Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
Grafik postu powołan...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Rekolekcje Wielkopostne w KPW "Nasz Dom"
Formacja
news: ks.rekol.min.JPG MIEJSCE PIASTOWE Spowiedzią I piątkową rozpoczęłyśmy w naszej placówce wychowawczej REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadził KS.MAREK WIŚNIEWSKI, michalita z Soboty. W związku z ROKIEM ŚW.MICHAŁA ARCHANIOŁA w naszych Zgromadzeniach, rekolekcje dla dziewcząt były poświęcone tematyce naszego Patrona oraz walce dobra ze złem. Rekolekcjonista odprawił Mszę św. w Kaplicy św. Michała Arch. w Sanktuarium na Górce, zakończoną odmówieniem Aktu zawierzenia się św.Michałowi. Kolejnym punktem była Droga Krzyżowa w plenerze przy Sanktuarium, na którą wybraliśmy się niosąc duży krzyż, a każdy niósł w swoim ręku świecę. Wieczorem wysłuchałyśmy I konferencji, poświęconej min. Św.Michałowi, oraz problemowi grzechu. Ten dzień został zakończony wspólnym wieczornym pacierzem i Apelem Jasnogórskim.
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4568 Czytań · Drukuj · PDF document
Modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła
Z naszych Wspólnot
news: kosciolZabki.jpgZĄBKI. Księga próśb i podziękowań.
Od niedzieli 09. 03. 2008 r., oficjalnie w naszej wspólnocie została rozpoczęta nieustanna nowenna przez przyczynę Św. Michała Archanioła. W kościele parafialnym po każdej Mszy św. było czytane ogłoszenie o możliwości składania próśb i podziękowań, które zostaną wpisane do specjalnej księgi. Odzew parafian był natychmiastowy.
Informacja ta została też zamieszczona w gablotce przy kościele. Wielu parafian odwiedza stronę internetową naszego Zgromadzenia, dlatego także tutaj przypominamy o możliwości składania próśb o modlitwę przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła:
Dodane przez cssma dnia 10 marzec 2008 10:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4260 Czytań · Drukuj · PDF document
Dzień Kobiet w Przedszkolu
Z naszych Wspólnotbyć kobietą...ZĄBKI . Zapamiętaj sobie: dzisiaj jest Dzień Kobiet!
Wprawdzie Dzień Kobiet dopiero w sobotę, ale dzisiaj dzieciaki z naszego przedszkola, ściślej mówiąc czterolatki, wyprzedziły ten dzień i przygotowały dla Sióstr i Pań scenkę teatralną. Przedszkole zamieniło się w wiosenną łąkę pełną kwiatów. Dzieciaki każdej Siostrze i Pani wraz z kwiatkiem zarecytowały specjalny wierszyk.
Dodane przez cssma dnia 06 marzec 2008 21:35 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 16701 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje w Ekonomiku
Z naszych Wspólnot
grajmy PanuJASŁO Trwają rekolekcje wielkopostne młodzieży Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle. Uczeń słucha Mistrza, to temat pierwszego dnia modlitewnego spotkania z Chrystusem. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Andrzej Sroka z par. św. Stanisława w Jaśle. Wprowadzeniem do tego tematu była pantomima wykonana przez członków Szkolnego Koła Teatralnego. Rekolekcje odbywają się w gościnnym kościele OO Franciszkanów, ponieważ jest największy w Jaśle i może nas wszystkich pomieścić. Świątynia rozbrzmiewała żarliwym śpiewem, któremu przewodniczyła schola i zespół muzyczny, stworzony przez uczniów z Ekonomika, pod przewodnictwem s. Diany i s. Kingi.
Dodane przez cssma dnia 18 luty 2008 23:09 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 3518 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie rocznikowe
Formacja
w drodze za JezusemJASŁO W dniach od 8-10 lutego w Jaśle na Floriańskiej odbyło się spotkanie rocznikowe sióstr. Wzięły w nim udział: s. Kinga Walkiewicz, s. Joanna Krupa, s. Cecylia Tomaszewska, s. Laura Doniek. W sobotę siostry przeżywały dzień skupienia. Wspólnej modlitwie towarzyszył ks. Łukasz z jasielskiej Fary, który wygłosił konferencję, następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynna Eucharystia za łaskę powołania każdej z sióstr. Popołudnie siostry spędziły w Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu, wieczorem wspólnie odprawiły drogę krzyżową. W niedzielę siostry przeżywały Eucharystię w klasztorze sióstr Wizytek w Jaśle, po południu zwiedziły pobliski Liwocz, gdzie na szczycie (który siostry zdobyły) widnieje duży krzyż. Spotkanie zakończyło się uczestnictwem w Gorzkich Żalach. Nie brakowało tez czasu na dzielenie się tym, co jest codziennym doświadczaniem Bożego prowadzenia w życiu każdej z sióstr. Chwała Jezusowi za dar czasu i bogactwa wspólnoty.
Dodane przez cssma dnia 11 luty 2008 16:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4250 Czytań · Drukuj · PDF document
Bądźcie uczniami Jezusa
powolania
posypanie popiołem główKRAKÓW "Bądźmy uczniami Chrystusa". Hasło obecnego roku liturgicznego było tematem rekolekcji, odbywających się w naszym domu przy Kosocickiej w dniach od 3 do 6 lutego. Uczestniczyło w nich 13 dziewcząt. Konferencje, medytacja Słowa Bożego, indywidualna modlitwa, adoracja skłaniały do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być uczniem Jezusa dziś? Czy ja chcę być uczniem Jezusa podejmując Jego drogę i Jego ewangeliczne wymagania? Aby być uczniem Jezusa trzeba podjąć świadomą i dobrowolną decyzję - chcieć, by Chrystus był moim Mistrzem, i moim Nauczycielem. Jako uczeń Chrystusa wybieram to co się Jemu podoba, Jego wskazania, trwanie w Jego nauce. Rekolekcje prowadził ks. Jacek Szczęch z Lublina , s. Agnieszka Zych i s. Karina Pawłowska.Ważnym akcentem tych dni był wspólny wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 09 luty 2008 19:38 · Czytaj więcej · 4 Komentarzy · 4859 Czytań · Drukuj · PDF document
Recepta na szczęście
Dom GeneralnykrzyżNajszczęśliwsi ludzie, to ludzie umartwieni, czyli powściągliwi, to ludzie miłujący Boga z całego serca, a bliźniego jak siebie samego, którzy siebie się zaparli i noszą krzyż na każdy dzień. Tymi słowami Ojca Założyciela rozpoczynamy wchodzenie w Wielki Post. Wystarczy tylko (i aż) tyle? Umartwienie, miłość Boga i bliźniego, aż do zaparcia się siebie... To recepta na szczęście, którą zostawił nam błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz. Spróbujmy nią leczyć choroby swoje i świata. Szczęść Boże wszystkim Siostrom i każdemu, kto odwiedza naszą stronę.
Dodane przez cssma dnia 06 luty 2008 08:44 · 1 Komentarzy · 4868 Czytań · Drukuj · PDF document
Szkolenie Sióstr Przełożonych
Formacja
Images: minprzel.jpgWARSZAWA Siostry Przełożone, zwłaszcza te, które w ubiegłym roku rozpoczęły po raz pierwszy sprawowanie tego urzędu, mogły wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez KWPZZZ. Na tegoroczne szkolenie udało się z naszego Zgromadzenia pięć sióstr przełożonych: s. Nereusza Czubińska, s. Katarzyna Wodecka, s. Julia Szteliga, s. Serafina Misiura i s. Karina Pawłowska. Wróciły z nadzieją, że uzyskana wiedza pomoże im jeszcze lepiej wypełniać tę trudną posługę we Wspólnotach. Życzymy im Bożego błogosławieństwa.
Dodane przez cssma dnia 04 luty 2008 05:43 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4120 Czytań · Drukuj · PDF document
Dzień Życia Konsekrowanego
mocą Jezusowego światłaPRZEWORSK W Diecezji Przemyskiej wspólne świętowanie osób konsekrowanych odbyło się w tym roku w Przeworsku. Wiele z naszych Sióstr wzięło udział we wspólnej Eucharystii odprawianej tam przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Siostry z placówek położonych na terenie innych diecezji też uroczyście świętowały. Radością naszą jest fakt, że coraz więcej osób spoza Zgromadzenia łączy się z nami tego dnia i składa życzenia. Niech Jezus i Jego Matka prowadzą nas wszystkich na drogę zawierzenia się Bogu. W świetle Jego słowa i mocą Jego łaski kroczmy drogą zbawienia.

Godziny poszukiwań drogocennej perły mijają
ale nie są zmarnowane
Gospodarz Winnicy zakonsekrował je
już o świcie
Zmierzch nie jest odchodzeniem w ciemność
jest tylko odchodzeniem
w wieczność
Jest wzmożonym oczekiwaniem
na czas
zupełnego zatracenia się w Ogniu

Dodane przez cssma dnia 02 luty 2008 23:15 · 1 Komentarzy · 4248 Czytań · Drukuj · PDF document
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Z naszych Wspólnotnews: minKoledCz.jpgCZĘSTOCHOWA "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" pod takim hasłem 31 stycznia odbył się w naszym przedszkolu konkurs kolęd i pastorałek, który uroczyście zakończył okres Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział wielu dzielnych ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do koncertu. Zgromadził on grono Rodziców, którzy włączyli się do wspólnego kolędowania. Dzieci biorące udział w konkursie, swoim opanowaniem tremy i pięknym wykonaniem kolęd pozytywnie zaskoczyły zebranych gości oraz jury, któremu przewodniczył nasz kapelan przedszkolny ks. Bogusław Zaman - paulista. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, odbyła się narada jury, które przyznało I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Ponieważ wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła wspaniała, rodzinna atmosfera zachęcamy wszystkich pracujących w naszych przedszkolach do zorganizowania konkursu w kolejnych latach.
Dodane przez asia dnia 31 styczeń 2008 19:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4314 Czytań · Drukuj · PDF document
Ewangelizacja: Kurs Filipa
powolania
kurs FilipaMIEJSCE PIASTOWE Co usłyszało od Boga i czego doświadczyło osiemnaście dziewcząt, uczestniczących w Kursie Filipa od 24 do 27 stycznia? Najlepiej wie o tym Bóg, one same i ekipa, prowadząca te rekolekcje. Najważniejsze, jak w Małym Księciu może zostać niewidoczne dla oczu, ale ufam, że owoce przyjścia Ducha Świętego, będą dostrzegalne w ich codziennym życiu. Może będzie to głębokie przekonanie, że są umiłowanymi dziećmi Ojca, a może uznanie swych słabości. Może ujrzą w drobnych wydarzeniach obecność Zbawiciela, który ich prowadzi, doświadczą nowości modlitwy, odrzucą fałszywych zbawicieli. A może Duch Boży dotknął jeszcze inne wymiary ich duchowego życia? Bo dotknął na pewno, gdy o to prosiliśmy.
Dodane przez cssma dnia 31 styczeń 2008 00:54 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 4082 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 128 z 133 << < 125 126 127 128 129 130 131 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Edwarda Grzywna
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Gaudencja Pietraszek

Na dzisiaj
Losowa fotka
Idziemy do Sanktuarium
Idziemy do Sanktuarium
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.