Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wyrwani z niewoli

Z naszych Wspólnot
WYRWANI Z NIEWOLIKLIMKÓWKA. "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus...", tak brzmiały pierwsze wersety piosenki Piotra i Jacka z Białegostoku, którzy tworzą grupę o nazwie: "Wyrwani z niewoli". Młodzi ludzie zostali zaproszeni przez s. Dianę Jonczyk do Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce, gdzie podczas dwugodzinnego spotkania dzielili się z gimnazjalistami swoim świadectwem "drogi do wolności", jaką otrzymali od Jezusa Chrystusa i doświadczeniem wiary. Świadectwo Piotra i Jacka bardzo poruszyło młodzież z Klimkówki i oni sami teraz dzielą się tym przeżyciem:  
- Jestem zachwycona wczorajszym spotkaniem, chłopcy podbili nasze serca. Opowiadali, co trudnego przeżyli i jak to odbiło się na ich "skórze". Wiem,że należy szanować każdą sekundę życie, każdą minutę spędzoną z najbliższymi. Nie należy obwiniać rodziców za to czego nie mamy, ale im dziękować za to, że są z nami. Wzruszyła mnie opowieść Piotra o bardzo trudnym dzieciństwie.
- Wspaniałe spotkanie, nie zabrakło też humoru...Było widać, że są autentyczni, wiedzą co mówią, czułam w nich głębię, bardzo przykro,że trwało ono tylko 2 godziny. Mimo pozorów (łysi, dresy) byli sympatyczni i zabawni... Sadzę,że będę miała możliwość się z nimi skontaktować. Znali się na muzyce, ich piosenki niosły przesłanie, żeby być wolnym od ludzkich opinii, od używek...
- Mnie nauczyło to spotkanie, że trzeba być "prawdziwym katolikiem", a nie tylko się nim nazywać. Będę się modlić z potrzeby serca, a nie z ludzkich względów. Oni pokazali, że wiara jest piękna i że warto wierzyć w Boga, który jest szczęściem i miłością każdego człowieka.
- W świadectwie podobała mi się ogromna szczerość, że chłopaki wypowiadali się z głębi serca... Oni przeżyli w życiu dużo, a teraz mają odwagę o tym mówić. Rozmawiali z nami językiem młodzieżowym.
- Bardzo podobało mi się, że po występie mogliśmy do nich podejść porozmawiać i oni nie śmiali się z nas, próbowali odpowiedzieć na każde nasze pytanie.
_ Chciałbym jak najwięcej wziąć ich słów dla siebie, dali nam nadzieję i pokazali, że można zejść ze złej ścieżki i stać się dobrym człowiekiem.
- Bardzo wzruszyło mnie świadectwo Piotra, było ono takie prawdziwe, wierzę, że dzięki niemu wielu z nas się zmieni.
- Te dwie godziny spędzone z Piotrem i Jackiem były najlepszymi w moim życiu. Na początku myślałem, że takie spotkanie mi się nie przyda, ale nigdy wcześniej nie odczułem takiej potrzeby zmiany życia jak teraz.
-  Mnie poruszyły słowa:"Ziomuś trzymaj się" oraz "Całe niebo cieszy się twoim szczęściem".
- Nauczyli mnie,żeby nie być tchórzem, być sobą i nie dopasowywać się do złych postaw, bo "przyjaciel zawsze ciągnie przyjaciela w górę, a nie w dół".
- Poprzez swój przykład życia pokazali, że narkotyki do niczego dobrego nie prowadzą.
- Poruszyły mnie treści ich piosenek, a szczególnie iskierka: "Każde nowe życie to miłości iskierka"
- Nauczyli mnie, że mam mówić innym dobre rzeczy, że drugi człowiek jest "piękną osobą".
- Było to najlepsze świadectwo, które słyszałem.MIEJSCE PIASTOWE. "Wyrwani z niewoli", również 19 listopada po południu, spotkali się w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, z dziewczętami z naszych naszych Placówek wychowawczych oraz z młodzieżą przybyłą z różnych szkół i parafii. Ponad sto osób z zaciekawieniem słuchało świadectwa Piotra i Jacka, a podczas przerywników muzycznych włączało się w uwielbienie Jezusa Chrystusa śpiewając i tańcząc chrześcijański RAP. Za inicjatywę i zorganizowanie spotkania dziękujemy s. Dolores Mermer - inspektorce ds. wychowania i s. Lidii Gumiennej, a dyrekcji MZSP dziękujemy za udostępnienie Auli.

Dodane przez sMonika dnia 24 listopad 2014 10:46 · 0 Komentarzy · 6438 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
powitanie
powitanie
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.