Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

MICHAYLAND 2015 - radosne spotkanie z aniołami i świetymi

Dom Generalny
Michayland 20159 czerwca br., już po raz 31 bramy Michaylandu w Miejscu Piastowym  otwarły się na przyjęcie tysięcy dzieci z całej Polski, a szczególnie Podkarpacia. W spotkaniu wzięło udział ponad 3,5 tysiąca uczestników. Tegorocznemu  pielgrzymowaniu najmłodszych towarzyszyło hasło "Z aniołami, ze świętymi" i tychże nie zabrakło podczas radosnego świętowania. Już od samego rana, oblany słońcem plac przy sanktuarium "na górce" wypełniał się grupami dzieci, witanymi przez prowadzących spotkanie s. Agnieszkę Zych i kleryka Marcina Kuźniara oraz przez zespół "Armia Dzieci", który towarzyszył muzycznie całemu wydarzeniu. Sprawowanej podczas spotkania Eucharystii, przewodniczył przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik. W homilii przybliżył sylwetki wybitnych  postaci, specjalnych gości tego spotkania, których łączy wielka miłość do dzieci: św. Jana  Pawła II, św. ks. Jana Bosko, bł. Bronisława Markiewicza i Sł. B. Matkę Annę Kaworek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w głoszonym kazaniu odpowiadając na stawiane przez O. Generała pytania.
dar sercaW procesji z darami przyniosły do ołtarza min. duże serce wypełnione intencjami spisanymi przez uczestników, a także kosz z piernikowymi serduszkami, podarowanymi przez firmę Gran-Pik Liwocz z Brzozowa, które symbolizowały tysiące serc, jakimi po Eucharystii obdarzone  zostały wszystkie dzieci. Po Mszy św. plac zamienił się w ogromną  krainę zabaw. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: można było pojeździć na kucyku, poszaleć w dmuchanej kuli w basenie, sprawdzić sportową kondycję w rzucie do kosza, w strzelaniu goli, w torze z przeszkodami czy w zorbingu. Dla odważnych ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR z Sanoka przygotowali ścianę wspinaczkową a Policja i Straż "szkoliła" przyszłych funkcjonariuszy. Cyrk Anime zaprosił dzieci do wypróbowania przeróżnych sztuczek i akrobacji, a utalentowani  mali malarze mogli wykazać się swoimi zdolnościami w sektorze plastycznym. Jak co roku wielką popularnością cieszyły się stoiska z malowaniem twarzy i kreatywny sektor "zrób to sam", gdzie można było samodzielnie zrobić sobie biżuterię.  Dla uczestników  przygotowane były także kiermasze: anielski, misyjny i rozmaitości, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci pociągał również "Namiot spotkania", w którym mogły bliżej zapoznać się z życiem świętych patronujących tegorocznemu  pielgrzymowaniu. Siły zużyte w zabawie można było uzupełnić przy stoisku z parówką czy bigosem, a na deser zapraszał namiot z ciasteczkami i napojami, gdzie dzięki hojności firm Zbyszko, Łuksza i Tago dzieci mogły być częstowane ich wyrobami." Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolejki turystyczne, które kursowały od sanktuarium "na górce" przez miejsteckie rondo do domu macierzystego sióstr michalitek, gdzie czekali na  podróżujących: św.Michał Archanioł, św. Jan Paweł II, św. Jan Bosko, bł. Bronisław Markiewicz i Sł. B. M. Anna Kaworek. W postacie tych świętych wcieliła się młodzież, która przy gitarowym akompaniamencie s. Diany, radosnym śpiewem witała przybywających gości.
finał z Armią DzieciFinałem tegorocznego Michaylandu był koncert "Armii Dzieci", która roztańczyła wszystkich zebranych oraz spotkanie "z naszymi świętymi" - bohaterami tego dnia,  którzy ostatnim kursem kolejki z przed domu sióstr przyjechali na plac, by pożegnać się z dziećmi.

Bóg niech będzie uwielbiony w sercach wszystkich dzieci, których uśmiech rozpromieniał Michaylandową krainę bardziej niż słońce. Niech będzie pochwalony także w tych wszystkich, którzy włożyli dużo serca i zapału w przygotowanie i tego wydarzenia, w siostrach Michalitkach i księżach Michalitach, w członkach michalickich wspólnot świeckich: Towarzystwa Powściągliwość i Praca oraz Stowarzyszenia Niewiast im  bł. Bronisława Markiewicza, w młodzieżowym wolontariacie ze szkół: Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i LO przy NSD z Miejsca Piastowego oraz ze Studium Animatorów Kultury i Liceum Plastycznego z Krosna. A także we wszystkich służbach, które towarzyszyły dzieciom bawiąc się z nimi, ale również czuwając nad ich bezpieczeństwem: Policji z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, z Komendy Miejskiej w Krośnie, Państwowej Straży Pożarnej z Krosna, Ochotniczej Straży Pożarnej z Miejsca Piastowego, ratownikach GOPR z Sanoka, ratownikach medycznych z NZOZ Dar-Med w Brzozowie. Dziękujemy także za  współpracę Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miejscu Piastowym.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim sponsorom, dzięki którym dzień ten był tak obfity w przeróżne atrakcje. Tegoroczny Michayland został dofinansowany ze środków ROPS w Rzeszowie oraz Gminy Miejsce Piastowe i Powiatu Krośnieńskiego.
Dziękujemy również firmom, które na sposób finansowy i rzeczowy włączyły się w organizację spotkania: Grienplast, Sandeco, ICN Polfa, Kleeberg, Grand-Pik Liwocz, Zbyszko, Łuksza, Tago, Nowy Styl, Trafunek oraz Piekarnie Kiełtyka i Guzik z Łężan.

Dziękijemy sponsorom

Liczba zaangażowanych w to spotkanie z dziećmi instytucji świadczy, jak bardzo zależy nam wszystkim na wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości które oprócz zabawy, proponuje coroczne spotkanie w Michaylandzie.


Dodane przez smc dnia 11 czerwiec 2015 17:00 · 0 Komentarzy · 7093 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pełnatycze
Pełnatycze
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.