Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

NABOŻENSTWA FATIMSKIE

nabozenstwalogoMIEJSCE PIASTOWE.
W najbliższą sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie "na Górce". Wszystkich, kórym bliskie jest przesłanie Maryi- Pani Fatimskiej zapraszamy na czuwanie fatimskie, zwłaszcza na Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 20.00.
Przy okazji, ci, którzy nie byli na uroczystościach 28 września, będą mogli zobaczyć poświęcony wówczas pomnik Anioła Stróża Polski. Obecność Aniołów wpisuje się w objawienia, jakie miały miejsce w Fatima, jest to dodatkowy aspekt dla michalickich Zgromadzeń, by rozpowszechniać treść orędzia, z jakim Maryja przyszła do świata poprzez dzieci: Łucję, Hiacyntę i Franciszka.
Dodane przez sdawida dnia 02 październik 2008 08:48 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5920 Czytań · Drukuj · PDF document

POŚWIĘCENIE FIGURY ANIOŁA STRÓŻA POLSKI

Dom Generalny
zawierzenieMIEJSCE PIASTOWE. 28 września - wigilia uroczystości św. Michała Archanioła. Na uroczystościach kończących Rok św. Michała Archanioła zebrały się tłumy czcicieli z całej Polski. Okoliczność była szczególna. Przy pierwszym w Polsce Sankturium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława  Markiewicza postawiony został pierwszy w historii Polski pomnik symbolizujący opiekę Anioła Sróża całej naszej Ojczyzny. Autorem figury jest p.prof.Wincenty Kućma z Krakowa. Artysta  ukazał Anioła podnoszącego Polskę, zmęczoną wieloletnimi zmaganiami i walkami, ale wiernie trzymającą tarczę i miecz: symbole patriotyzmu opartego na wartościach chrześcijańskiej wiary.
Ponadto, podczas Mszy św. 21 alumnów WSD Księży Michalitów złożyło śluby czasowe, a dwóch - śluby wieczyste. Homilę w czasie tych uroczystości wygłosił ks. Piotr Prusakiewicz, michalita.
Dodane przez sdawida dnia 29 wrzesień 2008 07:21 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6451 Czytań · Drukuj · PDF document

Sesja naukowa o św. Michale Archaniele

Dom GeneralnyikonaMIEJSCE PIASTOWE  Trwa Sesja Naukowa poświęcona św. Michałowi Archniołowi. Sesja rozpoczęła się uroczystą Eucharystią sprawowaną przez 33 kapłanów, której przewodniczył  ks.bp Stanisław Nagy. Po sakramentalnej uczcie uczestnicy sesji udali się do auli ZS Księży Michalitów w Miejscu Piastowym, gdzie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu ks. prof. dr hab. Michała Janochy, pt. Ikonografia św. Michała Archanioła w tradycji bizantyńsko-ruskiej. Następnie p.red. Herbert Oleschko dokonał szczegółowego wprowadzenia w przygotowany przez siebie wernisaż "Oblicza Archanioła" . Choć pora była już późna, uczestnicy spotkania z zainteresowanie wysłuchali tego wprowadzenia i jeszcze z większym zainteresowanie poszli oglądnąć wystawę.
Dodane przez sdawida dnia 27 wrzesień 2008 08:52 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6461 Czytań · Drukuj · PDF document

Nasz Założyciel Patronem Gminy Miejsce Piastowe

Dom Generalny
z wójtem i przewodniczącym GminyWzruszające chwile, a zarazem bardzo radosne dla michalitów i michalitek. Rada Gminy Miejsce Piastowe jednogłośnie przyjęła rezolucję Pana Wójta, by ogłosić błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza patronem tejże Gminy. Głosowanie i podpisanie rezolucji odbyło się 26 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas posiedzenia Rady, na które zaproszono przedstawicieli władz powiatowych, dyrektorów szkół i instytucji funkcjonujących na terenie gminy, komendanta policji, a także przełożonych generalnych michalickich zgromadzeń oraz przełożonych domów zakonnych w Miejscu Piastowym. W zastępstwie Matki Generalnej i Siostry Przełożonej na to posiedzenie udała się s.Maksymiliana Ciepała - asystentka generalna i s. Dawida Ryll - sekretarka gen.
Dodane przez cssma dnia 27 wrzesień 2008 08:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6018 Czytań · Drukuj · PDF document

Życzenia na Patronalne Święto

Dom Generalnysw.Michal Arch. w Miejscu Piastowym          Głoś Imię Pana razem ze wszystkim, co żyje,
On twoim światłem, Jemu niech serce twe bije.
On życiem twym,
wdzięczności śpiewaj Mu hymn
teraz i na wieki. Amen.

Ukochane Siostry,
Kochane Dzieci i Młodzieży z "Naszych Domów" i "Oratoriów",
nasi Krewni, Przyjaciele, Dobroczyńcy,
Wszyscy Czciciele św. Michała Archanioła

Dodane przez sdawida dnia 27 wrzesień 2008 07:23 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5335 Czytań · Drukuj · PDF document

Jubileuszowe obchody w Radomiu

Z naszych Wspólnot
jubilatkiRADOM  Wspólnota parafialna /Fara w Radomiu/ oraz wspólnota Sióstr na Wernera świętowała wczoraj 50-lecie życia zakonnego sióstr Urbany Kupisz i Tomisławy Furman, które w par. Fara przyszły na świat, tam była chrzczone, przystępowały do I Komunii świętej i do sakramentu bierzmowania. Wraz z nimi odnawiała swoje śluby srebrna jubilatka - s. Eligia Opiłowska, która obecnie - podobnie jak siostra Urbana - na terenie tej parafii przebywa i pracuje. W uroczystościach wzięło udział kilku kapłanów, wiele sióstr zakonnych, z Matką Generalną na czele oraz liczni krewni i znajomi Sióstr. Jubilatkom życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia zakonnego, a wraz z nimi modlimy się o nowe powołania zakonne z Radomia.
Dodane przez sdawida dnia 22 wrzesień 2008 15:39 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7176 Czytań · Drukuj · PDF document

50 lat Michalitek w Gołąbkach

Z naszych Wspólnot
Te DeumGOŁĄBKI  Jubileusz pobytu i pracy w  parafii świętowała Wspólnota Sióstr. podczas uroczystej dziękczynnej Eucharystii, której przewodniczyl w kościele parafialnym 14 wrzesnia Arcybiskup Kazimierz Nycz. Mszę świętą poprzedziła krótka prezentacja posługi sióstr w tym okresie czasu w parafii. Na przestrzeni 50 lat w Gołąbkach pracowało 130 sióstr, podejmowały one pracę jako zakrystianki, organistki, kancelistki, opiekunki chorych, katechetki, prowadziły przedszkola a w ostatnich 15 latach także placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Dom w Gołąbkach służył również jako "przystań" dla sióstr studentek oraz misjonarek. W czasie Mszy św., w procesji na wejście zostały wniesione relikwie bł. ks. Bronisława Markiewicza, które następnie zostały przekazane przez m.Natanaelę jako dar Zgromadzenia dla parafii z okazji tej uroczystości.   W Eucharystii i wspólnym spotkaniu w naszym domu wzięli udział kapłani z dekanatu ursuskiego oraz siostry delegatki naszych domów warszawskich.
Dodane przez sdawida dnia 14 wrzesień 2008 23:47 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5439 Czytań · Drukuj · PDF document

Pielgrzymowanie do polskiego Loretto

Z naszych Wspólnot
w LorettoZĄBKI. KORONACJA MATKI BOŻEJ W LORETTO. 7 września w liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego - założyciela Loretto odbyła się koronacja cudownej figury Matki Bożej Loretańskiej. Z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach wyruszyła pielgrzymka, w której uczestniczyło sześć sióstr z naszej wspólnoty. Pierwszy etap pielgrzymki pokonaliśmy autokarami, a było ich z naszej parafii aż 4. Następnie od miejscowości Urle ok. 10 km pielgrzymowaliśmy pieszo. Uczestnicząc w pielgrzymce i Uroczystej Eucharystii, polecałyśmy Bogu przez pośrednictwo Maryi intencje, które nosimy w swoim sercu, szczególnie prosząc za nasze Michalickie Zgromadzenia i o dar powołań zakonnych.
Dodane przez cssma dnia 09 wrzesień 2008 14:16 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5590 Czytań · Drukuj · PDF document

Wyruszyły w Drogę

Formacja
w drodzePo wyjeździe Rodziców Sióstr Nowicjuszek, czas na dłuższy "spacer". Nasze Nowicjuszki i kilka innych Sióstr z miejsteckiej Wspólnoty, wyruszyły w pielgrzymkę do kapliczki Cudownego Krzyża w Klimkówce k.Rymanowa. Do grona pieszych pielgrzymów dołączyły później siostry, którym wiek i zdrowie nie pozwalają na piesze wędrówki - dojechały samochodem. I wspólnie  modliły się, brały udział we Mszy św., sprawowanej przez ks. kapelana Leszka Ciocha, a niektóre z nich pozostały jeszcze na wspólnej rekreacji. Bo ognisko, pieczone ziemniaki i kełbaski oraz wspólna zabawa i śpiew bardzo umacnia wspólnotę - nie tylko nowicjacką.
A Siostrom Nowicjuszkom życzymy, by przez cały rok tak "radośnie" wędrowały z Chrystusem i ku Chrystusowi - zawsze Cudownemu, niezależnie od tego w jakiej "kapliczce" na nas czeka. Szczęść Boże.
Dodane przez sdawida dnia 01 wrzesień 2008 16:58 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 8346 Czytań · Drukuj · PDF document

RODZINNE SPOTKANIE

Formacja
Podczas Mszy swNowy rok szkolny naszych Sióstr Nowicjuszek poprzedziło spotkanie z Najbliższymi. Do Miejsca Piastowego przyjechali Rodzice i niektórzy z Rodzeństwa sióstr. W duchowym pogłębieniu  tego dwudniowego spotkania pomagali siostrom i ich krewnym s.Hiacynta - mistrzyni nowicjatu oraz ks. Leszek Cioch - kapelan. O pokarm dla ciała zadbała s. przeł. Nereusza i jej domowa Wspólnota. Nie zabrakło też smakołyków przywiezionych przez rodziny sióstr. Radość spotkania wzmocniła siły, a zatem ... do dzieła!!! Rok szkolny rozpoczęty! I to jak?! Dziś siostry nowicjuszki wędrują pieszo do kapliczku cudownego Krzyża w Klimkówce. Życzymy im dobrej kondycji na wszystkie wędrówki, zwłaszcza te duchowe. Szczęść Boże.
Dodane przez sdawida dnia 01 wrzesień 2008 07:28 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6105 Czytań · Drukuj · PDF document

Jubileuszowa pielgrzymka

Formacja
w Sankt. sw. Michala ArchMONTE SANT´ANGELO, Italia  Przedłużeniem jubileuszowych przeżyć w Domu Macierzystym- renowacji i uroczystej Mszy św. w dniu 12 sierpnia z ponowieniem profesji zakonnej - była 9 -dniowa pielgrzymka do sanktuarium Św. Michała Archanioła na Górze Gargano, wiodąca przez Rzym. Pięć sióstr - srebrnych jubilatek: s. Eligia Opiłowska, s. Roberta Prokopowicz, s. Magdalena Rojek, s. Łucja Ożóg i s. Jadwiga Karolska (s. Paulina Król ze względu na stan zdrowia swojej mamy została w Polsce) wyruszyło 13 sierpnia w kierunku słonecznej Italii. W niedzielę, 17.08. godz. 19.00 nastąpił punkt kulminacyjny dla nas, sióstr jubilatek: Msza Św. w Grocie Św. Michała z ponowieniem naszej profesji. Ks. Marek Arciszewski w kazaniu podkreślił, iż jest to historyczny moment dla Sanktuarium i dla Zgromadzenia Sióstr Michalitek, gdyż po raz pierwszy Siostry obchodzą tutaj swój jubileusz życia zakonnego, a także z racji rozpoczęcia pobytu i pracy trzech Sióstr z tegoż Zgromadzenia na Monte Sant'Angelo.
Dodane przez sdawida dnia 24 sierpień 2008 18:47 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5639 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 130 z 141 << < 127 128 129 130 131 132 133 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
co mowi Pan?
co mowi Pan?
rekolekcje dla dziewcząt
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.