Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Rozpoczął się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego

Z naszych Wspólnot
Michalitki na rozpoczeciu RŻK w RzymieMONTE SANT' ANGELO. Pośród ogromnej rzeszy osób konsekrowanych, także  nam, michalitkom: s. Agnieszce Osiatyckiej i s. Nereuszy Czubińskiej  dana była łaska  przeżywania  uroczystości  inauguracji Roku Życia Konsekrowanego w Rzymie.  Pod nieobecność Ojca Świętego Franciszka - przebywającego z wizytą apostolską  w Turcji -  uroczystościom   przewodniczyli: w sobotę 29.11.2014  - sekretarz Kongregacji  ks, abp José Carballo, a w niedzielę 30.11. - prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ks. kard. JoãoBraz de Aviz.
Na modlitewne czuwanie otwierające Rok Życia Konsekrowanego - przy ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani - pełni radości i wzajemnego otwarcia, przybyliśmy w sobotę wieczorem, do Bazyliki Matki Bożej Większej, by wraz z Nią i na Jej wzór uwielbiać Pana i dziękować za dar życia konsekrowanego w Kościele oraz zawierzyć Maryi drogę i owoce tego Roku. Słuchanie Słowa Bożego oraz wybranych tekstów Kościoła o życiu konsekrowanym, a także nauczania świętych założycieli zakonów przeplatane było śpiewem  kanonów Taize. Choć nie wszystko mogłyśmy zrozumieć, to już sam duch i prostota tego czuwania mocno przemawiały do serca, wzbudzając radość i duchowe zrozumienie.  Na zakończenie odtworzone zostało na telebimach przesłanie Ojca Świętego Franciszka do osób konsekrowanych,  zrealizowane przed obrazem Matki Bożej rozwiązującej supełki życia, a ten obraz wymowny jest sam  w sobie. Zadaniem osób konsekrowanych przypominał Ojciec święty  jest radykalne pójście za Chrystusem i wprowadzanie w życie zasad Ewangelii, by następnie "obudzić świat" orędziem nadziei. Uroczystym  błogosławieństwem zakończone zostało modlitewne czuwanie osób konsekrowanych.
W pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 r.  do godz.10-tej  Bazylika św. Piotra wypełniła się osobami życia konsekrowanego. Eucharystii przewodniczył prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ks. kard. João Braz de Aviz, w otoczeniu kilkunastu księży biskupów i licznych kapłanów.  Modliłam się z całego serca, dziękując i uwielbiając Pana za łaski, jakich udzieli nam w tym roku. Także na ten dzień Ojciec Święty Franciszek przekazał nam swoje orędzie, odczytane podczas liturgii, w którym ukazał programowe zadania osób konsekrowanych:
- być radosnym - by zarażać radością, jaką daje ewangeliczna przygoda życia.
- być odważnym - bo kto czuje się kochanym przez Pana całe zaufanie w Nim pokłada i odważnie apostołuje na wzór Założycieli  własnych instytutów.
- żyć w komunii - zakorzenieni w osobistej komunii z Bogiem, mamy być niestrudzonymi budowniczymi braterstwa na prawie wzajemnej miłości, albowiem powszechne braterstwo nie jest utopią, ale marzenie Jezusa dla całej ludzkości.
Z błogosławieństwem kończącym liturgię Eucharystii wchodzimy w ten Rok pełen łaski. Za wszystko, co było naszym udziałem w tych dniach pobytu w Wiecznym Mieście sam Bóg niech będzie uwielbiony.

Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Rzymie

Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w rzymie

Podczas rozpoczęcia RŻK w RZymie

przed fontanną w kształcie karaweli na terenie WatykanuDodane przez smc dnia 02 grudzień 2014 20:19 · 0 Komentarzy · 7179 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
przy ołtarzu
przy ołtarzu
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.