Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2015

nasza barka
Szkolne Rekolekcje WielkopostneIdźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Mt 10,7.8b Czas Wielkiego Postu jest czasem wyciszenia, zastanowienia się nad sobą, swoim życiem, podjęcia konkretnych postanowień. Również dzieci i młodzież podejmują pewne kroki, by pełniej przygotować się do najważniejszych wydarzeń naszej wiary, do czasu Paschy - Świąt Wielkiej Nocy.
Dobrą okazją do podjęcia takiego wysiłku są szkolne rekolekcje wielkopostne, które prowadzone z pomocą Bożą,  mogą i przynoszą ogromne korzyści duchowe, a także owocują w życiu  młodych ludzi. Prowadzenie rekolekcji jest związane z ogromnym trudem, jednak my jako Siostry Michalitki  coraz częściej jesteśmy zapraszane do podejmowania takich dzieł. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeprowadziłyśmy w następujących parafiach: Lutcza dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum; Trzcinica dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, w Sławęcinie dla Szkoły Podstawowej oraz w Rzeszowie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa - Katedra, dla szkoły podstawowej. Rekolekcje w poszczególnych parafiach trwały po trzy dni i miały charakter kerygmatyczny. Dla dzieci w tym roku przygotowałyśmy "Przypowieści Jezusa", a dla młodzieży rekolekcje głoszone były na podstawie fragmentu z Księgi Rodzaju o "Józefie Egipskim".  Wiemy z doświadczenia, że dla dzieci i młodzież samo głoszenie słowa, nawet jeśli jest to "Dobra Nowina", to zbyt mało, dlatego w programie rekolekcyjnym wykorzystujemy wszelkie metody aktywizujące, prezentacje multimedialne, filmy, dramy, pantomimy, prace w grupach, animacje muzyczne, a także celebracje. Angażujemy dzieci i młodzież w różne zadania przypisane do każdego dnia rekolekcji oraz zachęcamy do udziału w konkursach, które na koniec rekolekcji zostają ocenione i nagrodzone, a które cieszą się ogromnym powodzeniem i pomysłowością. Istotnym momentem rekolekcji jest Msza Św., która podsumowuje całe rekolekcje, a do przeżywania której prowadzą wszelkie działania rekolekcyjne.
Każda seria rekolekcji pokazuje nam bogactwo duchowe dzieci i młodzież, a także nauczycieli, którzy na miarę swoich możliwości towarzyszą swoim wychowankom. Wyjątkowy i całkiem nowym doświadczeniem było dla nas prowadzenie spotkania dla Grona pedagogicznego w Zespole Szkół i w Szkole Podstawowej nr 2 w Lutczy. Zaprezentowałyśmy tam referat; rMarkiewiczowski system wychowania, a współczesne zagrożeniar1;, oraz wspólnie modliłyśmy się z nauczycielami, a także dzieliłyśmy się własnym doświadczeniem pracy z dziećmi i  młodzieżą, oraz świadectwem życia wiarą. Mamy świadomość, że same nie byłybyśmy w stanie podjąć tak ogromnego dzieła. Do każdego wyjazdu przygotowuje się grupa ludzi, która ściśle współdziała ze sobą, by przez modlitwę, zaangażowanie i świadectwo głosić Dobrą Nowinę. Nie są to zazwyczaj ci sami członkowie ekipy, ale moc Boża i działanie Ducha Świętego czyni z nas wspólnotę. W tegorocznych rekolekcjach ekipę tworzyły następujące osoby; s. Agnieszka Zych, s. Fides Modlińska, s. Joanna Krejza, s. Katarzyna Nowak; siostry z formacji początkowej; postulantki Barbara Kielar i Elżbieta Borek, kandydatka Joanna Pałczyńska oraz dziewczyny: Justyna Korczykowska studentka  Szkoły Medyczno-Społecznej, Kinga Konstanty studentka KUL r11; u , oraz uczennice ze wspólnoty Beer- Szeba, przy Internacie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym Weronika Wolak i Natalia Guzik.Składamy serdeczne podziękowania kapłanom i dyrektorom szkół, którzy nam zaufali i powierzyli prowadzenia rekolekcji oraz każdej osobie zaangażowanej w tak ogromne dzieło, a także tym, którzy wspierają nas modlitwą. Za całe dobro i wszystkie owoce tegorocznych rekolekcji niech będzie uwielbiony Bóg! /s. Agnieszka Zych i s. Fides Modlińska/

Rekolekcje w LutczyRekolekcje w Trzcinicy i SławęcinieRekolekcje w Rzeszowie (Katedra)

Dodane przez sMonika dnia 23 marzec 2015 15:09 · 0 Komentarzy · 7982 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.