Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

III Michalickie Spotkanie Młodych

Dom Generalny
MSM 2015W drodze na Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016, młodzież z placówek i parafii, w których pracują siostry michalitki i księża michalici, dotarła do Miejsca Piastowego, gdzie przez ostatnie dwa dni (13-14.06) odbywało się III Michalickie Spotkanie Młodych. Podczas tegorocznego spotkania próbowano młodym pomóc odpowiedzieć na pytanie "KIM JESTEM", ale także Spotkanie to ściśle nawiązywało do ŚDM 2016 i miało na celu przygotować michalicką młodzież do przyjęcia młodych całego świata podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które będą w Krakowie. Odpowiedzi na pytanie "KIM JESTEM" młodzi szukali na modlitwie, a także wsłuchując się w świadectwa zaproszonych gości. Pierwszego dnia, w sobotę swoim świadectwem dzielił się ks. Grzegorz Sprysak CSMA, który powiedział o swojej drodze nawrócenia, powołaniu kapłańskim i umiłowaniu Słowa Bożego, które jest dla niego drogowskazem i życiem. Następnie wystąpiła p. Lidia Tkaczyńska - specjalistka kreowania wizerunku, która podzieliła się swoim doświadczeniem pracy jako wizażystka, a także uczulała młodzież, by dbała o estetyczny wygląd zewnętrzny i by uczyła się wybierać ze smakiem to w co się ubierają, a nie poddawała się wszystkim nurtom mody. Ks. Jacek Michno - duszpasterz akademicki i metodyk   wygłosił konferencję "Powołani do zwycięstwa", która spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży i została nagrodzona gromkimi brawami. Po południu przeżywaliśmy Eucharystię, której przewodniczył i homilie wygłosił Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik. W procesji na wejście młodzież wniosła flagi ŚDM, a podczas procesji z darami logo ŚDM. Wieczorem młodzi słuchali świadectw i bawili się z zespołem "Full Power Spirit". Na zakończenie dnia w kościele sanktuaryjnym wszyscy przeżyli wieczór czuwania - uwielbienia, "poszukując blasku". Każdy mógł się wpatrywać w Najświętszy Sakrament i powierzyć Jezusowi swoje troski i lęki, a także z mocą uwielbiać Pana. Na rozesłanie i posłanie każda wspólnota - grupa, otrzymała błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, by Pan umocnił ich na czas przygotowań do ŚDM. Niedzielny poranek rozpoczął się modlitwą i śniadaniem, a następnie uczestnicy wysłuchali dwóch poruszających głęboko, świadectw: s. Teony Mlczarczyk CSSMA, "której marzenia się spełniły" i ks. Jacka Majbrodzkiego CSMA, "któremu nie szkoda młodości". Spotkanie zakończyło się Eucharystią w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, której przewodniczył ks. Jerzy Sosiński, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Musz - michalici.

Muzycznie całość spotkania animował zespół z Częstochowy "Filipscy i Przyjaciele". Ogromnym zaangażowaniem wykazali się wolontariusze MZSP i chłopcy z LO przy Niższym Seminarium Duchownym, którzy pod czujnym okiem s. Fides Modlińskiej byli odpowiedzialni za przygotowanie placu, wszystkie sprawy porządkowe i gospodarcze, wydawanie posiłków, recepcje, noclegi itd. Przygotowaniem posiłków dla uczestników spotkania zajmowały się Panie ze Stowarzyszenia Niewiast z s. Leonią Przybyło. Z ramienia naszego Zgromadzenia za współorganizację spotkania były odpowiedzialne: s. Asystentka Julia Szteliga i s. Agnieszka Zych.

Młodzież w rozmowach indywidualnych podkreślała swoje zadowolenie z przeżytego czasu w Miejscu Piastowym. W sercu zapadła im szczególnie konferencja ks. Jacka Michno, mocno przeżyli wieczór uwielbienia i świadectwa s. Teony i ks. Jacka, a także sakrament pojednania "na trawie". Podobał się im też i dobrze się bawili podczas koncertu zespołu Full Power Spirit i podczas tańczenia "Belgijki". Wszyscy też zgodnie stwierdzili, że spotkanie mogłoby być dłuższe. Bóg pobłogosławił nam upalną pogodą, ufamy, że żar słońca rozpalił młodzież doświadczeniem Bożej miłości i pragnieniem szukania Go w codzienności.

Pierwszy dzień MSMDrugi dzień MSM
ŚWIADECTWO S. TEONY MILCZARCZYK

Dodane przez sMonika dnia 14 czerwiec 2015 21:10 · 0 Komentarzy · 9028 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
A my zawsze z wami...
A my zawsze z wami...
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.