Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie Rodziny Salezjańskiej w Polsce z nowym Przełożonym Generalnym

Spotkanie Rodziny SalezjańskiejOd popołudnia 15 września br. ks. Ángel Fernández Artime przebywał w Polsce ze swoją pierwszą wizytą jako Przełożony Generalny. Trwała ona około tygodnia, od 15 do 21 września i objęła wszystkie cztery salezjańskie inspektorie polskie. Przełożonemu Generalnemu towarzyszyli: jego sekretarz - ks. Horacio López i radca regionu Europa Środkowo-Północna, ks. Tadeusz Rozmus. Ta wizyta ma szczególne znaczenie w kontekście niedawno rozpoczętych obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko.
Wieczorem, 15 września, ks. Artime spotkał się w Domu inspektorialnym w Krakowie z przedstawicielami niektórych grup Rodziny Salezjańskiej z terenu inspektorii krakowskiej. Nasze Zgromadzenie reprezentowała przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk oraz inspektorka ds. wychowania s. Dolores Mermer, a Zgromadzenie Księży Michalitów, przełożony generalny, ks. Kazimierz Radzik. W czasie spotkania, które przebiegło w serdecznym i braterskim klimacie, przedstawiciele poszczególnych gałęzi Rodziny Salezjańskiej zaprezentowali swoje wspólnoty, ich misję oraz prowadzone dzieła, a ks. A.F. Artime odpowiadał na pytania dotyczące wyzwań związanych z życiem konsekrowanym i aktualnym zaangażowaniem poszczególnych grup Rodziny Salezjańskiej. W sposób szczególny zwrócił uwagę na autentyczność życia ludzkiego, chrześcijańskiego i konsekrowanego. Jako Rodzina Salezjańska realizujemy wspólnie jeden charyzmat, którego adresatem jest młodzież, zwłaszcza najbardziej potrzebująca, ale czynimy to z zachowaniem autonomii i specyfiki każdej z grup. Ksiądz Artime wypowiedział bardzo ważkie dla nas słowa, że: "młodzież jest naszym zbawieniem, drogą naszego uświęcenia". Położył także akcent na trzy istotne elementy pedagogiki salezjańskiej: mamy być z młodymi, mamy żyć duchowością Księdza Bosco tj. radością, otwartością i troską o życie w bardzo szerokim rozumieniu oraz mieć dobrą znajomość systemu prewencyjnego.
Zaznaczył, że w naszej misji chodzi o wychowanie od początku inspirowane Ewangelią, aby młodemu człowiekowi umożliwić doświadczenie osobistego spotkania z Bogiem. Oczywiście to doświadczenie najpierw musi być udziałem samych wychowawców.

Dziękujemy Panu Bogu za dar tego spotkania, naszym Braciom Salezjanom za zaproszenie i wspólnie przeżyte chwile w rodzinnej atmosferze.

Spotkanie Rodziny Salezjańskiej

Spotkanie Rodziny Salezjańskiej

Spotkanie Rodziny Salezjańskiej

Spotkanie Rodziny Salezjańskiej


Dodane przez smc dnia 22 wrzesień 2014 14:39 · 0 Komentarzy · 6998 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
wsólna modlitwa
wsólna modlitwa
Rekolekcje rodzicow
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.