Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Post powołaniowy
Adopcja duchowa kapł...
W wolności nadzieja
Pożegnalne strofy dl...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...

KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO
Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664
Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off

Św. Michał Archanioł na Kapitule Michalitek

Dom Generalny
Św. Michał na Kapitule michalitekTrwająca Kapituła Generalna w czasie pierwszych dni obrad gościła szczególnego Gościa, peregrynującą kopię Figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. To znak Bożej Opatrzności i obecności Patrona w tak ważnym wydarzeniu dla Zgromadzenia. Uczestniczki Kapituły poczytując sobie to nawiedzenie jako czas mocy i łaski Bożej, zawierzyły opiece św. Michała Archanioła całą rodzinę zakonną i trwające obrady, a szczególnie zbliżające się wybory zarządu i sesje spraw. 14 lutego zakończyła się sesja sprawozdawcza. Po ostatnim sprawozdaniu s. ekonomki Łucji Ożóg, przełożona generalna m. Natanaela Bednarczyk podziękowała
Dodane przez smc dnia 15 luty 2019 14:02 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3264 Czytań · Drukuj · PDF document

Rozpoczęcie XVIII Kapituły Generalnej

Dom Generalny
Rozpoczęcie XVIII Kapituły GeneralnejMIEJSCE PIASTOWE. 10 lutego, w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym, bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Życia Konsekrowanego, sprawował Mszę św. na rozpoczęcie XVIII Kapituły Generalnej. Tę uroczystą Eucharystię współkoncelebrowali także ks. Dariusz Wilk, przełożony generalny księży michalitów oraz ks. Jerzy Sosiński, ekonom generalny. Ks. Biskup w homilii zauważył, że  przeczytana w Liturgii Słowa Ewangelia, jest obrazem rozpoczynającej się Kapituły. Zachęcał, by na słowa Jezusa  odbić łodzią Kapituły od brzegu i z perspektywy spojrzeć na obecną rzeczywistość Zgromadzenia,
Dodane przez smc dnia 13 luty 2019 22:21 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3041 Czytań · Drukuj · PDF document

Wołanie o Ducha Świętego na czas Kapituły Generalnej

Dom Generalny
logo XVIII Kapituły GeneralnejMIEJSCE PIASTOWE. Dwa dni przed rozpoczęciem XVIII Kapituły Generalnej, 34 delegatki wybrane przez ogół sióstr Zgromadzenia, zjechały się z różnych stron Polski i świata, by przed rozpoczęciem obrad modlić się i przyzywać pomocy i światła Ducha Świętego. Dni skupienia rozpoczęły od modlitwy w krypcie Czcigodnej Sł. B. Matki Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia, uwielbiając Boga za dar jej osoby dla naszej rodziny zakonnej oraz ogłoszony 15 stycznia br., przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych, dekret o heroiczność jej cnót. Obecna przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk wprowadzając w modlitwę
Dodane przez smc dnia 08 luty 2019 14:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3392 Czytań · Drukuj · PDF document

Radomskie Oratorium na zimowisku w Poroninie

Z naszych Wspólnot
Ferie zimowe radomskiego OratoriumRADOM-ORATORIUM. W dniach 25-31 stycznia 2019 roku dzieci z radomskiego Oratorium wraz z wychowawcami spędziły pierwszy tydzień ferii na zimowisku w naszym domu w Poroninie. Było mnóstwo atrakcji, które urozmaicały nam czas. Wjeżdżaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, gdzie mogliśmy się poczuć choć przez chwilę jak skoczkowie narciarscy najwyższych lotów. Byliśmy na zamku śnieżnym i w lodowym labiryncie, gdzie nawet najlepsi mieli trudność z odnalezieniem właściwej drogi. Jeździliśmy na łyżwach, plastikowych jabłuszkach i pontonach śnieżnych.
Dodane przez smc dnia 07 luty 2019 10:36 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2867 Czytań · Drukuj · PDF document

Ks. Markiewicz u Salezjanów w Przemyślu

Z naszych Wspólnot
relikwie u SalezjanówPRZEMYŚL. Relikwie naszego błogosławionego Założyciela, ks. Bronisława Markiewicza zostały uroczyście wprowadzone do kościoła św. Józefa w Przemyślu w niedzielę, 03 lutego br. W kościele posługują Księżą Salezjanie, a pomysłodawcą wydarzenia był obecny proboszcz tutejszej parafii, ks. Bogdan Nowak. W świątyni umieszczono i poświęcono obraz błogosławionego Bronisława-duchowego syna św. Jana Bosko, a zarazem przemyskiego kapłana. Ceremonii niedzielnej przewodniczył wikariusz inspektorii krakowskiej księży salezjanów ks. Marcin Kaznowski. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Poświata, michalita.
Dodane przez sdawida dnia 06 luty 2019 06:53 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2767 Czytań · Drukuj · PDF document

Święto Ofiarowania Pańskiego - Dniem Zycia Konsekrowanego

Dzień Życia KonsekrowanegoŚwięto Ofiarowania Pańskiego dla Kościoła Świętego jest przypomnieniem tego, co wydarzyło się w świątyni Jerozolimskiej - Maryja wraz z Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów. Ten dzień, od 1997 r., z woli św. Jana Pawła II został ustanowiony Światowym Dniem Życia Konsekrowanego - dniem wdzięczności za dar życia poświęconego Bogu. W Archidiecezji Przemyskiej miejscem modlitewnego spotkania dla Sióstr, Ojców i Braci zakonnych, członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego stała się parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie
Dodane przez smc dnia 05 luty 2019 10:26 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2731 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Mi-ka-El w Dusseldorfie

Formacja
Wspólnota Mi-ka-El w DusseldorfieW niedzielę 27 stycznia 2019r. Wspólnota Niewiast Mi-ka-EL w Dusseldorfie zgromadziła się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym, którego tematem była ,"Tożsamość kobiety w zamyśle Boga". Przyglądałyśmy się pierwszej kobiecie stworzonej przez Boga, mężczyźnie na pomoc, a także odkrywałyśmy Maryję - nową Ewę w jej codzienności. Przy niej i wraz z nią odkrywałyśmy tożsamość kobiety XXI wieku. Dzieląc się przeżywaniem swojej kobiecości dostrzegałyśmy, ze spełnienie wszystkich pragnień kobiecego serca jest możliwe tylko w Bogu - Oblubieńcu serca, które pragnie i marzy pośród tysiąca spraw i zadań codzienności.
Dodane przez smc dnia 30 styczeń 2019 22:11 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3363 Czytań · Drukuj · PDF document

Spotkanie świąteczno-noworoczne współpracowników salezjańskich

Salezjanscy współpracownicy w Miejscu PiastowymW tym roku salezjanie współpracownicy na swoje spotkanie opłatkowe przybyli do Miejsca Piastowego, kolebki polskich salezjanów (tak nieoficjalnie twierdzą niektórzy). Bowiem to tutaj przybył pierwszy salezjanin - bł. ks. Bronisław Markiewicz, założyciel nowych Zgromadzeń św. Michała Archanioła, zwanych popularnie jako michalitów i michalitki. Na miejscu przywitani zostaliśmy przez michalitkę s. Dolores, następnie przez koordynatora Rady prowincjalnej Jana Ryka oraz delegata prowincjalnego ks. Marcina Kaznowskiego. Ks. Marcin podkreślił, że jesteśmy w przededniu świąt naszych patronów - 30.01. wspomnienie bł. ks. Markiewicza, a 31.01. - św. Jana Bosko.
Dodane przez smc dnia 29 styczeń 2019 14:26 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2627 Czytań · Drukuj · PDF document

Anioł Stróż Polski w Przemyślu

Z naszych Wspólnot
Anioł Stróż PolskiFigura Anioła Stróża Polski, która w 15.12.2018 r. stanęła przy archikatedrze w Przemyślu, została poświęcona wczoraj, tj. 26 stycznia 2019 r. przez Abpa Adama Szala. W wydarzeniu wzięli udział także: abp senior Józef Michalik, przełożeni generalni - m. Natanaela Bednarczyk i ks. Dariusz Wilk, inni członkowie michalickich Zgromadzeń, jak też zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży, Czciciele św. Michała Archanioła oraz licznie zebrani wierni. Niektórzy z nich przyjechali z odległych miejsc. W homilii abp Adam Szal wielokrotnie przywoływał naszego Założyciela, bł. Bronisława kapłana.

Dodane przez sdawida dnia 27 styczeń 2019 17:09 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2856 Czytań · Drukuj · PDF document

Watykan ogłosił heroiczność cnót Matki Anny Kaworek

Dom Generalny
Ogłoszenie heroiczności cnót Matki Anny KaworekW dniu 15 stycznia 2019 r. Ojciec Święty przyjął na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Becciu i upoważnił tę dykasterię do opublikowania dekretu  heroiczności cnót Służebnicy Bożej Anny Kaworek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła. Zgoda Papieża Franciszka na promulgację dekretu to bardzo ważny krok w drodze na ołtarze "Cichej Bohaterki" z Miejsca Piastowego.
Dodane przez smc dnia 24 styczeń 2019 14:27 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3461 Czytań · Drukuj · PDF document

Książę Pokoju w "Oratorium"

Z naszych Wspólnot
Jasełka w radomskim oratoriumRADOM-ORATORIUM. Na przedstawienie jasełkowe tradycyjnie zaprosiła Katolicka Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza "Oratorium" Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła w Radomiu. W tym roku nosiło ono tytuł "Książę Pokoju". W przedstawieniu występowało 30 podopiecznych świetlicy. Niektórzy z nich grali podwójne role. Większość odtwórców ról ma na koncie doświadczenia teatralne, ale część najmniejszych aktorów próbowała swoich sił na scenie po raz pierwszy. Scenariusz odbiega od tradycyjnych przedstawień tego typu. Jego osią jest zestawienie dwóch postaci - Heroda i Jezusa.
Dodane przez smc dnia 24 styczeń 2019 14:07 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2800 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 9 z 145 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Katarzyna Nowak

Na dzisiaj
Losowa fotka
Wobec Aniołów zaśpiewam Panu
Wobec Aniołów zaśpiewam Panu
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
03/11/2019 22:15
Zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze link

sdt
17/07/2019 15:20
Kochanym Neoprofeskom niech Pan błogosławi!

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.