Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Rekolekcje w Ekonomiku
Z naszych Wspólnot
grajmy PanuJASŁO Trwają rekolekcje wielkopostne młodzieży Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle. Uczeń słucha Mistrza, to temat pierwszego dnia modlitewnego spotkania z Chrystusem. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Andrzej Sroka z par. św. Stanisława w Jaśle. Wprowadzeniem do tego tematu była pantomima wykonana przez członków Szkolnego Koła Teatralnego. Rekolekcje odbywają się w gościnnym kościele OO Franciszkanów, ponieważ jest największy w Jaśle i może nas wszystkich pomieścić. Świątynia rozbrzmiewała żarliwym śpiewem, któremu przewodniczyła schola i zespół muzyczny, stworzony przez uczniów z Ekonomika, pod przewodnictwem s. Diany i s. Kingi.
Dodane przez cssma dnia 18 luty 2008 23:09 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5501 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie rocznikowe
Formacja
w drodze za JezusemJASŁO W dniach od 8-10 lutego w Jaśle na Floriańskiej odbyło się spotkanie rocznikowe sióstr. Wzięły w nim udział: s. Kinga Walkiewicz, s. Joanna Krupa, s. Cecylia Tomaszewska, s. Laura Doniek. W sobotę siostry przeżywały dzień skupienia. Wspólnej modlitwie towarzyszył ks. Łukasz z jasielskiej Fary, który wygłosił konferencję, następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynna Eucharystia za łaskę powołania każdej z sióstr. Popołudnie siostry spędziły w Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu, wieczorem wspólnie odprawiły drogę krzyżową. W niedzielę siostry przeżywały Eucharystię w klasztorze sióstr Wizytek w Jaśle, po południu zwiedziły pobliski Liwocz, gdzie na szczycie (który siostry zdobyły) widnieje duży krzyż. Spotkanie zakończyło się uczestnictwem w Gorzkich Żalach. Nie brakowało tez czasu na dzielenie się tym, co jest codziennym doświadczaniem Bożego prowadzenia w życiu każdej z sióstr. Chwała Jezusowi za dar czasu i bogactwa wspólnoty.
Dodane przez cssma dnia 11 luty 2008 16:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6110 Czytań · Drukuj · PDF document
Bądźcie uczniami Jezusa
powolania
posypanie popiołem główKRAKÓW "Bądźmy uczniami Chrystusa". Hasło obecnego roku liturgicznego było tematem rekolekcji, odbywających się w naszym domu przy Kosocickiej w dniach od 3 do 6 lutego. Uczestniczyło w nich 13 dziewcząt. Konferencje, medytacja Słowa Bożego, indywidualna modlitwa, adoracja skłaniały do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być uczniem Jezusa dziś? Czy ja chcę być uczniem Jezusa podejmując Jego drogę i Jego ewangeliczne wymagania? Aby być uczniem Jezusa trzeba podjąć świadomą i dobrowolną decyzję - chcieć, by Chrystus był moim Mistrzem, i moim Nauczycielem. Jako uczeń Chrystusa wybieram to co się Jemu podoba, Jego wskazania, trwanie w Jego nauce. Rekolekcje prowadził ks. Jacek Szczęch z Lublina , s. Agnieszka Zych i s. Karina Pawłowska.Ważnym akcentem tych dni był wspólny wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 09 luty 2008 19:38 · Czytaj więcej · 4 Komentarzy · 7368 Czytań · Drukuj · PDF document
Recepta na szczęście
Dom GeneralnykrzyżNajszczęśliwsi ludzie, to ludzie umartwieni, czyli powściągliwi, to ludzie miłujący Boga z całego serca, a bliźniego jak siebie samego, którzy siebie się zaparli i noszą krzyż na każdy dzień. Tymi słowami Ojca Założyciela rozpoczynamy wchodzenie w Wielki Post. Wystarczy tylko (i aż) tyle? Umartwienie, miłość Boga i bliźniego, aż do zaparcia się siebie... To recepta na szczęście, którą zostawił nam błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz. Spróbujmy nią leczyć choroby swoje i świata. Szczęść Boże wszystkim Siostrom i każdemu, kto odwiedza naszą stronę.
Dodane przez cssma dnia 06 luty 2008 08:44 · 1 Komentarzy · 7589 Czytań · Drukuj · PDF document
Szkolenie Sióstr Przełożonych
Formacja
Images: minprzel.jpgWARSZAWA Siostry Przełożone, zwłaszcza te, które w ubiegłym roku rozpoczęły po raz pierwszy sprawowanie tego urzędu, mogły wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez KWPZZZ. Na tegoroczne szkolenie udało się z naszego Zgromadzenia pięć sióstr przełożonych: s. Nereusza Czubińska, s. Katarzyna Wodecka, s. Julia Szteliga, s. Serafina Misiura i s. Karina Pawłowska. Wróciły z nadzieją, że uzyskana wiedza pomoże im jeszcze lepiej wypełniać tę trudną posługę we Wspólnotach. Życzymy im Bożego błogosławieństwa.
Dodane przez cssma dnia 04 luty 2008 05:43 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6745 Czytań · Drukuj · PDF document
Dzień Życia Konsekrowanego
mocą Jezusowego światłaPRZEWORSK W Diecezji Przemyskiej wspólne świętowanie osób konsekrowanych odbyło się w tym roku w Przeworsku. Wiele z naszych Sióstr wzięło udział we wspólnej Eucharystii odprawianej tam przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Siostry z placówek położonych na terenie innych diecezji też uroczyście świętowały. Radością naszą jest fakt, że coraz więcej osób spoza Zgromadzenia łączy się z nami tego dnia i składa życzenia. Niech Jezus i Jego Matka prowadzą nas wszystkich na drogę zawierzenia się Bogu. W świetle Jego słowa i mocą Jego łaski kroczmy drogą zbawienia.

Godziny poszukiwań drogocennej perły mijają
ale nie są zmarnowane
Gospodarz Winnicy zakonsekrował je
już o świcie
Zmierzch nie jest odchodzeniem w ciemność
jest tylko odchodzeniem
w wieczność
Jest wzmożonym oczekiwaniem
na czas
zupełnego zatracenia się w Ogniu

Dodane przez cssma dnia 02 luty 2008 23:15 · 1 Komentarzy · 5738 Czytań · Drukuj · PDF document
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Z naszych Wspólnotnews: minKoledCz.jpgCZĘSTOCHOWA "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" pod takim hasłem 31 stycznia odbył się w naszym przedszkolu konkurs kolęd i pastorałek, który uroczyście zakończył okres Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział wielu dzielnych ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do koncertu. Zgromadził on grono Rodziców, którzy włączyli się do wspólnego kolędowania. Dzieci biorące udział w konkursie, swoim opanowaniem tremy i pięknym wykonaniem kolęd pozytywnie zaskoczyły zebranych gości oraz jury, któremu przewodniczył nasz kapelan przedszkolny ks. Bogusław Zaman - paulista. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, odbyła się narada jury, które przyznało I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Ponieważ wspólnemu kolędowaniu towarzyszyła wspaniała, rodzinna atmosfera zachęcamy wszystkich pracujących w naszych przedszkolach do zorganizowania konkursu w kolejnych latach.
Dodane przez asia dnia 31 styczeń 2008 19:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6443 Czytań · Drukuj · PDF document
Ewangelizacja: Kurs Filipa
powolania
kurs FilipaMIEJSCE PIASTOWE Co usłyszało od Boga i czego doświadczyło osiemnaście dziewcząt, uczestniczących w Kursie Filipa od 24 do 27 stycznia? Najlepiej wie o tym Bóg, one same i ekipa, prowadząca te rekolekcje. Najważniejsze, jak w Małym Księciu może zostać niewidoczne dla oczu, ale ufam, że owoce przyjścia Ducha Świętego, będą dostrzegalne w ich codziennym życiu. Może będzie to głębokie przekonanie, że są umiłowanymi dziećmi Ojca, a może uznanie swych słabości. Może ujrzą w drobnych wydarzeniach obecność Zbawiciela, który ich prowadzi, doświadczą nowości modlitwy, odrzucą fałszywych zbawicieli. A może Duch Boży dotknął jeszcze inne wymiary ich duchowego życia? Bo dotknął na pewno, gdy o to prosiliśmy.
Dodane przez cssma dnia 31 styczeń 2008 00:54 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 5887 Czytań · Drukuj · PDF document
"W karnawale wszędzie bale"
Z naszych Wspólnot
news: minBalCz.jpg"W karnawale wszędzie bale" i w naszym przedszkolu również odbył się wczoraj (30.01) wielki bal. Przybyły na niego księżniczki, tygryski, żabki, strażacy i inne postacie ze świata bajek i baśni. Bal prowadzili Aniołowie oraz Klauni (kadra przedszkolna). Nie zabrakło na nim ciekawych i śmiesznych konkursów i tanców. Główną atrakcją balu był przybyły gość Meksykańczyk, który wniósł w naszą zabawę wiele radości i zabaw. Dzieci a także ich rodzice bawili się wspaniale i zapewne na długo ten bal pozostanie w ich pamięci.
(Bal, balem - ale nie ma to jak przytulić się do swojej Siostry - Aniołka).
Dodane przez asia dnia 30 styczeń 2008 21:53 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 6222 Czytań · Drukuj · PDF document
Pierwsze miejsce w kolędowaniu
Z naszych Wspólnot
s Serafina z kolędnikamiKOWALA  ,,Hej kolęda kolęda"pod takim hasłem odbył się w PSP w Kowali Gminny Festiwal Kolęd ,Pastorałek i Grup Kolędujących w którym wzięły udział szkoły z okolicznych miejscowości. Koordynatorem tego festiwalu z ramienia szkoły była s.Serafina, która wraz z panem od muzyki, Fryderykiem Koziakiem, przygotowała dzieci do festiwalu. Dzieci z Kowali zajęły I miejsce. Kolęda w naszej parafii to nie tylko festiwal, ale wędrowanie od domu do domu dzieci z PDMD-papieskich dzieł misyjnych w okresie poświątecznym. Dzieci ze śpiewem na ustach docierały do parafian, którym prezentowały krotką inscenizację Bożonarodzeniową, życząc szczęśliwego Nowego Roku. Parafianie otwierali nie tylko domy, ale i serca, i obdarowywali dzieci słodyczami i ofiarami, które zostały przekazane na misje w Kamerunie. Jesteśmy wdzięczni Parafianom, którzy nas przyjmowali i oczekiwali.
Dodane przez cssma dnia 28 styczeń 2008 22:11 · 0 Komentarzy · 6033 Czytań · Drukuj · PDF document
Wnuki pamietają
Z naszych Wspólnot
jasełkaBabciu miła Dziadziu drogi
Dzisiaj uśmiech wam dajemy
I słodziutko całujemy.

SZYDŁOWIEC 23 stycznia w naszym przedszkolu dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta oraz wręczyły wykonane przez siebie prezenty: kolorowe serca. Świętowanie Dnia Babci i Dziadka poprzedziły Jasełka w wykonaniu dzieci. W Uroczystości wzięli udział: Babcie i Dziadkowie oraz Rodzice. Sala nasza, chociaż mała pomieściła wszystkich gości. Wspólny śpiew kolęd sprawił, że zapanowała na niej miła i serdeczna atmosfera. Goście byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli. Emocje towarzyszyły każdemu - zarówno dzieciom jak i widzom, którzy z przejęciem obserwowali swoje pociechy. Niejednemu w oku zakręciła się łza, ale była to łza radości i wzruszenia. Występ dzieci uświetniły piękne stroje i dekoracja przygotowana przez s. Iwonę i Rodziców, którzy chętnie włączali się w pomoc wychodząc naprzeciw prośbom i potrzebom.Za ich otwartość i ofiarne serca serdecznie dziękuję.
Dodane przez cssma dnia 27 styczeń 2008 22:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6261 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 135 z 140 << < 132 133 134 135 136 137 138 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Msza sw w int.M.Gen.
Msza sw w int.M.Gen.
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.