Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie Konsulty Salezjańskiej w Miejscu Piastowym

Dom Generalny
Konsula Rodziny Salezjańskiej w Miejscu PiastowymMIEJSCE PIASTOWE. 18 kwietnia, tym razem w Miejscu Piastowym, spotkała się po raz trzeci Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Polsce. Spotkanie rozpoczęło się w murach Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie przybyłych gości powitał przełożony generalny księży michalitów, ks. Kazimierz Radzik. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób, byli to przedstawiciele wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej obecnych w Polsce. Obradom przewodniczył inspektor Krakowskiej Inspektorii, ks. Dariusz Bartocha. Pierwszym z tematów, jaki poruszano podczas prac Konsulty, dotyczył Jubileuszu dwustulecia urodzin Księdza Bosko. Przełożeni generalni zgromadzeń michalickich podzielili się doświadczeniem uczestnictwa w jubileuszowych obchodach w Turynie. Następnie został zaprezentowany program centralnych uroczystości jubileuszowych w Polsce, które odbędą się w Warszawie 20 czerwca 2015 roku i uczestniczyć w nich będą przedstawiciele wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej w Polsce. Ubogacającym punktem spotkania było dzielenie się przez obecnych doświadczeniami uczestnictwa w życiu i posłannictwie Rodziny Salezjańskiej. Mówiono o odbytych już spotkaniach formacyjnych, sympozjach, inicjatywach wychowawczych i pastoralnych lub tych, które są planowane. W dyskusji poświęcono uwagę, także zbliżającym się Światowym Dniom Młodzieży w 2016r. Omówiono propozycję jednodniowego w tym czasie spotkania młodych z Rodziny Salezjańskiej.
Obecne obrady Konsulty miały na celu wypracowanie obszarów wzajemnej współpracy. Jako pierwsza została podjęta inicjatywa wspólnego spotkania w ramach prowadzonych placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic. Doświadczenie trzech odbytych spotkań Konsulty, zrodziło potrzebę wydłużenia spotkania na dwa dni oraz poznania się bliżej, przez zaprezentowanie swojej gałęzi czy osób w sposób szczególny z nią związanych. Tą twórczą część spotkania zakończyło zwiedzenie muzeum bł. Założyciela zgromadzeń michalickich oraz Msza św. sprawowana w Sanktuarium św. Michał Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.
Po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkanie mieli możliwość odwiedzenia domu generalnego sióstr michalitek, nawiedzenia krypty współzałożycielki, sł. Bożej m. Anny Kaworek oraz zobaczenia pomieszczeń muzealnych. Czwarte spotkanie Konsulty w przyszłym roku ustalono przy okazji kolejnego Kongresu Maryi Wspomożycielki, który planowany jest w Oświęcimiu.


Dodane przez smc dnia 20 kwiecień 2015 22:15 · 0 Komentarzy · 7311 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
na chwałę Pana
na chwałę Pana
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.