Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Procesja Na Skałkę

Z naszych Wspólnot
sw StanislawKRAKÓW. PROCESJA STANISŁAWOWSKA. Każdego roku 8 maja cała Archidiecezja Krakowska, a wraz z nią cały Kościół w Polsce przeżywa doniosłą Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, który poniósł męczeńską śmierć podczas sprawowanej Mszy św. w krakowskim kościele na Skałce. Ważnym akcentem tej Uroczystości w Krakowie jest procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. W tym roku Procesja Stanisławowska zbiegła się z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 11 maja szlakiem św. Męczennika pielgrzymowaliśmy, dziękując Bogu za orędownictwo św. Stanisława dla Kościoła i Ojczyzny.Naszej modlitwie przez całą drogę towarzyszył śpiew liturgiczny, przeplatany utworami w wykonaniu orkiestry. To religijne wydarzenie zgromadziło rzesze wiernych przybyłych z całej archidiecezji, w tym licznie obecnych kardynałów, biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów seminariów duchownych, delegacji parafii, szkół katolickich i wyższych uczelni, stowarzyszeń i organizacji, przedstawicieli rządu i władz miasta Krakowa.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 12 maj 2008 20:55 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 6427 Czytań · Drukuj · PDF document

Majowe Miejsce Piastowe

Dom Generalny
Maryja w magnoliachMaj, w dodatku - Trzeci, a co więcej - Pierwsza Sobota Miesiąca. Serce samo biegnie ku Maryi. W miesiącu poświęconym Jej czci, nasz ogród w Miejscu Piastowym także śpieszy, by swym pięknem chwalić Maryję, Królową Polski. A na Górce przygotowania do rozpoczęcia Fatimskich Nabożeństw (w każdą 1-ą sobotę miesiąca do października).
Szczególne nabożeństwo do Maryi Królowej Polski wszczepił w swoich duchowych synów i córki nasz Założyciel, bł. ks. Bronisław Markiewicz.

Dodane przez cssma dnia 02 maj 2008 22:14 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 7100 Czytań · Drukuj · PDF document

Anielski koncert w Roku św. Michała Archanioła

Z naszych Wspólnotpraca dzieckaKRAKÓW - KOSOCICKA Koncert Anielski zgromadził w kaplicy naszego domu rodziców naszych przedszkolaków oraz siostry z okolicznych wspólnot. Zaproszony był też Św. Michał i wszyscy Aniołowie, bo to ku ich czci dzieci z naszego przedszkola śpiewały piosenki i recytowały "poezję anielską". Specjalnie na tę uroczystość powstała nowa piosenka dla dzieci o św. Michale. Okazją do zorganizowania koncertu było zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy portret lub figurkę św. Michała. W konkursie wzięły udział nie tylko dzieci. Niektóre prace zostały wykonane "rodzinnie". Naszą domowa wspólnotę reprezentowała s. Karolina wykonując "podobiznę" św. Michała na szydełku. Aby umożliwić wszystkim dzieciom udział w konkursie s. Joachima wraz z grupą Maluszków wykonała duży portret Św. Michała techniką origami z kółek, a Starszaki pod kierunkiem s. Elizy ułożyły wiersz.
Dodane przez cssma dnia 24 kwiecień 2008 20:57 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 16002 Czytań · Drukuj · PDF document

Krzyż Jana Pawła II w Parafii Miłosierdzia Bożego.

Z naszych Wspólnot
Jan Paweł II z krzyżemZĄBKI Krzyż, który Ojciec Święty Jan Paweł II trzymał podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w 2005 r przybył do naszego kościoła w Zabkach. Peregrynację krzyża w niedzielny wieczór poprzedził koncert upamiętniający Pontyfikat Jana Pawła II w wykonaniu chórów i solistów ząbkowskich.
Po powitaniu krzyża, ok. godz. 17.00, odprawione zostały uroczyste Nieszpory o Krzyżu św. i Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. W czasie homilii ks. proboszcz Andrzej Kopczyński podkreślił, że jest to szczególny czas łaski dla naszej parafii oraz zachęcił wiernych, by w tych dniach nie żałowali swego czasu dla Boga i trwali na adoracji krzyża, polecając Miłosiernemu Panu swoje intencje przez wstawiennictwo Sł. B. Jana Pawła II.
Dodane przez cssma dnia 22 kwiecień 2008 17:30 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 14394 Czytań · Drukuj · PDF document

Zmarła Siostra Renata Nowak

Dom Generalny
s.Renata NowakŚp. Siostra Renata Krystyna Nowak, przeżyła 72 lata, w tym 55 w Zgromadzeniu Sióstr św. Michała Archanioła. Siostra pochodziła z Polanki (Krosno). Wstąpiła do Zgromadzenia w 1953 r. i rozpoczęła formację w Miejscu Piastowym. Tutaj też złożyła pierwsze śluby zakonne (w 1956 ) i jeszcze przez rok pozostawała w domu macierzystym Zgromadzenia.
Pracowała głównie jako katechetka, ale była też zakrystianką i kancelistką. Przebywała na naszych placówkach w Gołąbkach, Radomiu, Skrzynnie, Szydłowcu, Solcu n/Wisłą, Dobrzechowie, Głogowie Młp., Orońsku, Kowali i Widełce. Przez wiele lat pełniła funkcję przełożonej domu (w Głogowie, Solcu n/Wisłą i w Kowali); Poważnie chora i potrzebująca stałej opieki powróciła do Miejsca Piastowego w listopadzie 2007r. Tutaj też odbywają się jej obrzędy pogrzebowe - w poniedziałek 21 kwietnia 2008 r. o godz. 12.00.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
Dodane przez cssma dnia 21 kwiecień 2008 09:50 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 13633 Czytań · Drukuj · PDF document

Rekolekcje z rodzinami

Z naszych Wspólnot
 WIDEŁKA. W nowo wybudowanym domu rekolekcyjnym rzeszowskiej Wspólnoty Domowego Kościoła znajdującym się w Czarnej Sędziszowskiej w dniach 05.04 do 06.04 odbyły się wyjątkowe rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestniczyły w nich wychowanki z Katolickiej Placówki Wychowawczej Nasz Dom w Widełce wraz ze swoimi rodzinami naturalnymi, a także rodziny zaprzyjaźnione z Rzeszowa, do których często wyjeżdżają dziewczyny.
Dodane przez cssma dnia 07 kwiecień 2008 16:16 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 9048 Czytań · Drukuj · PDF document

Obchodzimy Rocznicę Śmierci Jana Pawła II

 W 3 rocznicę odejścia Jana Pawła II do domu Ojca, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle, przygotowała sztukę pt: "Wyspa". Mieszkańcy wyspy to ludzie młodzi, którzy pogubili się na drogach swojego życia. Pojawienie się Magdy, która przedstawia im słowa papieża o godności każdego człowieka, zmienia ich życie.
Z pewnością dla wielu ludzi Jan Paweł II i jego nauczanie jest drogowskazem. Na łamach różnych pism załączane są świadectwa osób, które dzięki Jego posłudze doświadczyły szczególnego działania Boga w swoim życiu. Jeśli macie tego typu doświadczenia, podzielcie się z nami. Zachęcamy do pisania komentarzy pod tym newsem.
Dodane przez cssma dnia 02 kwiecień 2008 16:50 · Czytaj więcej · 8 Komentarzy · 12040 Czytań · Drukuj · PDF document

ALLELUJA! Życzenia Wielkanocne Matki Generalnej

Życzenia Wielkanocne Matki Generalnej
Dodane przez bronio dnia 22 marzec 2008 22:02 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8184 Czytań · Drukuj · PDF document

Alleluja, Jezus żyje

Z naszych Wspólnotdo święceniaDUSSELDORF Alleluja, Jezus Zmartwychwstał! Christus ist Auferstanden! Cieszymy się że możemy także w innym języku głosić tę radosną prawdę , że Pan Zmartwychwstał. W końcu to kobiety są pierwszymi zwiastunkami tej radosnej nowiny, ... po aniołach. Ale Michalitki, mają przecież z aniołami dużo wspólnego, więc muszą jak na skrzydłach biec i dodawać nadziei tym, którzy nie spotkali jeszcze Zmartwychwstałego. Przesyłamy parę fotek z naszego świętowania, szczególnie z Poniedziałku Wielkanocnego , kiedy to spadł pierwszy śnieg tej zimy i w ramach śmingusa-dyngusa urządziłyśmy bitwę na śnieżki. Pozdrawiam, s.Alicja
Dodane przez cssma dnia 22 marzec 2008 02:44 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6967 Czytań · Drukuj · PDF document

Triduum Paschalne

Dom Generalny
adoracja Krzyża"Patrząc na mękę Zbawiciela, mamy rozpłomieniać serca nasze miłością ku bliźnim, większym pragnieniem, aby jak najwięcej dusz do Boga pociągnąć i zbawić (Bł.ks.B.Markiewicz)
W tych dniach szczególnie rozmyślamy nad wydarzeniami zbawczymi, adorując w naszych kaplicach i kościołach Chrystusa Eucharystycznego. W każdym kościele w Wielki Czwartek zatrzymujemy się przy Ciemnicy, a w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim.

Dodane przez cssma dnia 21 marzec 2008 20:27 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7025 Czytań · Drukuj · PDF document

Zmarła s. Czesława

Dom Generalny
s. CzesławaŚp. S. Czesława (Katarzyna) Galant zasnęła w Panu wieczorem (ok.21.20) 19.03.2008 r. Przed południem tego dnia Siostra przyjęła sakrament namaszczenia chorych i wiatyk. Przeżyła 91 lat, w zakonie 75 lat, w tym 73 jako profeska. Pochodziła ze Strachociny k. Sanoka. Do Miejsca Piastowego przyjechała już w 1928 roku i do 1932 przebywała w domu zgromadzenia jako wychowanka. W 1933 roku przybyła ponownie, tym razem po to, by rozpocząć postulat. Po złożeniu ślubów zakonnych pracowała na placówkach w Godowej, Jaśle, Widełce, Jastrzębiu, Kowali, Przytyku, Błotnicy, Toruniu, Solcu n/Wisłą. Do Domu Macierzystego Zgromadzenia wróciła w 1997 r. Przez ostatnie lata była już ciężko chora i potrzebowała opieki. Dziś powierzamy Dobremu Bogu jej duszę, wierząc, że w Jego Domu znajdzie odpoczynek po wszystkich trudach życia i długich cierpieniach ostatnich lat. Nabożeństwo pogrzebowe odbyło się w Miejscu Piastowym, w Wielki Piątek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...
Dodane przez cssma dnia 21 marzec 2008 13:51 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6730 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 135 z 141 << < 132 133 134 135 136 137 138 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Zostań z nami
Zostań z nami
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.