Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Jasełka dla Babci i Dziadka
Z naszych Wspólnot
wszystkiego dobrego Babciu i DziadkuBabuni i Dziadziowi błogosław,
Jezu Drogi. Hej, kolęda,
abyście święci byli.

Hej, kolęda, i Bogu zawierzyli.
ZĄBKI Takie życzenia wyśpiewały 13.01.2008 r. dzieci z naszego przedszkola swoim babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta. Życzenia były poprzedzone Jasełkami wystawionymi przez przedszkolaków, ale nie tylko, ponieważ na scenie pojawili się także dorośli tzn. Panie z naszego przedszkola i Siostry. Dolny kościół w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach był szczelnie wypełniony rodzicami i dziadkami naszych przedszkolaków oraz parafianami. Gośćmi honorowymi byli: ks. Proboszcz Andrzej Kopczyński i ks. Grzegorz Chojnicki. Anielski chór wzmocniły Bielanki. Gdy mali aktorzy wyszli na scenę, na twarzach ich bliskich pojawił się uśmiech, ale także i łzy wzruszenia. Występ został nagrodzony dużymi brawami publiczności i słodką niespodzianką od Księdza Proboszcza.
Dodane przez cssma dnia 15 styczeń 2008 10:06 · 0 Komentarzy · 5593 Czytań · Drukuj · PDF document
Grunt to zacząć jak najwcześniej
Z naszych Wspólnot
wspólna modlitwa o powołaniaZĄBKI Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywałyśmy niezwykłe wydarzenie. Trzy grupy przedszkolaków zwiedzały klasztor. Była to forma zajęć przedszkolnych mająca na celu budzenie nowych powołań do Zgromadzenia. Zaczęło się całkiem zakonnie, od modlitwy w kaplicy. Pierwsze "kandydatki" od razu się ujawniły i nawet miały ochotę na odprawienie rozmyślania. Dominiczka już zaczęła otwierać Pismo Święte a inne dziewczynki sprawdzały, czy wygodne są klęczniki Sióstr.

Dodane przez cssma dnia 14 styczeń 2008 19:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5865 Czytań · Drukuj · PDF document
Dni modlitwy juniorackiej
Formacja
gramy i śpiewamy JezusowiMIEJSCE PIASTOWE Wspólna modlitwa, rozważanie Słowa Bożego i umacnianie powołanie - to cel naszego spotkania. Siostry Junioratki przyjechały do Miejsca Piastowego z wszystkich placówek, tuż po świętach Bożego Narodzenia, by już w św. Jana Ewangelisty zacząć swoje formacyjne spotkanie. Kończą je dziękczynną Eucharystią 1 stycznia 2008 r. Pierwszą część prowadził ks. Tomasz (michalita), a drugą ks. Marcin (saletyn). Nad całością czuwała mistrzyni junioratu, s. Leonia Przybyło.
Dodane przez cssma dnia 01 styczeń 2008 07:19 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4303 Czytań · Drukuj · PDF document
Opłatek w Katolickim Przedszkolu w Ząbkach.
Z naszych Wspólnot
s.Dorota z PrzdszkolakiemZĄBKI Szopka, choinka, kolędy, prezenty i oczywiście, dzielenie się opłatkiem. To wszystko 21 grudnia 2007 r., przeżywały dzieci z naszego przedszkola w Ząbkach. W atmosferę świąteczną wprowadziła dzieciaki inscenizacja biblijna Historia Narodzin Pana Jezusa przygotowana przez Personel Przedszkola, po czym nastąpił radosny moment dzielenia się Opłatkiem i składania sobie życzeń, takich prostych, bo dziecięcych. A później cała przedszkolna Rodzinka zasiadła do świątecznego obiadu i wspólnego kolędowania.
Dodane przez cssma dnia 23 grudzień 2007 12:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5597 Czytań · Drukuj · PDF document
List Matki Generalnej na Boże Narodzenie 2007
Dodane przez bronio dnia 23 grudzień 2007 00:40 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5152 Czytań · Drukuj · PDF document
Jaselka w Miejscu Piastowym
Z naszych Wspólnot
Powitajmy Maleńkiego i MaryjęCzy nasze Święta Bożego Narodzenia będą takie, jak w Betlejem? Odpowiedzi na to pytanie może nam udzielić utwór sceniczny jasełkopodobny p.t. Nie tylko w Betlejem, autorstwa M. Brykczyńskiego, przedstawiony przez młodziutkich aktorów ze SP w Miejscu Piastowym. Pielgrzymami, występującymi w spektaklu możemy być my, a świąteczne przygotowania Edka, Bodka i Jagny, jakże często przypominają nasze. S. Mariola Bochniak, katechetka w SP w Miejscu Piastowym, przygotowała to przedstawienie na uroczystość wieńczącą gminny program zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży Kuźnia talentów w GOK. Potem jasełka zostały wystawione w szkole, a po świętach zaproszeni są na nie wszyscy parafianie ( 28.12.07 o godz. 17.00 w GOK-u). ZAPRASZAMY!
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 15:28 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5587 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie Opłatkowe w KPW
Z naszych Wspólnot
spotkanie opłatkowe w kpw Hej Kolęda, Kolęda! Już wkrótce usłyszymy śpiewy kolęd we wszystkich polskich kościołach i w większości polskich domów. Ale Nasz Dom w Miejscu Piastowym przyśpieszył nieco czas radości Bożonarodzeniowych, bo w sam dzień Wigilii Bożego Narodzenia nie mogłybyśmy się spotkać razem ze sobą i z wieloma bliskimi nam osobami.
19 grudnia w Katolickiej Placówce Wychowawczej Nasz Dom w Miejscu Piastowym odbyła się wielka Uroczystość. Wraz z naszymi Dobroczyńcami oraz osobami związanymi z naszą placówką przeżywałyśmy Dzień Wigilijny.
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 09:03 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5661 Czytań · Drukuj · PDF document
Wrażenia z Kamerunu
Z Misji
jak idzie nauka? W dniach od 3 listopada do 4 grudnia 2007 r wraz z Matką Generalną Natanaelą Bednarczyk przebywałam w Kamerunie. Celem naszej podróży było przeprowadzenie wizytacji kanonicznej wspólnot w Nguelemendouka i Betare Oya.
Nasza Matka Generalna pracowała dziesięć lat na misjach w Kamerunie, dlatego innymi niż ja oczyma patrzyła na Afrykę. Dla mnie wszystko było nowe i zaskakujące. Wielokrotnie słuchałam opowiadań sióstr misjonarek o Kamerunie, ale to, co zobaczyłam, czego doświadczyłam, znacznie przerosło moje oczekiwania.

Dodane przez cssma dnia 08 grudzień 2007 21:59 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5842 Czytań · Drukuj · PDF document
Św. Mikołaj w Przedszkolu w Ząbkach
Z naszych Wspólnot
dla Ciebie też coś mam ZĄBKI Św. Mikołaj wraz z Aniołami zawitał do Przedszkola im. Jana Pawła II w Ząbkach, prowadzonym przez nasze siostry. Od samego rana dzieci z wielkimi emocjami oczekiwały na przybycie Gościa z Nieba. Św. Mikołaj przybył do przedszkola ok. godz. 10.00. Najpierw dzieci w krótkiej inscenizacji "o wilku i zajączku" ukazały postać św. Mikołaja, a następnie radośnie przywitały Niebieskiego Wysłannika piosenkami, wierszykami i tańcami. Jako pierwsze ze swoim programem artystycznym wystąpiły nasze trzylatki, one też najpierw otrzymały od Mikołaja prezenty i miały okazję usiąść Świętemu na kolanach. Następnie św. Mikołaj spotkał się z cztero i pięciolatkami, które zaskoczyły naszego Gościa naprawdę anielskim graniem i śpiewaniem. Upominki dla tej grupy Aniołki wwiozły pojazdem na kółkach, ponieważ nie było śniegu i św. Mikołaj renifery z saniami musiał zostawić na drugim końcu Warszawy. Po otrzymaniu prezentów przedszkolaki podziękowały Mikołajowi i też wręczyły Mu prezent z racji Jego imienin. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek dla dorosłych, czyli dla Sióstr i Pań pracujących w Przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 07 grudzień 2007 21:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6389 Czytań · Drukuj · PDF document
św. Mikołaj przyszedł...
Dom Generalny
św.Mikołaj w gronie swojej świty W licznej wspólnocie miejsteckiego domu radość: przyszedł św. Mikołaj, który posłużył się tym razem siostrami nowicjuszkami. Ale i junioratki nie były bezczynne. "Kapela" przez nie utworzona wniosła wiele humoru, kiedy zasugerowała, co poniektóre siostry powinny dostać. Że jednym kiełbaski, a innym skwarki i smalec... Cóż michalicka powściągliwość cieszy się skwareczkami... A tak swoją drogą, dawno ich nie było na naszych stołach. Święty Mikołaju, można Cię jeszcze poprosić, aby czasem zawitały u nas?!
Ale nie tylko na śmiechu skończyło się spotkanie ze świętym. Zaofiarował nam porcję refleksji nad pożytkiem z dobroczynności i pokazał, jakie owoce przynosi naśladowanie Matki Bożej. Tu, aby nam się lepiej zapamiętało, wykorzystał zdolności aktorskie sióstr nowicjuszek. Dziękujemy!
Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 23:10 · 0 Komentarzy · 6320 Czytań · Drukuj · PDF document
Bądźmy uczniami Chrystusa
Formacja
Słowo Boże światłem na ścieżce życiaKRAKÓW Przed Jezusem Miłosiernym rozpoczęły swoje dni formacyjne siostry, które cztery lata temu złożyły profesję wieczystą. W jednym z naszych krakowskich domów, przy ul. Aleksandry, spotkały się s. Iwona Szewc, s. Urszula Szot i s. Małgorzata Siembida, by pochylać się nad Słowem Bożym i w jego świetle spojrzeć na własne życie. Spotkanie trwało od 30 listopada do 2 grudnia. Ten szczególny dla nas czas rozpoczęłyśmy w piątek wieczorem w Łagiewnikach, dziękując Jezusowi Miłosiernemu za dar wspólnego spotkania i prosząc równocześnie, aby otwierał nasze serca na wszystko to, co dla nas przygotował.


Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 03:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5567 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 132 z 135 << < 129 130 131 132 133 134 135 >
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Małgorzata Bąk
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Joanna Krejza

Na dzisiaj
Losowa fotka
fragment ekspozycji
fragment ekspozycji
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.