Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Post powołaniowy
Adopcja duchowa kapł...
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Niedziela Palmowa

Z naszych Wspólnot
news: MagdalMin.JPGSzydłowiec. 16 marca 2008. Już po raz szósty na szydłowieckim Rynku Wielkim zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbywała się w Niedzielę Palmową, a patronowali jej Burmistrz Miasta i Rady Miejskiej w Szydłowcu oraz ks. Proboszcz Parafii św. Zygmunta. Dla naszego miasta jest to wydarzenie kulturalne, w którym uczestniczy wiele osób zainteresowanych kulturą ludową, tradycją i obrzędowością Świąt Wielkanocnych. Podczas trwania Kiermaszu można podziwiać, a także spróbować wypieków i potraw wielkanocnych, oraz posłuchać tradycyjnej muzyki ludowej.

Dodane przez cssma dnia 17 marzec 2008 23:53 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7042 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie młodych w Krośnie

powolaniana spotkaniu z młodzieżąBądźmy uczniami i świadkami Chrystusa w mocy Ducha Świętego.
Pod takim hasłem przebiegało tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (14 do16 marca), na które przybyło do Krosna ponad 4 tys. młodych ludzi. Każde takie spotkanie w ramach Niedzieli Palmowej ma na celu przygotowanie młodzieży do tematyki Światowych Dni młodych i stanowi ważny element duchowej formacji. W tym roku Ojciec Święty Benedykt XVI poprzez słowa orędzia na XXIII Światowy Dzień Młodych zachęca do pogłębienia prawdy o Duchu Świętym i Jego działaniu w Kościele. Toteż program Spotkania w Krośnie ukierunkowany był na pogłębienie świadomości naszej wiary w Ducha Świętego, który daje nam moc i uzdalnia do świadczenia o Jezusie.

Dodane przez cssma dnia 17 marzec 2008 10:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7236 Czytań · Drukuj · PDF document

Hosanna Synowi Dawidowemu

Z naszych Wspólnot
śpiewajmy hosannaZąbki. Dzisiejsza niedziela wprowadziła nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W naszej wspólnocie był to dzień bogaty w różnego rodzaju posługi i wydarzenia. Od samego rana przed każdą Mszą św. s. Patrycja z Bielankami rozprowadzała palmy, z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci uboższych z naszej parafii.
O godz. 10.00 radosnym śpiewem Hosanna rozpoczął się na placu przy dolnym kościele obrzęd poświecenia palm i uroczysta procesja do kościoła, w której przede wszystkim wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze przedszkolaki przyszły z palmami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach w przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 16 marzec 2008 23:25 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7415 Czytań · Drukuj · PDF document

Juniorackie świętowanie

Formacjasiostry junioratkiMIEJSCE PIASTOWE Tobie święty Józefie zawierzam i ufam twojemu wstawiennictwu... Tobie powierzam moje śluby zakonne... Uproś mi łaskę, abym jak Ty żyła na chwałę Bożą....
Takimi słowami zawierzały swoje życie św. Józefowi Siostry Junioratki, zwłaszcza te, które przygotowują się w tym roku do złożenia ślubów wieczystych. Patronalne święto wszystkich naszych Sióstr Junioratek przypada w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
Dodane przez cssma dnia 13 marzec 2008 04:15 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7648 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie rocznikowe

Formacja
news: rocznspM.jpgKRAKÓW Słuchaj Izraelu! ciebie wybrał Pan, Bóg twój (Pwt 6,4.7,6) . W dniach 6-9 marca 2008 Pan zaplanował dla grupy sióstr s. Doroty Pawłowskiej, s. Alicji Roś, s. Ewy Górlickiej, s. Agnieszki Zych, s. Lucyny Wajdy, s. Lidii Gumiennej, s. Agnieszki Buczkowskiej czas wsłuchiwania się w Słowo Boże i odkrywania daru wybrania. Spotkanie odbyło się w naszym domu w Krakowie przy ul. Kosocickiej. Zorganizowaniem tych dni formacyjnych zajęła się, oczywiście, s. Leonia Przybyło, radna gen. Z posługa Słowa i Sakramentów przybył Ojciec Albert Oksiędzki.
Dodane przez cssma dnia 11 marzec 2008 17:39 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7916 Czytań · Drukuj · PDF document

Rekolekcje Wielkopostne w KPW "Nasz Dom"

Formacja
news: ks.rekol.min.JPG MIEJSCE PIASTOWE Spowiedzią I piątkową rozpoczęłyśmy w naszej placówce wychowawczej REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadził KS.MAREK WIŚNIEWSKI, michalita z Soboty. W związku z ROKIEM ŚW.MICHAŁA ARCHANIOŁA w naszych Zgromadzeniach, rekolekcje dla dziewcząt były poświęcone tematyce naszego Patrona oraz walce dobra ze złem. Rekolekcjonista odprawił Mszę św. w Kaplicy św. Michała Arch. w Sanktuarium na Górce, zakończoną odmówieniem Aktu zawierzenia się św.Michałowi. Kolejnym punktem była Droga Krzyżowa w plenerze przy Sanktuarium, na którą wybraliśmy się niosąc duży krzyż, a każdy niósł w swoim ręku świecę. Wieczorem wysłuchałyśmy I konferencji, poświęconej min. Św.Michałowi, oraz problemowi grzechu. Ten dzień został zakończony wspólnym wieczornym pacierzem i Apelem Jasnogórskim.
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8831 Czytań · Drukuj · PDF document

Modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła

Z naszych Wspólnot
news: kosciolZabki.jpgZĄBKI. Księga próśb i podziękowań.
Od niedzieli 09. 03. 2008 r., oficjalnie w naszej wspólnocie została rozpoczęta nieustanna nowenna przez przyczynę Św. Michała Archanioła. W kościele parafialnym po każdej Mszy św. było czytane ogłoszenie o możliwości składania próśb i podziękowań, które zostaną wpisane do specjalnej księgi. Odzew parafian był natychmiastowy.
Informacja ta została też zamieszczona w gablotce przy kościele. Wielu parafian odwiedza stronę internetową naszego Zgromadzenia, dlatego także tutaj przypominamy o możliwości składania próśb o modlitwę przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła:
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7931 Czytań · Drukuj · PDF document

Dzień Kobiet w Przedszkolu

Z naszych Wspólnotbyć kobietą...ZĄBKI . Zapamiętaj sobie: dzisiaj jest Dzień Kobiet!
Wprawdzie Dzień Kobiet dopiero w sobotę, ale dzisiaj dzieciaki z naszego przedszkola, ściślej mówiąc czterolatki, wyprzedziły ten dzień i przygotowały dla Sióstr i Pań scenkę teatralną. Przedszkole zamieniło się w wiosenną łąkę pełną kwiatów. Dzieciaki każdej Siostrze i Pani wraz z kwiatkiem zarecytowały specjalny wierszyk.
Dodane przez cssma dnia 06 marzec 2008 21:35 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 19659 Czytań · Drukuj · PDF document

Rekolekcje w Ekonomiku

Z naszych Wspólnot
grajmy PanuJASŁO Trwają rekolekcje wielkopostne młodzieży Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle. Uczeń słucha Mistrza, to temat pierwszego dnia modlitewnego spotkania z Chrystusem. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Andrzej Sroka z par. św. Stanisława w Jaśle. Wprowadzeniem do tego tematu była pantomima wykonana przez członków Szkolnego Koła Teatralnego. Rekolekcje odbywają się w gościnnym kościele OO Franciszkanów, ponieważ jest największy w Jaśle i może nas wszystkich pomieścić. Świątynia rozbrzmiewała żarliwym śpiewem, któremu przewodniczyła schola i zespół muzyczny, stworzony przez uczniów z Ekonomika, pod przewodnictwem s. Diany i s. Kingi.
Dodane przez cssma dnia 18 luty 2008 23:09 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7276 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie rocznikowe

Formacja
w drodze za JezusemJASŁO W dniach od 8-10 lutego w Jaśle na Floriańskiej odbyło się spotkanie rocznikowe sióstr. Wzięły w nim udział: s. Kinga Walkiewicz, s. Joanna Krupa, s. Cecylia Tomaszewska, s. Laura Doniek. W sobotę siostry przeżywały dzień skupienia. Wspólnej modlitwie towarzyszył ks. Łukasz z jasielskiej Fary, który wygłosił konferencję, następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynna Eucharystia za łaskę powołania każdej z sióstr. Popołudnie siostry spędziły w Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu, wieczorem wspólnie odprawiły drogę krzyżową. W niedzielę siostry przeżywały Eucharystię w klasztorze sióstr Wizytek w Jaśle, po południu zwiedziły pobliski Liwocz, gdzie na szczycie (który siostry zdobyły) widnieje duży krzyż. Spotkanie zakończyło się uczestnictwem w Gorzkich Żalach. Nie brakowało tez czasu na dzielenie się tym, co jest codziennym doświadczaniem Bożego prowadzenia w życiu każdej z sióstr. Chwała Jezusowi za dar czasu i bogactwa wspólnoty.
Dodane przez cssma dnia 11 luty 2008 16:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7602 Czytań · Drukuj · PDF document

Bądźcie uczniami Jezusa

powolania
posypanie popiołem główKRAKÓW "Bądźmy uczniami Chrystusa". Hasło obecnego roku liturgicznego było tematem rekolekcji, odbywających się w naszym domu przy Kosocickiej w dniach od 3 do 6 lutego. Uczestniczyło w nich 13 dziewcząt. Konferencje, medytacja Słowa Bożego, indywidualna modlitwa, adoracja skłaniały do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być uczniem Jezusa dziś? Czy ja chcę być uczniem Jezusa podejmując Jego drogę i Jego ewangeliczne wymagania? Aby być uczniem Jezusa trzeba podjąć świadomą i dobrowolną decyzję - chcieć, by Chrystus był moim Mistrzem, i moim Nauczycielem. Jako uczeń Chrystusa wybieram to co się Jemu podoba, Jego wskazania, trwanie w Jego nauce. Rekolekcje prowadził ks. Jacek Szczęch z Lublina , s. Agnieszka Zych i s. Karina Pawłowska.Ważnym akcentem tych dni był wspólny wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 09 luty 2008 19:38 · Czytaj więcej · 4 Komentarzy · 9083 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 139 z 144 << < 136 137 138 139 140 141 142 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Urszula Dzika
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Renata Hrynkiewicz

Na dzisiaj
Losowa fotka
bukiety też gotowe
bukiety też gotowe
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
03/11/2019 22:15
Zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze link

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.