Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Uroczystość Patronalna

Dom Generalny
Uroczystości PatronalneMIEJSCE PIASTOWE. Tegoroczne świętowanie Uroczystości św. Michała Archanioła, we wspólnocie w Miejscu Piastowym było wyjątkowe i miało wymiar bardzo rodzinny. Przez całą nowennę przygotowywaliśmy się duchowo do uczczenia Patrona michalickich Zgromadzeń, a centralne uroczystości odbyły się 28 i 29 września. W niedzielę w Sanktuarium na Górce, o godz. 11.00 sprawowana była uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył przełożony generalny księży michalitów, ks. Kazimierz Radzik. Na Eucharystii zgromadziły się tłumy ludzi, przede wszystkim z okolic Miejsca Piastowego, ale było też kilka pielgrzymek autokarowych z różnych odległych miejsc. Między nimi nasze siostry z dziećmi z Wielopola Skrzyńskiego, a także rodziny zaprzyjaźnione z Ropczyc, które przyjechały dziękować za pielgrzymowanie do Sanktuarium na Gargano. Szczególną uwagę tego dnia zwracały dzieci, które uczestniczyły we mszy św. przebrane za anioły. Po mszy św. wierni odśpiewali uroczyste Te Deum i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, po czym wszyscy udali się w anielskiej procesji do 9 stacji, którym patronowało 9 chórów anielskich. Podczas procesji odśpiewana została koronka uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem i chórami Aniołów. Przebrane aniołki szczególnie głośno odpowiadały: "Uwielbiamy Cię Boże", za co na koniec zostały obdarowane gipsowymi aniołkami.
Tego dnia św. Michał Archanioł zrobił naszej wspólnocie miłą niespodziankę. Otóż późnym wieczorem br. Andrzej Zimny przywiózł nam figurę św. Michała z Gargano, która peregrynuje po Polsce. Przez całą noc, mogłyśmy czuwać przy naszym Patronie w znaku Figury i wraz z nim uwielbiać Boga oraz przedstawiać mu nasze prośby. Rano 29 września, w naszej domowej kaplicy, Ojciec Generał przewodniczył uroczystej Eucharystii, a po niej jeszcze do godz. 14.00 modliłyśmy się, adorując Najświętszy Sakrament wraz z naszym Niebiańskim Gościem. Następnie procesjonalnie odprowadziłyśmy Figurę do Sanktuarium na Górce, gdzie o 15.00 nastąpił dalszy ciąg modlitewnego czuwania. Wspólna koronka, różaniec, nieszpory i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne, a przede wszystkim Eucharystia o godz. 19.00, zgromadziły znowu tłumy ludzi. Po mszy św. odbyła się jeszcze "procesja światła", w której niesiona była figura św. Michała Archanioła. Trasa procesji prowadziła z Górki pod dom sióstr, gdzie została poprowadzona przez grupę młodzieży modlitwa za osoby powołane do służby w Kościele, o nowe powołania oraz za młodzież i rodziny, aby otwarły się na dar powołania. Kontynuując, przeszliśmy przez cmentarz, gdzie modliliśmy się za zmarłych, a władze gminy odsłoniły postawiony na placu cmentarnym - krzyż. Kolejna stacja była przy kościele parafialnym, tu modlitwę za parafię oraz w intencji ojczyzny i rządzących, poprowadził wikariusz - ks. Marek Serwatka. Ostatnim etapem było przejście z powrotem do Sanktuarium, gdzie wszyscy uczestnicy procesji na zakończenie odśpiewali Apel Jasnogórski i otrzymali błogosławieństwo. W procesji na całej trasie pomagali strażacy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wiernych i umożliwiali przejście na ruchliwych odcinkach drogi.
W świętowanie patronalnej uroczystości wpisują się także śluby wieczyste br. Janusza Gniadka, zakrystianina z Górki, które składał w swojej rodzinnej parafii, w Bobowej. Delegacja kapłanów i sióstr wzięła udział w tym ważnym wydarzeniu, towarzysząc bratu swoją modlitwą.Dodane przez smc dnia 01 październik 2014 21:54 · 0 Komentarzy · 8862 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
przy ołtarzu
przy ołtarzu
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.