Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
Grafik postu powołan...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
List Matki Generalnej na Boże Narodzenie 2007
Dodane przez bronio dnia 23 grudzień 2007 00:40 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4546 Czytań · Drukuj · PDF document
Jaselka w Miejscu Piastowym
Z naszych Wspólnot
Powitajmy Maleńkiego i MaryjęCzy nasze Święta Bożego Narodzenia będą takie, jak w Betlejem? Odpowiedzi na to pytanie może nam udzielić utwór sceniczny jasełkopodobny p.t. Nie tylko w Betlejem, autorstwa M. Brykczyńskiego, przedstawiony przez młodziutkich aktorów ze SP w Miejscu Piastowym. Pielgrzymami, występującymi w spektaklu możemy być my, a świąteczne przygotowania Edka, Bodka i Jagny, jakże często przypominają nasze. S. Mariola Bochniak, katechetka w SP w Miejscu Piastowym, przygotowała to przedstawienie na uroczystość wieńczącą gminny program zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży Kuźnia talentów w GOK. Potem jasełka zostały wystawione w szkole, a po świętach zaproszeni są na nie wszyscy parafianie ( 28.12.07 o godz. 17.00 w GOK-u). ZAPRASZAMY!
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 15:28 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5032 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie Opłatkowe w KPW
Z naszych Wspólnot
spotkanie opłatkowe w kpw Hej Kolęda, Kolęda! Już wkrótce usłyszymy śpiewy kolęd we wszystkich polskich kościołach i w większości polskich domów. Ale Nasz Dom w Miejscu Piastowym przyśpieszył nieco czas radości Bożonarodzeniowych, bo w sam dzień Wigilii Bożego Narodzenia nie mogłybyśmy się spotkać razem ze sobą i z wieloma bliskimi nam osobami.
19 grudnia w Katolickiej Placówce Wychowawczej Nasz Dom w Miejscu Piastowym odbyła się wielka Uroczystość. Wraz z naszymi Dobroczyńcami oraz osobami związanymi z naszą placówką przeżywałyśmy Dzień Wigilijny.
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 09:03 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5157 Czytań · Drukuj · PDF document
Wrażenia z Kamerunu
Z Misji
jak idzie nauka? W dniach od 3 listopada do 4 grudnia 2007 r wraz z Matką Generalną Natanaelą Bednarczyk przebywałam w Kamerunie. Celem naszej podróży było przeprowadzenie wizytacji kanonicznej wspólnot w Nguelemendouka i Betare Oya.
Nasza Matka Generalna pracowała dziesięć lat na misjach w Kamerunie, dlatego innymi niż ja oczyma patrzyła na Afrykę. Dla mnie wszystko było nowe i zaskakujące. Wielokrotnie słuchałam opowiadań sióstr misjonarek o Kamerunie, ale to, co zobaczyłam, czego doświadczyłam, znacznie przerosło moje oczekiwania.

Dodane przez cssma dnia 08 grudzień 2007 21:59 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5438 Czytań · Drukuj · PDF document
Św. Mikołaj w Przedszkolu w Ząbkach
Z naszych Wspólnot
dla Ciebie też coś mam ZĄBKI Św. Mikołaj wraz z Aniołami zawitał do Przedszkola im. Jana Pawła II w Ząbkach, prowadzonym przez nasze siostry. Od samego rana dzieci z wielkimi emocjami oczekiwały na przybycie Gościa z Nieba. Św. Mikołaj przybył do przedszkola ok. godz. 10.00. Najpierw dzieci w krótkiej inscenizacji "o wilku i zajączku" ukazały postać św. Mikołaja, a następnie radośnie przywitały Niebieskiego Wysłannika piosenkami, wierszykami i tańcami. Jako pierwsze ze swoim programem artystycznym wystąpiły nasze trzylatki, one też najpierw otrzymały od Mikołaja prezenty i miały okazję usiąść Świętemu na kolanach. Następnie św. Mikołaj spotkał się z cztero i pięciolatkami, które zaskoczyły naszego Gościa naprawdę anielskim graniem i śpiewaniem. Upominki dla tej grupy Aniołki wwiozły pojazdem na kółkach, ponieważ nie było śniegu i św. Mikołaj renifery z saniami musiał zostawić na drugim końcu Warszawy. Po otrzymaniu prezentów przedszkolaki podziękowały Mikołajowi i też wręczyły Mu prezent z racji Jego imienin. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek dla dorosłych, czyli dla Sióstr i Pań pracujących w Przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 07 grudzień 2007 21:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5876 Czytań · Drukuj · PDF document
św. Mikołaj przyszedł...
Dom Generalny
św.Mikołaj w gronie swojej świty W licznej wspólnocie miejsteckiego domu radość: przyszedł św. Mikołaj, który posłużył się tym razem siostrami nowicjuszkami. Ale i junioratki nie były bezczynne. "Kapela" przez nie utworzona wniosła wiele humoru, kiedy zasugerowała, co poniektóre siostry powinny dostać. Że jednym kiełbaski, a innym skwarki i smalec... Cóż michalicka powściągliwość cieszy się skwareczkami... A tak swoją drogą, dawno ich nie było na naszych stołach. Święty Mikołaju, można Cię jeszcze poprosić, aby czasem zawitały u nas?!
Ale nie tylko na śmiechu skończyło się spotkanie ze świętym. Zaofiarował nam porcję refleksji nad pożytkiem z dobroczynności i pokazał, jakie owoce przynosi naśladowanie Matki Bożej. Tu, aby nam się lepiej zapamiętało, wykorzystał zdolności aktorskie sióstr nowicjuszek. Dziękujemy!
Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 23:10 · 0 Komentarzy · 5653 Czytań · Drukuj · PDF document
Bądźmy uczniami Chrystusa
Formacja
Słowo Boże światłem na ścieżce życiaKRAKÓW Przed Jezusem Miłosiernym rozpoczęły swoje dni formacyjne siostry, które cztery lata temu złożyły profesję wieczystą. W jednym z naszych krakowskich domów, przy ul. Aleksandry, spotkały się s. Iwona Szewc, s. Urszula Szot i s. Małgorzata Siembida, by pochylać się nad Słowem Bożym i w jego świetle spojrzeć na własne życie. Spotkanie trwało od 30 listopada do 2 grudnia. Ten szczególny dla nas czas rozpoczęłyśmy w piątek wieczorem w Łagiewnikach, dziękując Jezusowi Miłosiernemu za dar wspólnego spotkania i prosząc równocześnie, aby otwierał nasze serca na wszystko to, co dla nas przygotował.


Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 03:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5276 Czytań · Drukuj · PDF document
Adwentowe ścieżki
Formacjaodwróćcie się od zła... Nie wiemy, przeżywając swoje życie, jaki ślad zostawiamy, a także, co wynika z naszych rozmów i kontaktów z innymi. Z czasem ktoś nam mówi, że jakieś słowo przez nas wypowiedziane, otworzyło mu oczy, podniosło na duchu, zachęciło do spowiedzi, przywróciło nadzieję życia.Jezus nie opowiada uczniom Jana wprost, że On jest Mesjaszem, lecz Jego czyny mówią o Nim.
Najpiękniejszym znakiem wskazującym na przyjście Mesjasza, byli ludzie odzyskujący zdrowie, przywracani do życia, uwolnienie od złego ducha. W Adwencie o nic innego nie chodzi, jak właśnie o to, by zobaczyć u siebie problem, a nie upierać się, że go nie ma. Czy nie do tego zmierza pokuta i adwentowe czuwanie, aby się nam otworzyły oczy, najpierw na własne życie?
z myśli ks. J.Pierzchalskiego SAC
Dodane przez cssma dnia 03 grudzień 2007 08:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4481 Czytań · Drukuj · PDF document
Błogosławiony Stanisław Papczyński w Miejscu Piastowym
Dom Generalny
ucałowanie relikwii Dając ubogim, daję na procent mojemu Bogu. Tak Bł. Stanisław Papczyński lokował swoje dobra. A wobec tych, którzy nie potrzebowali już materialnego wsparcia, był także bardzo wrażliwy. Swoją szczególną modlitwą ogarniał bowiem dusze w czyśćcu cierpiące i w ten sposób im pomagał dostąpić dóbr wiecznych. Te, i inne szlachetne postawy bł. księdza Papczyńskiego przedstawił w kaplicy domu macierzystego marianin, ks. Wojciech Skóra. Przyjechał do nas wraz z relikwiarzem Założyciela księży marianów i pod koniec Mszy świętej każda siostra mogła ucałować relikwie tego świętego. Żył on kilka wieków przed bł. Bronisławem Markiewiczem, ale obaj przejawiali zadziwiająco podobną wrażliwość względem ubogich. Bardzo upodabnia tych błogosławionych także żarliwe nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, do którego też zachęcał nas dzisiaj ks. Wojciech (postulator ds. beatyfikacji Ojca Papczyńskiego, a obecnie kustosz jego relikwii).

Dodane przez cssma dnia 27 listopad 2007 15:25 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5737 Czytań · Drukuj · PDF document
Może się spotkamy?
powolania
Niestety, jeszcze jesteś za mała...
Ona jest jeszcze za mała.

A Ty? Jeśli masz naście lat albo nieco więcej i chciałabyś podjąć refleksję nad swoim życiem, na dwie doby odejść od swojej codzienności, by spotkać się z Jezusem na rekolekcyjnych medytacjach, zapraszamy już w najbliższy piątek
do Krakowa na ul. Kosocicką 38 a. Rekolekcje rozpoczynamy o godz. 17.00. Z pewnością św. Andrzej też się ucieszy, bo jego domeną nie są wróżby (andrzejkowe) tylko przyprowadzanie swoich bliskich do Jezusa. Przecież tak skutecznie udało mu się to uczynić ze swoim bratem, czyli św. Piotrem. Pozwól mu się przyprowadzić, a otrzymasz więcej, niż się możesz spodziewać. Jezus nie daje się prześcigać w hojności. Zapraszamy. Kontakt z s.Agnieszką Zych: 0783860206
.

Dodane przez cssma dnia 27 listopad 2007 12:57 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5039 Czytań · Drukuj · PDF document
Srebrny Jubileusz Michalickiej posługi na Bemowie
Z naszych Wspólnot
w kosciele na Bemowie WARSZAWA To świętowanie zgromadziło nie tylko dostojnych gości, takich jak Abp Kazimierz Nycz, przedstawiciele lokalnych władz i dyrekcji szkół, ale przybyli radować się tym srebrnym jubileuszem prawie wszyscy księża i siostry, jacy do tej pory pracowali w tutejszej parafii. Łącznie przez te ćwierć wieku na Bemowie pracowało 37 sióstr, z których szczególnie zasłużyły się prekursorki: s. Wirginia Filip i s. Eugenia Dziadosz. W uroczystościach wzięła udział także nasza siostra asystentka generalna Maksymiliana Ciepała oraz jedna z byłych przełożonych generalnych: s. Remigiusza Dziewit. Wspomnienia Siostry Wirginii, przekazane do okolicznościowej książki o posłudze michalickiej na Bemowie, zamieszczamy też poniżej.

Dodane przez cssma dnia 26 listopad 2007 03:22 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4930 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 130 z 133 << < 127 128 129 130 131 132 133 >
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Huberta Buzor
Post powołaniowy

Na dzisiaj
Losowa fotka
gotowy do boju
gotowy do boju
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.