Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Wypoczynek w Ropczycach
Z naszych Wspólnot
dziekujemyOd 21 czerwca do 12 lipca wychowankowie naszych placówek opiekuńczo-wychowawczych przebywają w Ropczycach. To już 14-ty raz zaprzyjaźnione Rodziny z Ropczyc i okolic przyjmują nasze wychowanki. W tym roku aż w 46 Rodzinach, pełnych otwartości i życzliwości, przyjęto 50 naszych dziewczynek z KPW.
Corocznym zwyczajem, w czasie takiego trzytygodniowego pobytu dzieci w Ropczycach, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odprawiana jest Msza św. w intencji gościnnych Rodzin oraz naszych wychowanek.
Dodane przez cssma dnia 03 lipiec 2008 23:40 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4289 Czytań · Drukuj · PDF document
I zaczęło się ...
zaczynamy przy sarkofagu ks.prym.S.WyszynskiegoPIESZA PIELGRZYMKA TRZEŹWOŚCIOWA. Mszą św. w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie i modlitwą przy sarkofagu Sługi Bożego Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego rozpoczęła się dzisiaj XXIV Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu. Mszy św. przewodniczył ks. Jan Seremak, a homilię wygłosił Ks. Krzysztof Poświata. Wszystkich zebranych w Katedrze powitał Kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Wilisowski. Tegoroczna pielgrzymka w nawiązaniu do Roku św. Michała, jest pod hasłem "NIC NAD BOGA". Kapłani, klerycy, młodzież, a także cztery siostry Michalitki - "mężne niewiasty" /?/, będą przez 13 dni wędrować ofiarując trud pielgrzymi i modlitwę w intencji trzeźwości w polskich rodzinach.
Dodane przez cssma dnia 02 lipiec 2008 09:57 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4532 Czytań · Drukuj · PDF document
Słówko z ingresu Ks.Arcybiskupa
Z naszych Wspólnot
herbWARSZAWA - Ząbki. W sobotnie przedpołudnie s. Karola, s. Dorota i s. Monika, odpowiadając na otrzymane przez naszą wspólnotę zaproszenie, uczestniczyły w ingresie Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na Warszawskiej Pradze.Nakazem chwili - podkreślił abp Hoser - jest kontynuowanie dialogu ekumenicznego we współpracy z Kościołami i wyznaniami chrześcijańskimi, naszymi braćmi w wierze".
Przypomniał także, że uroczystości kanonicznego przejęcia przez niego urzędu biskupa warszawsko-praskiego zbiegają się z rozpoczęciem Roku św. Pawła, którego dokona dzisiaj wieczorem w Rzymie papież Benedykt XVI.
Powierzamy nowego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Patronce Diecezji - Matce Bożej Zwycięskiej, Apostołowi Narodów - św. Pawłowi i św. Michałowi Archaniołowi.

Dodane przez cssma dnia 29 czerwiec 2008 00:07 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4590 Czytań · Drukuj · PDF document
PRZETARG
Dom Generalny

ogloszenie

ogłoszenie

o przetargu

na Inwestora Zastępczego

Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 13:35 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4682 Czytań · Drukuj · PDF document
Czeka słońce, czeka las, już wakacji nadszedł czas
Z naszych Wspólnot
juz wakacjeSZYDŁOWIEC. 17.06.2008r. Przedszkolaki wraz ze swymi rodzicami uczestniczyły we Mszy św., podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski w czasie mijającego roku szkolnego i modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla rodziców i dzieci na czas wakacyjnego odpoczynku. Mszę św. w kościele parafialnym odprawił ks. Wincenty Chodowicz, tutejszy wikary. Oprawę liturgiczną przygotowali rodzice, a dzieci włączały się czynie przez piękny śpiew, jakiemu przewodniczył Pan Zbyszek, nasz organista.Dzieciaki były naprawdę wspaniałe. Wielką radością były dla nich balony w kształcie serca, które otrzymały jako kontynuację kazania na zakończenie Eucharystii, a które miały im przypominać i budzić pragnienie miłowania Pana Boga i ludzi.
Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 12:38 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3850 Czytań · Drukuj · PDF document
Wakacje rozpoczęte
Z naszych Wspólnot
 JEDLICZE. Latka mijają, nawet naszym przedszkolakom. Dzieci z Przedszkola im. Sł. Bożej Matki Anny Kaworek też idą na wakacje. Można będzie dłużej spać, ale czy dni będą tak ciekawie przeżywane jak dotąd. Bo w przedszkolu stale coś się działo. A to wizyta u strażaków, a to "pieczenie bułeczek" w prawdziwej piekarni, a to spacer nad rzeczkę wspólnie z kolegami i koleżankami. Do tego różne wielkie imprezy, takie jak Dzień Dziecka, Dzień Mamy czy Babci, Jasełka, św. Mikołaj i różne takie. Oj, jest co powspominać. Zwłaszcza ci, którzy już ostatni rok spędzili w przedszkolu mogą żałować. Pozostali jeszcze tu powrócą. Teraz pozwolą nacieszyć się sobą swoim babciom, dziadkom, ciociom. A jak mama i tato wezmą urlop, to nawet o przedszkolu nieco zapomną. A po wakacjach wszystko opowiedzą siostrom w przedszkolu, prawda?
Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 12:14 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4829 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła s. Rajmunda Krzychowicz
Dom Generalny
śp.s.RajmundaW niedzielę 22 czerwca, wieczorem zmarła w Radomiu s. Rajmunda Genowefa Krzychowicz. Siostra przeżyła 79 lat, w tym 57 w Zgromadzeniu Sióstr Michalitek. Pogrzeb s. Rajmundy odbędzie się w Radomiu w środę, 25 czerwca: o godz. 10.00 zostanie odmówiony za jej duszę różaniec w kaplicy cmentarnej na ul. Limanowskiego, a o godz. 11.00 Msza święta pogrzebowa w kościele farnym.
Śp. s. Rajmunda pochodziła z rodziny rolniczej z wioski Sulgostów w pow. Opoczno. W Zgromadzeniu przez całe życie pracowała jako kucharka: najpierw w Radomiu na Siennej (w przedszkolu), potem w Chojnie Szczecińskiej, a od 1970 roku w Radomiu na Rwańskiej i Wernera. Tam zachorowała ponad dwa lata temu i -mimo intensywnego leczenia- już nie powróciła do zdrowia.
Dodane przez cssma dnia 23 czerwiec 2008 12:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6700 Czytań · Drukuj · PDF document
PONOWIENIE WIECZYSTEJ PROFESJI
s.dorotaWczoraj w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie na Okęciu odbyła się uroczystość ponowienia profesji wieczystej s. Doroty Szadkowskiej. We Mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyły siostry z Ząbek, Wołomina i Bemowa oraz s. Jadwiga Karolska z Miejsca Piastowego. Z ramienia Zarządu Zgromadzenia w uroczystości wzięły udział s. Łucja Ożóg - ekonomka gen. ks. proboszcz życzył Siostrze, by szła w świat z zawołaniem "Któż jak Bóg!" oraz "pokój i dobro". Nie zabrakło także podziękowania rodzicom s. Doroty za trud wychowania i oddania córki na wyłączną służbę Panu.
Uroczystości związane z ponowieniem wieczystej profesji w swoich rodzinnych parafiach przeżywały wczoraj także s. Kinga Sokołowska i s. Grażyna Gołda. Jednej z nich z ramienia Zarządu towarzyszyła s. Leonia Przybyło, a drugiej s. Dolores Mermer.
Dodane przez cssma dnia 23 czerwiec 2008 05:46 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4489 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie u Matki... Benigny
Z naszych Wspólnot
 Matka Benigna z obecną M.Gen.NatanaeląWYSOKA STRZYŻOWSKA. 80 - lecie urodzin m.Benigny Kot, która w latach 1977-1989 pełniła funkcję przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Dodatkowo 10-lecie pobytu w tutejszej parafii i imieniny. Tyle okazji, więc nic dziwnego, że wokół Matki Benigny zaroiło się tego dnia od sióstr i przyjaciół. W kościele parafialnym uroczysta Msza św., a w domu zakonnym sióstr rodzinne spotkanie. Rodzinne, bo rodzina nie tylko zakonna. Przybyły z Jasła także dwie kuzynki naszej Matki Benigny. Przyszedł także ksiądz proboszcz (i tryskał humorem) oraz ks. katecheta, który podczas Mszy św. głosił homilię.
Matce Benignie życzymy kolejnych okrągłych rocznic, a nade wszystko nieustannego doświadczania łaski Bożej miłości. Niech Prześliczna Wysoka -jak ją Matka nazwała- zawsze śle Matce promienie wdzięczności i serdeczności.

Dodane przez cssma dnia 22 czerwiec 2008 23:32 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3416 Czytań · Drukuj · PDF document
Od Przedszkola do Profesora
Z naszych Wspólnot
news: MiniatKucma.jpgKRAKóW. Jeszcze w ostatni dzień przed wakacjami udało nam się odbyć bardzo krótką wycieczkę do pracowni mieszkającego w sąsiedztwie naszego przedszkola Pana Profesora Wincentego Kućmy. Mogliśmy przyjrzeć się jego pracy i powstającym tam dziełom. Pan Profesor pokazał nam m.in. fragment ołtarza do Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Nowym Bieżanowie oraz pomnik Anioła Polski do Miejsca Piastowego. Z ogromnym zainteresowaniem i zachwytem słuchaliśmy i patrzyliśmy na dzieła Pana Profesora. Oczywiście po tym spotkaniu wszyscy zadeklarowali, że chcieliby zostać artystami. Na koniec naszej wycieczki Pan Profesor zaprosił nas na mały poczęstunek. Podano słodycze i owoce i nie było mowy, byśmy mogli odejść nie opróżniwszy wcześniej wszystkich salaterek i talerzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Profesorowi za to, że pomimo tak wielu zajęć ofiarował nam trochę swojego cennego czasu.
Dodane przez cssma dnia 21 czerwiec 2008 21:35 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4342 Czytań · Drukuj · PDF document
Piknik parafialny
Z naszych Wspólnot
dobre...ZĄBKI. Dzisiaj, w pierwszy, piękny dzień wakacyjny, ksiądz proboszcz Andrzej Kopczyński zorganizował Piknik parafialny. Z samego rana wyruszyło na wyprawę ok. 40 osób w różnym wieku. Pierwszy etap pokonali pociągiem do miejscowości Urle, następnie przesiedli się na bardziej ekologiczny środek transportu - rowery, którymi dotarli do mazowieckiego Loretto, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. W tej grupie pielgrzymkowej była s.Pauletta. Następna grupa, w której były także michalitki, dotarła na miejsce samochodem.
W Loretto wszyscy uczestniczyli we Mszy św., a po niej mogli zaczerpnąć świeżego powietrza, gdyż jest to miejsce, które ma szczególny mikroklimat, bogaty w jod. Następnie rowerami lub samochodami udali się do Kamieńczyka. Nad brzegiem Bugu, w przepięknej topolinie zapłonęło ognisko, a tam gdzie ognisko, to śpiew, kiełbaski, radość spotkania i możliwość poznania nowych osób. Tego dnia nad Bugiem można było spotkać Boga w drugim człowieku i w pięknej przyrodzie.

Dodane przez cssma dnia 21 czerwiec 2008 21:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4280 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 130 z 139 << < 127 128 129 130 131 132 133 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
na pustelni w Dukli
na pustelni w Dukli
rekolekcje dla dziewcząt
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.