Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

RENOWACJA JUBILATEK

Formacja
renowantki2008Trwa renowacja życia zakonnego dla sióstr, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pierwszej profesji oraz dla przyszłorocznych jubilatek. Spotkania dla renowantek prowadzą kolejno: ks.Bogusław Turek (michalita), o.Aleksander Jacyniak (jezuita), ks. Andrzej Zagórski (saletyn) i ks. Jan Seremak (michalita). Pierwsze dwa dni z ks. Bogusławem poświęcone są tematom tj. świętość - powszechne powołanie do świętości, charyzmat życia zakonnego i michalickiego, życie we wspólnocie. O. Aleksander pomoże nam zanalizować sytuacje kryzysowe ukazane w Biblii i zobaczyć jak radzić sobie z kryzysami we własnym życiu, ks. Andrzej przypomni, co to znaczy być uczniem /uczennicą/ Chrystusa żyjąc 25 czy 50 lat w zakonie, a ks. Jan wprowadzi nas w Księgę Apokalipsy.
Dodane przez cssma dnia 04 sierpień 2008 09:05 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6932 Czytań · Drukuj · PDF document

KOLONIJNE WSPOMNIENIA!

Z naszych Wspólnot
samotny w lesie?W dniach 14 - 25 lipca 2008r. 44-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach przebywała na kolonii w Krynicy-Zdrój. Opiekę nad uczestnikami sprawowali ks. Grzegorz Chojnicki, kl. Rafał Żabicki /animator muzyczny/, s. Bernarda, s. Patrycja, p. Agnieszka Kopczyńska i p. Krzysztof Kowalski. Program kolonii oparty był na treściach zawartych w Przykazaniach Bożych. Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa, spotkania w grupach, zabawa i piękno otaczającego świata pomagały kolonistom odkrywać dobroć i miłość Boga ukrytą w Dekalogu. Wewnętrznemu ubogaceniu sprzyjały również wspólne wędrowania po górskich szlakach, zwiedzanie Kamienny, Starego i Nowego Sącza, Muszyny-Zdrój, Jaworzyny Krynickiej, Popradu na Słowacji i różnych pięknych miejsc w samej Krynicy.
Dodane przez cssma dnia 02 sierpień 2008 08:31 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5807 Czytań · Drukuj · PDF document

Z troską o trzeźwość Narodu

Dom Generalny
podczas Mszy świętejTrzeźwość Narodu to sprawa doniosła nie tylko dla duchowych córek i synów bł. ks.Bronisława Markiewicza, czyli michalickich rodzin zakonnych. Rodzina Radia Maryja poszła w ślady naszego Założyciela i także szerzy idee trzeźwości, zabiega o nią, modli się o trzeźwość. Dzisiaj spotkały się te Rodziny, przekonane, że prawdziwa rodzina jest tam, gdzie jest trzeźwość. Księża michalici po raz czwarty gościli w Miejscu Piastowym, przy figurze Pani Fatimskiej i pod opieką św. Michała Archanioła oraz bł. Bronisława Markiewicza tych wszystkich, którzy chcieli wspólnie modlić się o trzeźwość polskiego Narodu. Wiele michalitek, nie tylko tych z Miejsca Piastowego przybyło, by włączyć się w tę modlitwę.
Dodane przez cssma dnia 28 lipiec 2008 23:31 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5660 Czytań · Drukuj · PDF document

PRZYJĘCIE DO NOWICJATU

Formacja
nowe nowicjuszkiTrzy nowe siostry rozpoczęły nowicjat w Miejscu Piastowym. Ceremonia obłóczyn odbyła się w dniu imienin naszej Współzałożycielki Sł. Bożej Matki Anny Kaworek. Ten rok obfituje w "trójki": trzy siostry złożyły śluby wieczyste, trzy - pierwszą profesję, mamy trzy drugoroczne nowicjuszki i trzy, które właśnie rozpoczęły pierwszy rok nowicjatu. Ile wstąpi w tym roku do Zgromadzenia? Na pewno znajdzie się miejsce na trzykrotnie więcej, niż obecnie jest w nowicjacie. Prośmy zatem Pana żniwa o powołania i za powołane dziewczęta, aby usłyszały Jego głos i ochotnie odpowiedziały na tak piękne zaproszenie.
Dodane przez cssma dnia 27 lipiec 2008 14:02 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7483 Czytań · Drukuj · PDF document

Ponowienie profesji 2008

Formacja
sluby czasoweMIEJSCE PIASTOWE. Ponowienie ślubów czasowych dokonało się na Mszy świętej kończącej rekolekcje zakonne sióstr. Dwanaście z dziewiętnastu junioratek składało na rok lub dwa lata profesję zakonną. Po zakończeniu Eucharystii Matka Generalna wręczała siostrom dekrety, z których dowiadywały się, na jakiej placówce zgromadzenia przyjdzie im w tym roku pełnić wolę Bożą. Deklaracja służenia Panu i życia radami ewangelicznymi: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, dokonana przez ochotnym sercem najmłodszych michalitek uwidoczniła się na ich twarzach radością w chwili, gdy odczytywały i przyjmowały "wolę Bożą".
Dodane przez cssma dnia 26 lipiec 2008 13:46 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6570 Czytań · Drukuj · PDF document

GÓRY CZEKAJĄ...

Z naszych Wspólnot
w góachPORONIN. Wakacje, czas odpoczynku. Nasz mały domek czeka na miłośników gór. Mamy jeszcze skromne możliwości lokalowe, ale serca otwarte... Zapraszamy w góry nasze Siostry. Prezentowane zdjęcia niech będą zachętą. Przedstawiamy kilka widoków z nad Czarnego Stawu, Morskiego Oka, Doliny Strążyskiej, Kasprowego i Giewontu. Wejście na Rysy...,przygoda! Ale może skończyć się źle, jeśli nie zabezpieczymy się wystarczająco. Oprócz Aniołów Stróżów warto mieć ze sobą odpowiednie buty i kurtki. A trud wędrowania po szlakach jest niewspółmierny z przeżyciami, jakie daje przebywanie w majestacie gór. I odczucie bliskości Stwórcy. Warto przyjechać.

Dodane przez cssma dnia 23 lipiec 2008 22:22 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6328 Czytań · Drukuj · PDF document

Teatr życia

Z naszych Wspólnot
uczestniczka warsztatówVI plener Artystyczny Artystów Niepełnosprawnych w Skolankowskiej Woli odbył się w 60 rocznicę urodzin Ks. Bpa Jana Chrapka w jego rodzinnym domu. Corocznie, na zaproszenie Pana Marka Chrapka i jego rodziny, niepełnosprawni skupieni w "Teatrze życia", który ma siedzibę w Grudziądzu przybywają tutaj, by spotkać się z rodziną śp. ks.bp Jana, którego obrali za swego duchowego patrona i przewodnika.
Jak powstał "Teatr Życia"? W czasie, kiedy ks. bp Jan Chrapek był w Toruniu, spotykał się niepełnosprawnymi w Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu. Prowadził dla nich rekolekcje.Dyrektorem tego Centrum była wówczas i pozostała do dziś pani Krystyna Grabowska, bez reszty oddana służbie niepełnosprawnym. Z tych to osób wyłonili się Ci, którzy zaczęli śpiewać, malować, rzeźbić i pisać wiersze. Z czasem powstało stowarzyszenie "Teatr Życia" ...
Dodane przez cssma dnia 23 lipiec 2008 21:26 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6639 Czytań · Drukuj · PDF document

Pierwsza Profesja

Formacja
Neoprofeski16 lipca 2008. S. Katarzyna Szymańska, s. Ewa Mucha, s. Anna Adamowicz złożyły dziś śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Uroczystość odbyła się w kaplicy Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym. Przewodniczył jej ks. kapelan Leszek Cioch, który celebrował Eucharystię wraz z ks. dyrektorem Krzysztofem Stanulą i ks. Antonim Skałbą (saletynem). W imieniu Kościoła śluby zakonne naszych Neoprofesek przyjęła przeł. gen. m. Natanaela Bednarczyk, a świadkami uroczystości była s. Łucja Ożóg, radna gen. oraz s. Hiacynta Popiel, mistrzyni nowicjatu. Do naszych sióstr celebrantek przybyła także najbliższa rodzina.
Dodane przez cssma dnia 16 lipiec 2008 18:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7592 Czytań · Drukuj · PDF document

Renowacja - powrót do początków

Formacja
renowantki W dniach od 6 - 13 lipca w Częstochowie, siostry, które 5 lat temu składały profesję wieczystą, przeżywały dni odnowy życia zakonnego. W renowacji uczestniczyło 9 sióstr:
s.Agnieszka Mars, s.Józefina Bajek, s.Ignacja Tomczyk, s.Fides Modlińska, s.Lucyna Goj, s.Urszula Galek, s.Agata Ciesielczyk, s.Małgorzata Torba, s.Lucyna Maniak. Siostry korzystały z posługi ks. Zbigniewa Irzyka ( proboszcza z Jasła) i ks. Jana Seremaka CSSMA.
Dodane przez cssma dnia 16 lipiec 2008 08:09 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6176 Czytań · Drukuj · PDF document

Widokówki z Miejsca Piastowego

Dom Generalny
widokowka1Seria widokówek, wydana przez michalitki w Miejscu Piastowym na pewno ucieszy tych, którzy chcą swoim znajomym i krewnym wysłać stąd pozdrowienia. Wielu pielgrzymów, turystów, a nawet tutejszych mieszkańców szukało tego typu widokówek. Nieliczne można było znaleźć jedynie w księgarni księży michalitów "na Górce". Kto tam nie dotarł, musiał zadowolić się kartką z widokiem Krosna. Od dziś asortyment widokówek z Miejsca Piastowego powiększony o 9 nowych wzorów, na których znalazły się -oczywiście- zdjęcia domu zakonnego sióstr michalitek oraz tego, co mieści się w nim i obok niego.

Dodane przez cssma dnia 15 lipiec 2008 16:28 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6179 Czytań · Drukuj · PDF document

PRZYBYLI PIELGRZYMI.

Dom Generalny
PPMDo Miejsca Piastowego dotarła XXIII Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa o Trzeźwość Narodu Polskiego, która wyruszyła 2 lipca z Warszawy. Grupa pielgrzymów nie była w tym roku zbyt liczna, ale zapał, gorliwość i intencje ponad 100 młodych ludzi wystarczały za tysiąc. Swój trud pielgrzymowania  Pielgrzymi ofiarowali przy sarkofagu bł. ks. Bronisława Markiewicza, wielkiego apostoła trzeźwości. Nawiedzając Miejsca związane z jego posługą, przybyli także do naszego klasztoru, adorowali Pana Jezusa w kaplicy Domu Macierzystego i modlili się przy krypcie sł. Bożej m. Anny Kaworek.

Dodane przez cssma dnia 13 lipiec 2008 10:46 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 6500 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 131 z 141 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.