Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Św. Mikołaj w Przedszkolu w Ząbkach
Z naszych Wspólnot
dla Ciebie też coś mam ZĄBKI Św. Mikołaj wraz z Aniołami zawitał do Przedszkola im. Jana Pawła II w Ząbkach, prowadzonym przez nasze siostry. Od samego rana dzieci z wielkimi emocjami oczekiwały na przybycie Gościa z Nieba. Św. Mikołaj przybył do przedszkola ok. godz. 10.00. Najpierw dzieci w krótkiej inscenizacji "o wilku i zajączku" ukazały postać św. Mikołaja, a następnie radośnie przywitały Niebieskiego Wysłannika piosenkami, wierszykami i tańcami. Jako pierwsze ze swoim programem artystycznym wystąpiły nasze trzylatki, one też najpierw otrzymały od Mikołaja prezenty i miały okazję usiąść Świętemu na kolanach. Następnie św. Mikołaj spotkał się z cztero i pięciolatkami, które zaskoczyły naszego Gościa naprawdę anielskim graniem i śpiewaniem. Upominki dla tej grupy Aniołki wwiozły pojazdem na kółkach, ponieważ nie było śniegu i św. Mikołaj renifery z saniami musiał zostawić na drugim końcu Warszawy. Po otrzymaniu prezentów przedszkolaki podziękowały Mikołajowi i też wręczyły Mu prezent z racji Jego imienin. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek dla dorosłych, czyli dla Sióstr i Pań pracujących w Przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 07 grudzień 2007 21:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7840 Czytań · Drukuj · PDF document
św. Mikołaj przyszedł...
Dom Generalny
św.Mikołaj w gronie swojej świty W licznej wspólnocie miejsteckiego domu radość: przyszedł św. Mikołaj, który posłużył się tym razem siostrami nowicjuszkami. Ale i junioratki nie były bezczynne. "Kapela" przez nie utworzona wniosła wiele humoru, kiedy zasugerowała, co poniektóre siostry powinny dostać. Że jednym kiełbaski, a innym skwarki i smalec... Cóż michalicka powściągliwość cieszy się skwareczkami... A tak swoją drogą, dawno ich nie było na naszych stołach. Święty Mikołaju, można Cię jeszcze poprosić, aby czasem zawitały u nas?!
Ale nie tylko na śmiechu skończyło się spotkanie ze świętym. Zaofiarował nam porcję refleksji nad pożytkiem z dobroczynności i pokazał, jakie owoce przynosi naśladowanie Matki Bożej. Tu, aby nam się lepiej zapamiętało, wykorzystał zdolności aktorskie sióstr nowicjuszek. Dziękujemy!
Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 23:10 · 0 Komentarzy · 8018 Czytań · Drukuj · PDF document
Bądźmy uczniami Chrystusa
Formacja
Słowo Boże światłem na ścieżce życiaKRAKÓW Przed Jezusem Miłosiernym rozpoczęły swoje dni formacyjne siostry, które cztery lata temu złożyły profesję wieczystą. W jednym z naszych krakowskich domów, przy ul. Aleksandry, spotkały się s. Iwona Szewc, s. Urszula Szot i s. Małgorzata Siembida, by pochylać się nad Słowem Bożym i w jego świetle spojrzeć na własne życie. Spotkanie trwało od 30 listopada do 2 grudnia. Ten szczególny dla nas czas rozpoczęłyśmy w piątek wieczorem w Łagiewnikach, dziękując Jezusowi Miłosiernemu za dar wspólnego spotkania i prosząc równocześnie, aby otwierał nasze serca na wszystko to, co dla nas przygotował.


Dodane przez cssma dnia 05 grudzień 2007 03:29 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6717 Czytań · Drukuj · PDF document
Adwentowe ścieżki
Formacjaodwróćcie się od zła... Nie wiemy, przeżywając swoje życie, jaki ślad zostawiamy, a także, co wynika z naszych rozmów i kontaktów z innymi. Z czasem ktoś nam mówi, że jakieś słowo przez nas wypowiedziane, otworzyło mu oczy, podniosło na duchu, zachęciło do spowiedzi, przywróciło nadzieję życia.Jezus nie opowiada uczniom Jana wprost, że On jest Mesjaszem, lecz Jego czyny mówią o Nim.
Najpiękniejszym znakiem wskazującym na przyjście Mesjasza, byli ludzie odzyskujący zdrowie, przywracani do życia, uwolnienie od złego ducha. W Adwencie o nic innego nie chodzi, jak właśnie o to, by zobaczyć u siebie problem, a nie upierać się, że go nie ma. Czy nie do tego zmierza pokuta i adwentowe czuwanie, aby się nam otworzyły oczy, najpierw na własne życie?
z myśli ks. J.Pierzchalskiego SAC
Dodane przez cssma dnia 03 grudzień 2007 08:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6483 Czytań · Drukuj · PDF document
Błogosławiony Stanisław Papczyński w Miejscu Piastowym
Dom Generalny
ucałowanie relikwii Dając ubogim, daję na procent mojemu Bogu. Tak Bł. Stanisław Papczyński lokował swoje dobra. A wobec tych, którzy nie potrzebowali już materialnego wsparcia, był także bardzo wrażliwy. Swoją szczególną modlitwą ogarniał bowiem dusze w czyśćcu cierpiące i w ten sposób im pomagał dostąpić dóbr wiecznych. Te, i inne szlachetne postawy bł. księdza Papczyńskiego przedstawił w kaplicy domu macierzystego marianin, ks. Wojciech Skóra. Przyjechał do nas wraz z relikwiarzem Założyciela księży marianów i pod koniec Mszy świętej każda siostra mogła ucałować relikwie tego świętego. Żył on kilka wieków przed bł. Bronisławem Markiewiczem, ale obaj przejawiali zadziwiająco podobną wrażliwość względem ubogich. Bardzo upodabnia tych błogosławionych także żarliwe nabożeństwo do Maryi Niepokalanej, do którego też zachęcał nas dzisiaj ks. Wojciech (postulator ds. beatyfikacji Ojca Papczyńskiego, a obecnie kustosz jego relikwii).

Dodane przez cssma dnia 27 listopad 2007 15:25 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 8215 Czytań · Drukuj · PDF document
Może się spotkamy?
powolania
Niestety, jeszcze jesteś za mała...
Ona jest jeszcze za mała.

A Ty? Jeśli masz naście lat albo nieco więcej i chciałabyś podjąć refleksję nad swoim życiem, na dwie doby odejść od swojej codzienności, by spotkać się z Jezusem na rekolekcyjnych medytacjach, zapraszamy już w najbliższy piątek
do Krakowa na ul. Kosocicką 38 a. Rekolekcje rozpoczynamy o godz. 17.00. Z pewnością św. Andrzej też się ucieszy, bo jego domeną nie są wróżby (andrzejkowe) tylko przyprowadzanie swoich bliskich do Jezusa. Przecież tak skutecznie udało mu się to uczynić ze swoim bratem, czyli św. Piotrem. Pozwól mu się przyprowadzić, a otrzymasz więcej, niż się możesz spodziewać. Jezus nie daje się prześcigać w hojności. Zapraszamy. Kontakt z s.Agnieszką Zych: 0783860206
.

Dodane przez cssma dnia 27 listopad 2007 12:57 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7168 Czytań · Drukuj · PDF document
Srebrny Jubileusz Michalickiej posługi na Bemowie
Z naszych Wspólnot
w kosciele na Bemowie WARSZAWA To świętowanie zgromadziło nie tylko dostojnych gości, takich jak Abp Kazimierz Nycz, przedstawiciele lokalnych władz i dyrekcji szkół, ale przybyli radować się tym srebrnym jubileuszem prawie wszyscy księża i siostry, jacy do tej pory pracowali w tutejszej parafii. Łącznie przez te ćwierć wieku na Bemowie pracowało 37 sióstr, z których szczególnie zasłużyły się prekursorki: s. Wirginia Filip i s. Eugenia Dziadosz. W uroczystościach wzięła udział także nasza siostra asystentka generalna Maksymiliana Ciepała oraz jedna z byłych przełożonych generalnych: s. Remigiusza Dziewit. Wspomnienia Siostry Wirginii, przekazane do okolicznościowej książki o posłudze michalickiej na Bemowie, zamieszczamy też poniżej.

Dodane przez cssma dnia 26 listopad 2007 03:22 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6617 Czytań · Drukuj · PDF document
Międzyzakonne spotkanie formacyjne
Formacja
podczas konferencji w kaplicyMIEJSCE PIASTOWE  W ramach pracy Referentki Diecezjalnej, siostra przełożona Nereusza Czubińska, po raz kolejny zorganizowała dzień skupienia, przeznaczony głównie dla sióstr pełniących funkcje przełożeńskie w domach zakonnych różnych zgromadzeń z okręgu krośnieńsko - brzozowskiego, Diecezji Przemyskiej. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej siostry wysłuchały konferencji ascetycznej, wygłoszonej przez księdza Krzysztofa Samborskiego, saletyna. Potem był czas m.in. na adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i wspólną Eucharystię.

Dodane przez cssma dnia 24 listopad 2007 12:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6877 Czytań · Drukuj · PDF document
Święto nowicjackie
Z nowicjatu

w kaplicy nowicjackiej Nowicjackie święto przypada w dniu, kiedy Kościół wspomina Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Siostry Nowicjuszki, jeszcze przed swoją konsekracją zakonną, ofiarowują się Panu na wzór Maryi i razem z Nią. W domu macierzystym, gdzie mieści się nowicjat, odprawiona została Msza święta w ich intencji. A na wspólną rodpustową modlitwęr1; do kaplicy nowicjackiej, Siostry zaprosiły Zarząd Generalny i Radę Domową oraz byłą Siostrę Mistrzynię Nowicjatu s. Sabinę Moroz i Siostry, które przychodzą do nowicjatu z wykładami. Dla gości przygotowane zostało przedstawienie, z czytelnym i wymownym przesłaniem: wpatrujmy się w Maryję, Matkę Bożą, a to pomoże nam się do niej upodobnić.
Siostrom Nowicjuszkom życzymy wytrwania w powołaniu i radości z oddania się Bogu. I ogarniamy je modlitwą.

Dodane przez cssma dnia 21 listopad 2007 12:44 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 6639 Czytań · Drukuj · PDF document
Siostry Katechetki na Sympozjum
Formacja
Siostry podczas wykładu p.M.Kleckiej MIEJSCE PIASTOWE Ponad trzydzieści Sióstr Michalitek wzięło udział w spotkaniu katechetycznym. Organizatorka spotkania, s. Maksymiliana Ciepała, zaprosiła prelegentów, którzy poprowadzili naukowe wykłady i dyskusje. Oprócz tego Siostry katechetki we własnym gronie omawiały aktualne trudności, problemy, czy potrzeby, dzieląc się doświadczeniami i wypracowywując wnioski, jakie zechcą przekazać Zarządowi Zgromadzenia. Katechetki wezmą też udział w sympozjum o wychowaniu, organizowanym przez michalickie szkoły w Miejscu Piastowym we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli. Tematem tegorocznego spotkania jest "Prawda w wychowaniu". Wystąpienia  przedłożą pracownicy uniwersyteccy z Warszawy, Lublina i Poznania.
Dodane przez cssma dnia 16 listopad 2007 18:12 · 0 Komentarzy · 6565 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła Siostra Medarda
Dom Generalny
śp. s. MedardaSIOSTRA MEDARDA (Zofia) PIĘTEL odeszła do Pana 12 listopada ok. godz.17.00. Pogrzeb odbył się w środę, 14 listopada, o godz.11.00 w Miejscu Piastowym. Siostra Medarda wstąpiła do Zgromadzenia 65 lat temu, mając wówczas 24 lata. Obie wojny światowe znaczyły jej historię życia. Urodziła się 7 maja 1918 r., czyli na kilka miesięcy przed powstaniem Niepodległej Polski. A w czasie zawieruchy II wojny światowej, 13 kwietnia 1942 r. rozpoczynała życie zakonne, a 8 grudnia 1943 r. składała I śluby zakonne. Przez większość swojego życia ciężko pracowała na roli, najpierw w gospodarstwie swoich rodziców, potem w Miejscu Piastowym. Tylko dwa lata przebywała poza Domem Głównym Zgromadzenia, ale i ten czas (w Wielopolu i w Widełce) spędziła na pracy w gospodarstwie. Przez wiele lat furmanką zwoziła plony z pól, a w 1986 r., kiedy trzeba było sprzedać niezdatne do pracy konie, zrobiła prawo jazdy i jeździła w pole traktorem. Trzeba było zatroszczyć się o mąkę na chleb, opał...
Dodane przez cssma dnia 14 listopad 2007 14:54 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7454 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 137 z 140 << < 134 135 136 137 138 139 140 >
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.