenia z życia św. Pawła - jego spotkania z Chrystusem pod Damaszkiem, po którym w sposób radykalny zmienił dotychczasowe życie. Św. Paweł uwierzył Chrystusowi i od tej chwili walczył o wiarę z całym zaangażowaniem, głosząc Ewangelię i wzywając do nawrócenia. Autentyczny świadek wiary, który wiedział, Komu zawierzył.

Dodane przez siostraAgnieszka dnia 25 listopad 2008 05:13 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 5868 Czytań · Drukuj · PDF document

czytanie Pisma świętego

Z naszych Wspólnot
celebracja Słowa BożegoKRAKÓW - ALEKSANDRY. W parafii Najświętszej Rodziny w dniach 22 -23 XI. 2008 r. przeżywano "VII DOBĘ DOBREJ NOWINY". Wspólnota oazowa "Latorośle" przygotowała nie tylko wystrój kaplicy św. Brata Alberta, ale też Stół Słowa Bożego, do którego zaprosiła całą parafię. Głośne czytanie Pisma Świętego trwało nieprzerwanie przez całą dobę. Włączyły się także w to niezwykłe duchowe przeżycie także Siostry Michalitki przez czytanie i słuchanie Słowa Bożego. Wszyscy czytający i słuchający Słowa Bożego doświadczali, że jest to niezwykła modlitwa, spotkanie z Bogiem, który do nas nieustannie mówi. Zakończenie nastąpiło po Mszy Świętej w Uroczystość Chrystusa Króla, a potem miał miejsce koncert zespołu "Przemienienie" ze Śląska.

Dodane przez sdawida dnia 25 listopad 2008 04:38 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5225 Czytań · Drukuj · PDF document

otwarcie wystawy prac dziecięcych

Z naszych Wspólnot
to sa prawdziwki, wiesz?Przemyśl. W Świetlicy-Oratorium u michalitek można oglądnąć niezwykłą wystawę wielu dziecięcych prac plastycznych. Można było podziwiać (naprawdę) talenty młodych ludzi, którzy pod opieką oddanych wychowawców świetlicy rozwijają swoje zdolności. Wczoraj była też możliwość wysłuchania utworów muzycznych (m.in.na fortepian i flet) oraz piosenek w wykonaniu uzdolnionych dzieci z Oratorium. Odbyły się ciekawe występy teatralne oraz taneczne. Goście otrzymywali karteczki wykonywane przez dzieci, ale mieli też okazję nabyć sobie różne inne ich "dzieła" (dużym zainteresowaniem cieszyły się aniołki). Było ogłoszenie wyników konkursu na logo Oratorium i wręczenie nagrody laureatce Janie. Był czas na rozmowy, zwiedzanie świetlicy i smaczne przekąski. 
Dodane przez sdawida dnia 22 listopad 2008 05:33 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6273 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 127 z 141 << < 124 125 126 127 128 129 130 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Na dzisiaj
Losowa fotka
wspólna modlitwa
wspólna modlitwa
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.