Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Święcenia biskupie michality, ks. J. Dąbrowskiego w Kanadzie

Święcenia biskupie ks. J. DąbrowskiegoLONDON. 14 kwietnia br., w Bazylice św. Piotra w London, w Kanadzie, odbyły się święcenia biskupie, michality, ks. Józefa Dąbrowskiego. Głównym konsekratorem był ordynariusz diecezji London ks. bp Ronald Fabbro. Homilię podczas uroczystości wygłosił ks. kardynał Thomas Christopher Collins, ordynariusz archidiecezji Toronto, podkreślając ważkość zadań, jakie stoją obecnie przed pasterzami Kościoła. Prezbiterami asystującymi nowemu Biskupowi byli: przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks. Kazimierz Radzik oraz wieceprowincjał Północnoamerykańskiej Wiceprowincji Zgromadzenia Księży Michalitów, ks. Andrzej Kowalczyk. Przekazania sukcesji apostolskiej, a tym samym włączenia do kolegium biskupów dokonali licznie zebrani hierarchowie Kościoła kanadyjskiego. Wśród uczestników ceremonii towarzyszyli Księdzu Biskupowi w tym szczególnym dniu, współbracia michalici, przybyli na tę uroczystość z różnych stron świata, rodzina wraz z delegacją z rodzinnej parafii z Wysokiej Strzyżowskiej, a także siostry michalitki, reprezentowane przez s. Dolores Mermer, inspektorkę generalną oraz s. Teonę Milczarczyk, przełożoną domu zakonnego w Wysokiej Strzyżowskiej.
Ksiądz Biskup na zakończenie wyraził podziękowanie dla wszystkich obecnych na uroczystości i tych, którzy łączyli się duchowo poprzez przekaz medialny. Zwracając się do rodziców i najbliższych, wyraził im wdzięczność za dar życia, za wiarę i przykład wzajemnej życzliwości, miłości i pomocy wyniesiony z rodzinnego domu. Na ręce Ojca Generała Kazimierza Radzika złożył podziękowania, za wszystko co otrzymał od Zgromadzenia Księży Michalitów, "nie tylko za wykształcenie intelektualne, ale przede wszystkim za dobro duchowe".
Bp Józef  Dąbrowski uczynił symbolem swej pasterskiej posługi zawołanie "JEZU ufam TOBIE ".
Powierzamy więc Jezusowi Miłosiernemu całą jego biskupią posługę oraz przyzywamy wstawiennictwa polskich świętych, szczególnych apostołów Bożego Miłosierdzia, św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II, aby byli mu pomocą w wypełnieniu powierzonej misji w Kościele kanadyjskim i powszechnym.

Ks. bp Józef  Dąbrowski, ma 50 lat, urodził się w Wysokiej Strzyżowskiej na Podkarpaciu. Do Zgromadzenia św. Michała Archanioła wstąpił w 1983 r. Po ukończeniu studiów teologicznych we Włoszech w 1991 r. otrzymał święcenia kapłańskie.Następnie wyjechał do Kanady. Od 1998 r. pełnił posługę proboszcza w parafii Najświętszej Maryi Panny w London. Przez ostatnie dwa lata był  przełożonym Północnoamerykańskiej Wiceprowincji Zgromadzenia św. Michała Archanioła

Relację ze święceń można obejrzeć tutaj:  https://www.youtu...Er2_T7BFiw


Dodane przez smc dnia 15 kwiecień 2015 21:06 · 0 Komentarzy · 8008 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.