Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Nazwałem Was Przyjaciółmi

Z naszych Wspólnot
Lednica 2008JASŁO. W dniach 6 i 7 czerwca 2008 r. spora grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle wraz z Siostrami . Kingą i Dianą uczestniczyła w XII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Pierwszym etapem naszej pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu.
W sobotni poranek udaliśmy sie na Pola Lednickie. Wraz z tysiącami ludzi z całej Polski przez upalny dzień trwały przygotwania do wieczornej liturgii. Tematem tegorocznego spotkania młodych była przyjaźń. Słowa: Nazwałem was przyjaciółmi, którymi Pan Jezus zwracał sie do swoich uczniów, bardzo mocno wybrzmiały w sercach wszystkich uczestników.

Dodane przez cssma dnia 10 czerwiec 2008 10:27 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 13474 Czytań · Drukuj · PDF document

Wieści z Szydłowca i z Ząbek

Z naszych Wspólnot
Indianie?Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu. 30 maja na zaproszenie Burmistrza Miasta Szydłowca nasze przedszkolaki w żółtych chusteczkach i lizakiem w kształcie słońca udały się na dziedziniec zamkowy, na uroczystości z okazji ich święta - Dnia Dziecka. W programie spotkania znalazły się wiersze czytane dzieciom przez dorosłych, występy zespołu Mix Band z najpiękniejszymi przebojami piosenki dziecięcej, pokazy iluzji na wesoło, konkurs plastyczny, karaoke, bajkowe malowanie wszystkich bladych twarzy, pokazy wozów policyjnych i strażackich. Nie zabrakło też tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli słodyczy.
Dodane przez cssma dnia 07 czerwiec 2008 15:38 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 14402 Czytań · Drukuj · PDF document

Michayland

Dom Generalny
zbp M RojkiemZlot Aniołów w Miejscu Piastowym?!!! Ponad trzy tysiące anielsko usposobionych młodych pielgrzymów przybyło z różnych części Polski na spotkanie do Krainy św. Michała Archanioła. Dzieci, choć nie zawsze "anioły", dzięki posłudze michalitek i michalitów, chętnie przybywają na coroczne spotkania zwane Michaylandem. Tu chwalą Pana Boga nie tylko w czasie Eucharystycznej liturgii, ale także przez śpiew, taniec, dobrą zabawę, konkursy itp. W tym roku jedni robili sobie "anielską fryzurę", inni chcieli wyglądać "jak malowani", jeszcze inni próbowali swoich plastycznych lub sportowych umiejętności. A na pewno nikt się nie nudził. Atrakcji było tyle, że nawet niejeden Anioł Stróż zdołał się "zagapić" i trzeba było pomagać dzieciom odnaleźć ich opiekunów lub odwrotnie.
Dodane przez sdawida dnia 04 czerwiec 2008 00:17 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 12253 Czytań · Drukuj · PDF document

Nowi Czciciele św. Michała Archanioła

Z naszych Wspólnot

news: czcicielePrzytM.JPG PRZYTYK k/Radomia 27 maja 2008 r. we wtorek w parafii grupa 23 osób uroczyście wstąpiła do Ruchu Apostolskiego św. Michała Archanioła. Opiekunem grupy Czcicieli jest s. Dominika Tuzimek. Przez 3 miesiące trwało duchowe przygotowanie do uroczystego aktu przyrzeczenia złożonego podczas Eucharystii i poprzedzonego pisemną deklaracją. Całej uroczystości przewodniczył Generalny Moderator Ruchu ks. Bogdan Galek. W Roku św. Michała dla parafii Przytyk to kolejny michałowy akcent, po pielgrzymce do Miejsca Piastowego na rozpoczęcie Roku św. Michała i Niedzieli Anielskiej przeprowadzonej w parafii przez ks. Piotra Prusakiewicza. Niech błogosławieństwo naszego Patrona obficie rozleje się na tę przytycką ziemię.

Dodane przez cssma dnia 03 czerwiec 2008 02:04 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5822 Czytań · Drukuj · PDF document

Nasze Słoneczka

Z naszych Wspólnot
kochana córciaPo świętowaniu Dnia Matki czas na na jeden z najważniejszych dni dla naszych dzieci. Wiadomo: DZIEŃ DZIECKA, tradycyjnie we wszystkich przedszkolach świętowany ze szczególnym rozmachem. I nasze Siostry też trudziły się, by oryginalnie zorganizować dzieciom czas świętowania. Przedszkola z Częstochowy, Krakowa, Szydłowca przysłały nam wiadomości na ten temat. I zdjęcia, oczywiście. Dziękujemy. A wszystkim Dzieciom oraz ich Wychowawczyniom życzymy radości przez cały rok.

Dodane przez cssma dnia 02 czerwiec 2008 21:14 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 12641 Czytań · Drukuj · PDF document

TANIEC TO NASZA PASJA

Z naszych Wspólnot
taniecORATORIUM KRAKÓW, 25 maja 2008 zostaliśmy zaproszeni do udziału do udziału w XV jubileuszowych Dniach Bieżanowa, które każdego roku odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 124. Dzieci pięknie zaprezentowały naszą świetlicę. Z dumą patrzyliśmy jak tańczą i podziwialiśmy efekty ich całorocznej pracy pod okiem cioci Ani Polak.Dziękujemy Wam i gratulujemy! Czekamy na równie piękny pokaz tańca naszej najstarszej grupy, który odbędzie się już w najbliższą sobotę!
Dodane przez dnia 26 maj 2008 23:35 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6695 Czytań · Drukuj · PDF document

Dzieci swoim Mamom

Z naszych Wspólnot
news: CZdzienM.jpg DZIEŃ MATKI to święto, które cieszy nie tylko Mamy, ale wszystkie dzieci. Radują sie, że mogą uroczyście zapewnić swoje Mamy o miłości i wdzięczności za nieocenioną miłość. Przedszkolaki lubią przy tej okazji zaprosić swoje mamy na teatralne występy. Zresztą nie tylko przedszkolaki. Zaglądnijmy dziś do Przedszkola w Częstochowie, Krakowie, Szydłowcu, w Ząbkach, do Scholi w Jaśle i nawet do naszego klasztorku w Miejscu Piastowym. Wszyscy o mamach, dla mam. Każdy inaczej, każdy najpiękniej.

Dodane przez asia dnia 26 maj 2008 15:21 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6322 Czytań · Drukuj · PDF document

Zmarła s.Krystyna

Dom Generalny
śp.s.KrystynaTej nocy zmarła nasza Siostra Krystyna Stefania Krzemińska. Przeżyła 87 lat, w tym 65 w Zgromadzeniu. Od dwóch miesięcy nie wstawała z łóżka i bardzo cierpiała. Wczoraj, w Uroczystość Bożego Ciała przyjęła po raz ostatni Komunię świętą. Kto pożywa Moje Ciało, będzie żył na wieki, zapewniał nas Chrystus. Ufamy, że nasza Siostra Krystyna dostępuje już radości życia wiecznego i cieszy się oglądaniem Boga. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 24 maja, o godz. 13.00. w Miejscu Piastowym.
Śp. S. Krystyna urodziła się w Uroczystość Wszystkich Świętych, (01.11. w 1921r.) w Milówce, pow. Tarnów (parafia Wojnicz). Do Zgromadzenia Sióstr Michalitek wstąpiła 28.08. 1943 r., a 03.05. 1946 r. złożyła pierwszą profesję. Pracowała w Mroczy, Miejscu Piastowym, Radomiu, Przytyku Toruniu, Widełce, Dobrzechowie i Solcu n/Wisłą. Podejmowała różne obowiązki: kucharki, krawcowej, hafciarki, zakrystianki. Przez kilka kadencji pełniła funkcję przełożonej domu (w Widełce). Oddana Chrystusowi, ofiarnie służyła Mu w Zgromadzeniu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
Dodane przez cssma dnia 23 maj 2008 06:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7102 Czytań · Drukuj · PDF document

PÓJDŹ ZA MNĄ - Prymicje ks. Macieja

Z naszych Wspólnotwitamy PrymicjantaORATORIUM W KRAKOWIE. "Witamy Ciebie tutaj jak brata, tu Twe kleryckie płynęły lata" - tak powitaliśmy naszego księdza Maćka Ciamagę podczas Jego Mszy Świętej prymicyjnej, którą odprawił w naszej parafii 20 maja 2008 r. Diakon Grzegorz podczas kazania przypomniał, że Pan Jezus każdego z nas zaprasza, abyśmy wstąpili na drogę naszego powołania słowami "pójdź za mną" i nawet gdy będzie nam ciężko na tej drodze, to zawsze powinniśmy pamiętać, że "Jezus ze mną w łodzi jest" i "mocną ręką trzyma mnie"! Po Mszy Świętej, życzeniach i uroczystym błogosławieństwie prymicyjnym, przeszliśmy do naszych salek, aby wspólnie z Braćmi Maćkiem, Grześkiem i Krzyśkiem dzielić ich radość i szczęście. Zabawa była wspaniała! Dziękujemy i jeszcze raz życzymy, aby Was Pan Bóg prowadził na Waszej drodze, Święty Michał Archanioł wspierał w walce ze złem, a Maryja otaczała matczyną miłością!
Dodane przez dnia 21 maj 2008 07:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 15346 Czytań · Drukuj · PDF document

Gość w dom

Dom Generalny
Marek Jurek i Matka Generalna16.05.2008r. zawitał do naszego domu Pan Marszałek Marek Jurek, zarejestrowany jako kandydat w wyborach uzupełniających do Senatu RP na Podkarpaciu. W pamiątkowej księdze zgromadzenia napisał:Drogim Siostrom, z prośbą o stałą modlitwę, by Regnum Christi panowało w ojczyźnie i całym świecie, i z życzeniami wiary, że u Boga wszystko jest możliwe. Takiej wiary na pewno bardzo wszystkim potrzeba, w sytuacji chaosu moralnego i nieporządku prawnego, jaki narasta w dzisiejszym świecie. Mogliśmy czekać na niepodległość ponad sto lat -mówił Pan Marszałek- ale nie wyrzec się niepodległości. Musimy czekać na uszanowanie prawdziwych wartości, ale nie wyrzec się tych wartości. A zatem módlmy się przyjdź Królestwo Twoje, także tutaj, na ziemi, w sercu każdego z nas. Wybierając zasady życia, jakie nam wskazuje Chrystus, opowiadamy się za Bożym panowaniem. A to nigdy nie jest przeciwko człowiekowi, żadnemu!
Dodane przez cssma dnia 16 maj 2008 16:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5999 Czytań · Drukuj · PDF document

Z życia "małych michalitek"

Formacja
 POSTULAT. Przez cały rok formacyjny, oprócz zajęć na Międzyzakonnym Wyższym Instytucie Katechetycznym, uczestniczyłyśmy w serii wykładów domowych;. Poznawałyśmy tajniki życia modlitwy, które odkrywała przed nami nasza Mistrzyni S.Ligia. Z zapartym tchem słuchałyśmy ks. Ryszarda Cwynara CSMA, który z markiewiczowskim zapałem i miłością prowadził wykład na temat naszego Ojca Założyciela. A we wtorkowe popołudnia, z pomocą S. Przełożonej Kariny systematyzowałyśmy wiedzę z katechizmu. Był to także czas dzielenia się i refleksji na temat poszczególnych prawd wiary. Wykłady z Katechizmu zakończyły się egzaminem, który odbył się w święto Maryi Matki Kościoła- 12 maja. Dwie zdające osoby - post. Aldonę i post. Dorotę egzaminowała komisja także dwuosobowa: Nasza Matka Generalna i Siostra Przełożona Karina. Wynik był jednomyślny: zdałyśmy! Po południu wielka niespodzianka: wraz z naszym sąsiadem, Panem Profesorem Wincentym Kućmą oglądałyśmy jego dzieło-  Ołtarz Trzech Tysiącleci na Skałce.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 14 maj 2008 22:55 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 6558 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 134 z 141 << < 131 132 133 134 135 136 137 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pełnatycze
Pełnatycze
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.