Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Odpust Parafialny w Joinville-le-Pont

Z naszych Wspólnot
Odpust w Joinville-le-PontJOINVILLE-LE-PONT.  W niedzielę która następuje po 4 listopada, dniu wspomnienia św. Karola Boromeusza, Patrona jednej z parafii Joinville-le-Pont, gdzie mieszka wspólnota sióstr michalitek, licznie zebrani parafianie na Eucharystii o godz. 11.00, świętowali Odpust Parafialny. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Grégoire Bellut, któremu towarzyszył diakon stały Gérard Vauléon. Na Eucharystii były obecne s. Halina Myśliwiec, s. Agnieszka Buczakowska i s. Małgorzata Bąk.
Zgodnie z propozycją s. Agnieszki, odpowiedzialnej za katechumenat dorosłych, dzień odpustu parafialnego, jest także dniem oficjalnego przyjęcia do wspólnoty Kościoła dorosłych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu Chrztu w Wigilię Paschalną 2015 roku. Skoro tylko uczestnicy Eucharystii zrobili znak krzyża, ich skupienie zostało przerwane energicznymi uderzeniami w zamknięte drzwi kościoła. Gdy drzwi zostały otwarte przez diakona Gérarda, zebrani wierni ujrzeli trójkę młodych ludzi: Sabrinę, Aurélie i Oliviera, otoczonych przez ekipę katechumenatu dorosłych. Po ich przywitaniu, celebrans wyszedł na ich spotkanie, które miało miejsce na środku kościoła. Wezwani po imieniu, młodzi ludzie, otoczeni przez wspólnotę parafialną, poprosili Kościół o dar wiary i wyrazili gotowość do pójścia za Chrystusem. Kolejna część rytu przyjęcia katechumenów do wspólnoty Kościoła, miała miejsce u stóp ołtarza, gdzie ich czoła zostały naznaczone znakiem krzyża przez ks. Proboszcza i osoby im towarzyszące na drodze katechumenalnej. Następnie ks. Proboszcz naznaczył znakiem krzyża ich oczy, uszy, usta, serca i ramiona. Gdy lud Boży zaczął śpiewać Chwała na wysokości Bogu, każdy z katechumenów otrzymał drewniany krzyż. Po homilii w czasie której ks. Proboszcz przedstawił postać św. Karola Boromeusza, świadka wiary, niestrudzonego pasterza i głosiciela Słowa Bożego, ogłoszonego przez Jana Pawła II, patronem katechetów, katechumeni otrzymali Nowy Testament i wraz z wiernymi zostali zaproszeni do czytania Słowa Bożego.
Po Eucharystii, parafianie mogli uścisnąć rękę młodych ludzi, którzy czekali na wychodzących wraz z ks. Proboszczem przy drzwiach kościoła. Następnie miało miejsce wspólne świętowanie w sali parafialnej. Po posiłku, Marc Etienne, prezydent Stowarzyszenia Przyjaciół św. Karola Boromeusza i student teologii, wygłosił konferencję na temat postaci św. Karola Boromeusza oraz jego roli w potrydenckiej reformie Kościoła Katolickiego. Po konferencji, uczestnicy zebrali się na Nieszporach i modlitwie różańcowej w kaplicy w podziemiach Kościoła. Następnie mogli dołączyć do zebranych w kościele mieszkańców miasteczka z okazji koncertu utworów Bethovena i Mendelsona. 
S. Agnieszka Buczakowska.Dodane przez smc dnia 10 listopad 2014 20:31 · 0 Komentarzy · 8251 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
haftowała s.Wiesława CSSMA
haftowała s.Wiesława CSSMA
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.