Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Wizytacja na naszych misjach w Kamerunie

Z Misji
bez misjonarek smutno NGUELEMENDOUKA, BEARE-OYA (Kamerun) Trwa wizytacja na naszych placówkach misyjnych. Matka Generalna pojechała do Kamerunu wraz z Siostrą Ekonomką. Wylatywały z Warszawy 04 listopada, wrócą na początku grudnia. Dla Przełożonej Generalnej Kamerun jest znany, przepracowała tam 10 lat. Ale mija siódmy rok, jak opuściła misje, a przez ten czas na pewno wiele się zmieniło. Wizytacja pozwala wsłuchać się w trudności i pragnienia Sióstr, jest okazją do dodania zapału, nadziei, odwagi. Siostry misjonarki z naszego Zgromadzenia na obu placówkach prowadzą szkoły, przedszkola, grupy młodzieżowe i dziecięce. Idą z pomocą medyczną do wiosek albo przyjmują chorych w przychodni misyjnej. Jedno jest pewne: bez Sióstr byłoby tu smutno, a dla wielu także głodno. Misjonarki dbają nie tylko o dusze, ale w miarę możliwości...
Dodane przez cssma dnia 09 listopad 2007 22:46 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 9779 Czytań · Drukuj · PDF document

Zmarła Siostra Danuta

Dom Generalny
news: IMG_0752.jpgPogrzeb s. Danuty odbył się w wigilię Wszystkich Świętych. Mszę świętą pogrzebową w kaplicy naszego domu macierzystego celebrowało ośmiu kapłanów, naszych Braci Michalitów. Na pogrzeb przybyła też najbliższa rodzina zmarłej (m.in. rodzona siostra z mężem i dziećmi). Ciało zmarłej zostało złożone do grobu na cmentarzu w Miejscu Piastowym. Siostra Danuta Przybyś zasnęła w Panu 30 października o 10.25 w naszym domu zakonnym. Umierająca była otoczona modlitwą czuwających przy niej sióstr, wśród których była Matka Generalna Natanaela. Siostra Przeł. Nereusza przewodniczyła modlitwom za konających i podtrzymywała w dłoni S. Danuty zapaloną gromnicę. Śp.S. Danuta Janina Przybyś pochodziła z Makowa k.Radomia. Przeżyła 76 lat, z tego 59 w Zgromadzeniu Sióstr Michalitek. Prosząc o przyjęcie do Zgromadzenia pisała: Nazywam się Janka Przybysiówna, mam 17 lat, lecz bym już pragnęła...
Dodane przez cssma dnia 30 październik 2007 15:02 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 9615 Czytań · Drukuj · PDF document

Terminy rekolekcji dla dziewcząt

powolanianews: koloratunk.jpg Dokąd idziesz?
Jesteście powołani do życia

dzięki słowu Boga
(por. 1 P 1,23)


Masz pytania odnośnie celu i sensu swojego życia?
Chcesz je przemyśleć, przemodlić, podjąć refleksję
z pomocą Słowa, które daje Bóg, dawca Twojego życia?
Mamy dla Ciebie "koło ratunkowe", tj.
REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT

Dodane przez cssma dnia 28 październik 2007 11:50 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 10244 Czytań · Drukuj · PDF document

Rekolekcje rodzinne

Z nowicjatu
zrodzicaminowMIEJSCE PIASTOWE Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu, to hasło odbywających się po raz 11, corocznych rekolekcji dla rodziców Sióstr Nowicjuszek. Od 12 do 14 października modlitewnym zamyśleniom rodzicom naszych Nowicjuszek towarzyszył Ks. Krzysztof Poświata CSMA. W podjętych tematach, w sposób bardzo przystępny ukazał piękno i specyfikę powołania małżeńskiego i zakonnego. Przewidziany był również czas na umacnianie rodzinnych relacji i na dzielenie się doświadczeniem wiary w całej wspólnocie rekolekcyjnej.
s.Hiacynta Popiel, mistrzyni nowicjatu

Więcej zdjęć w GALERII FOTO

Dodane przez cssma dnia 15 październik 2007 23:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8311 Czytań · Drukuj · PDF document

Błogosławiony Ks. Bronisław idzie do polskich szkół

Dom Generalny
poswiecenie sztandaruHARTA Nasz Ojciec Założyciel został patronem kolejnej szkoły. Uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania imienia ks. Bronisława Markiewicza przeżywała Szkoła Podstawowa nr 2 w Harcie. Pan dyrektor Bogdan Szeńko zauważył, że patronem szkół winni być ludzie albo święci, albo zasłużeni dla nauki, albo wielcy patrioci. Szkoła wybrała bł. Bronisława, gdyż reprezentuje on wszystkie te wartości: jest błogosławiony, był i jest wzorem wspaniałego wychowawcy młodzieży i dzieci, był wielkim patriotą. Zarówno Bp Adam Szal, jak i Ks. proboszcz podkreślili, że mając takiego Patrona, uczniowie i pracownicy szkoły mają nie tylko wzór, przykład życia, ale i orędownika u Boga, który na pewno będzie modlił się za tych, którym patronuje. Uroczystość połączona była z odpustem parafialnym i Dniem Nauczyciela.


sztandL LESZCZAWA DOLNA Sztandar z wizerunkiem i słowami bł.ks. Bronisława Markiewicza w Leszczawie Dolnej (k. Birczy) został poświęcony równo rok po tym, jak szkoła przyjęła imię naszego Ojca Założyciela. 17 października na uroczystości związanej z poświęceniem sztandaru byli przedstawiciele naszych michalickich zgromadzeń: księża i siostry.
Uroczystą Mszę św. sprawował i ceremonii poświęcenia dokonał także Ks. Bp. A. Szal.
Dodane przez cssma dnia 14 październik 2007 16:14 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8472 Czytań · Drukuj · PDF document

Czuwanie modlitewne

powolania
 KAŁKÓW O nowe powołania oraz o beatyfikację Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek modliła się grupa sióstr i dziewcząt podczas czuwania w Świętokrzyskim Sanktuarium Matki Bożej, w nocy, z 13 na 14 października. Były to siostry Miriam i Mariola z Miejsca Piastowego wraz z dziewczętami z michalickiej szkoły, s. mistrzyni Ligia Kostyra z postulantkami i kandydatką, siostry z Szydłowca oraz z placówek z Radomia i okolic. O 19.00, wśród ciemności, rozświetlonych świecami i latarkami odbyła się droga krzyżowa, prowadząca do Golgoty. Mieści się tam kaplica bł. ks. Markiewicza. W programie były jeszcze: modlitwa różańcowa, Apel z ucałowaniem relikwii bł. ks. Bronisława, rozważanie biblijne i Msza św. o 24.00. Główną intencją modlitwy była prośba o powołania oraz o beatyfikację Założycielki, ale modliłyśmy się także w bliskich nam intencjach (o zdrowie dla ks. Zbigniewa Barana i innych chorych osób, za nasze parafie, w których pracujemy, naszych przełożonych, za młodzież). Do sióstr dołączyły się też osoby z grupy modlitewnej, która do wyborów parlamentarnych czuwa bezustannie przed Najświętszym Sakramentem w intencji Ojczyzny. Wszystkim Bóg zapłać za wspólną modlitwę!
s. Mariola Bochniak
Dodane przez cssma dnia 14 październik 2007 10:13 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6545 Czytań · Drukuj · PDF document

Pielgrzymka Sióstr Nowicjuszek

Z nowicjatunews:wDrodzeKLIMÓWKA Pielgrzymka Sióstr Nowicjuszek do Klimkówki ma już tradycję i stale tę samą intencję. Od lat siostry idą pieszo z Miejsca Piastowego do kościółka filialnego par. w Klimkówce, w którym mieści się cudowna figura Chrystusa Ukrzyżowanego. Każdego roku siostry wędrują, a potem uczestniczą we Mszy świętej w intencji powołań do naszego Zgromadzenia. I jak co roku, nowicjuszkom towarzyszą siostry profeski! W grupie sióstr wieczystych szła m.in. Matka Generalna Natanaela, s. Nina r11; prefekta, s. Anastazja, s. Michalina, s. Miriam, s. Andrea, s. Urszula oraz siostry junioratki ze swoją mistrzynią, s.Leonią.
Dodane przez cssma dnia 09 październik 2007 16:45 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7645 Czytań · Drukuj · PDF document

Konkurs Michałowy

Z naszych Wspólnot
news: doBoju.JPGGŁOGÓW MAŁOPOLSKI Z okazji patronalnego święta, obchodzonego w naszym Zgromadzeniu 29 września i z okazji rozpoczęcia Roku św. Michała Archanioła, s. Bronisława Burczyk zorganizowała w Głogowie Małopolskim Michałowy konkurs.
W liście do dzieci i ich rodziców, przedstawiła - w oparciu o obrazy biblijne i tradycję chrześcijańską - postać św. Michała Archanioła. Szczególną uwagę zwróciła na cześć, jaką św. Michał odbiera na Górze Gargano, w mieście Monte Sant' Angelo we Włoszech. Tam, bowiem miały miejsce cudowne wydarzenia, objawienia się św. Michała Archanioła. Figura, która została umieszczona w głębi świętej groty przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju rzymskiego legionisty. To miejsce od wieków jest ośrodkiem modlitwy i pojednania. Tam też w uroczystość Archanioła (29 września, każdego roku) ma miejsce uroczysta procesja, z udziałem dzieci przebranych za św. Michała.
Mam nadzieję - pisała Siostra - że uda nam się w Polsce podobnie uczcić św. Michała. Ten pomysł z pewnością spodoba się chłopcom, ale zachęcam też dziewczynki. Konkurs będzie polegał na przebraniu się za Św.Michała Archanioła. Będzie więc potrzebny miecz i tarcza, no i oczywiście skrzydła. Przyda się opaska na głowę, aureola. Dziewczynki mogą przyjść przebrane w sukienki, w których sypały kwiatki, a jeśli nie chcą mieć miecza, mogą mieć wagę i loki na głowie. Jest to trochę bardziej konkurs dla Rodziców, ale dzieci mogą np. okleić sreberkiem miecz czy skrzydła. Mam nadzieję, że nie zabraknie dobrych pomysłów, czego z całego serca życzę.

Dodane przez cssma dnia 08 październik 2007 21:10 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8233 Czytań · Drukuj · PDF document

Rozpoczęcie Roku św. Michała Archanioła

Dom Generalny
news: przyOltarzupol.jpg
Poślij nam, Chryste, anioła pokoju,
Michała, który zebranych w Twym domu
osłoni mocą, by mogli pomnażać
wszelakie dobro.
Z hymnu brewiarzowego
Tym razem domem, w którym zebrali się czciciele św. Michała Archanioła był plac przed kościołem Księży Michalitów na Górce w Miejscu Piastowym. Plac, bo sam kościół, zwany od wczoraj SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA I BŁOGOSŁAWIONEGO BRONISŁAWA MARKIEWICZA, nie byłby wstanie pomieścić wiernych zgromadzonych na uroczystości.

Dodane przez cssma dnia 29 wrzesień 2007 15:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7880 Czytań · Drukuj · PDF document

List Okólny na Rok św. Michała Archanioła

Dom Generalny
Św. Michał Archanioł
LIST OKÓLNY
NA DZIEŃ USTANOWIENIA W MIEJSCU PIASTOWYM
SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA
I BŁOGOSŁAWIONEGO BRONISŁAWA MARKIEWICZA
29 WRZEŚNIA 2007 ROKU

PRZYPATRZMY SIĘ POWOŁANIU NASZEMU


Drogie Siostry Michalitki, Drodzy Współbracia Michalici,
Współpracownicy i Przyjaciele Zgromadzeń św. Michała Archanioła,
Kochana Młodzieży! Ponad sto lat temu nasz błogosławiony Założyciel kierowany charyzmatycznym tchnieniem Ducha Świętego, dał początek michalickim rodzinom. Jako przewodnika i głównego opiekuna na trudne drogi historii wybrał świętego Michała Archanioła ...


Dodane przez cssma dnia 24 wrzesień 2007 10:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 11323 Czytań · Drukuj · PDF document

Z Bolesną Matką Narodu Polskiego

Z naszych Wspólnot
news: bolesnaKP.JPGKAŁKÓW - LICHEŃ Matka Boża Bolesna wpisana jest w kalendarz wrześniowy (15.09.2007 r.), który w naszej polskiej historii bywał naznaczony ogromnym bólem. Sanktuarium w Kałkowie - Godowie (k. Starachowic), dzięki szczególnemu charyzmatowi jej kustosza, księdza Czesława Wali, upamiętnia wydarzenia i osoby, chlubnie wpisane się w cierniowy krajobraz polskich dziejów.Przewodzi im Bolesna Królowa Polski, czczona w wizerunku, który w tym roku (15.10) został ukoronowany. Ceremonii koronacji obrazu przewodniczył Ks. Prymas Józef Glemp.

Nam, michalitkom Kałków jest znany i duchowo bliski m.in. ze względu na maryjną pobożność i narodowe idee wpisane w klimat tego miejsca, podobnie jak w duchowość naszego Zgromadzenia.
Dodane przez cssma dnia 20 wrzesień 2007 00:27 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8335 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 141 z 142 << < 138 139 140 141 142 >
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Urodziny:

Na dzisiaj
Losowa fotka
Mchawa
Mchawa
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.