Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wakacje rozpoczęte

Z naszych Wspólnot
w piekarniJEDLICZE. Latka mijają, nawet naszym przedszkolakom. Dzieci z Przedszkola im. Sł. Bożej Matki Anny Kaworek też idą na wakacje. Można będzie dłużej spać, ale czy dni będą tak ciekawie przeżywane jak dotąd. Bo w przedszkolu stale coś się działo. A to wizyta u strażaków, a to "pieczenie bułeczek" w prawdziwej piekarni, a to spacer nad rzeczkę wspólnie z kolegami i koleżankami. Do tego różne wielkie imprezy, takie jak Dzień Dziecka, Dzień Mamy czy Babci, Jasełka, św. Mikołaj i różne takie. Oj, jest co powspominać. Zwłaszcza ci, którzy już ostatni rok spędzili w przedszkolu mogą żałować. Pozostali jeszcze tu powrócą. Teraz pozwolą nacieszyć się sobą swoim babciom, dziadkom, ciociom. A jak mama i tato wezmą urlop, to nawet o przedszkolu nieco zapomną. A po wakacjach wszystko opowiedzą siostrom w przedszkolu, prawda?
spacer
Do naszego przedszkola w minionym roku szkolnym uczęszczało 25 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Bezpośrednio pracą z dziećmi zajmowała się s. Maria Sokulska oraz pani Katarzyna Kubacka, zatrudniona jako nauczyciel.

W przedszkolu, oprócz zajęć w sali, bardzo często wyruszałyśmy z dziećmi na spacery do parku, nad rzekę, na cmentarz do kościołarogaliki
oraz do miejsc użyteczności publicznej-na pocztę, do straży pożarnej, biblioteki, szkoły,Urzędu Gminy i nawet mogłyśmy być w piekarni jedlickiej.strażak


W ciągu roku szkolnego organizowałyśmy z dziećmi różne uroczystości np. spotkanie ze Św. Mikołajem, które dzieciom mocno utkwiło w pamięci. Pewnego razu na wiosennym spacerze 4-letnia dziewczynka spostrzegła u przechodzącej pani reklamówkę z obrazkiem Mikołaja i stwierdziła bardzo poważnie "Ta pani spotkała Św. Mikołaja i otrzymała prezent".
nazym babciomDzieci chętnie się angażowały w przygotowanie jasełek na Dzień Babci i Dziadzia. Nasz Jezusek w trakcie przedstawienia zasnął, obudził się tuż przed błogosławieństwem, co było powodem radości wszystkich zebranych.


W przygotowanie uroczystego Dnia Mamy i Taty dzieci włożyły dużo pracy, by przygotować upominki, przedstawienie- wiersze, piosenki, scenkę i bajkę pt. "Cudowne ziele".malujemy świat
Dzięki temu, że obok przedszkola jest duży plac zabaw, Dzień Dziecka odbył się w naszym ogrodzie, gdzie dzieci z Klaunem i Papużką bawiły się radośnie i wytrwale.
Rok szkolny zakończony został dziękczynną Eucharystią, w której uczestniczyły dzieci wraz z Rodzicami.

Na pamiątkę zakończonego roku szkolnego dzieci otrzymały dyplomiki oraz książkę o naszym Ks. Markiewiczu "Jak błogosławiony Bronisław zaufał Panu Bogu" (E. Stadtmauller) i na pewno teraz wiedzą, że ten Ksiądz "kocha wszystkie dzieci i do Niego głos ich leci"/parafraza piosenki/.
Jego wstawiennictwu oraz opiece św. Michała Archanioła i Aniołów Stróżów polecamy dzieci z naszego przedszkola i prosimy, by nigdy nie zapomniały, że są umiłowanymi dziećmi Boga. Na pewno szczególnie prosi za nimi patronka przedszkola, Sł. Boża M. Anna Kaworek.Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 12:14 · 0 Komentarzy · 12607 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Przyjmij ten welon
Przyjmij ten welon
przyjęcie do nowicjatu
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.