Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

104 rocznica urodzin s. Gabrieli Sporniak

Z naszych Wspólnot
S. GABRIELA 104 URODZINYMIEJSCE PIASTOWE. Było już w klasztorze sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym wielkie "100-lecie" z uroczystym Te Deum, były "urodziny na 102", a teraz dane nam jest obchodzić 104. rocznicę urodzin naszej siostry Gabrieli Sporniak, nazywanej przez siostry pomostem  z początkami  Zgromadzenia. Czcigodna Jubilatka przybyła bowiem do Miejsca Piastowego w wieku 5 lat i wzrastała, najpierw jako wychowanka, a następnie jako młoda siostra pod troskliwym spojrzeniem  sł. Bożej m. Anny Kaworek. Jest więc dla młodszych sióstr naocznym świadkiem życia Współzałożycielki i kształtowania się Zgromadzenia Sióstr Michalitek.
"Bogu dziękuję, że jeszcze chodzę, mogę się modlić i pracować! I że jeszcze tyle pamiętam od najmłodszych lat." - powtarza s. Gabriela, a siostry  nieustannie nawiedzają jej pokój, by posłuchać ciekawych opowieści o historii Zgromadzenia i by powierzyć jej intencje do omodlenia: osobiste i Zgromadzenia. Siostra Gabriela ma naprawdę ręce pełne pracy... pamięta doskonale powierzane jej sprawy i przedstawia je Panu podczas wielogodzinnego trwania w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Siostra gorliwie prosi Boga o nowe powołania, a także o beatyfikację sł. Bożej m. Anny Kaworek i jest sercem przy wszystkich dziełach prowadzonych przez michalicką Wspólnotę. Szczególnie pamięta także o Przedszkolu w Skaryszewie, które także dziś w dzień Jej urodzin ma swoje patronalne święto.
15.06.2015 r. sprawowana była uroczysta dziękczynna Eucharystia za dar życia s. Gabrieli. Głównym celebransem i kaznodzieją był Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła - ks. Kazimierz Radzik, w asyście kapłanów z Zarządu: ks. Leszka Przybylskiego i ks. ekonoma Jerzego Sosińskiego oraz przełożonego wspólnoty "na górce", ks. Antoniego Tyńca.
Nie tylko siostry michalitki dziękują Bogu za dar życia s. Gabrieli, także liczni kapłani, członkowie rodziny i przyjaciele włączają się w ten hymn dziękczynienia. A Siostra służy jak potrafi, zasłuchanym uchem, modlitwą i pracą swych rąk. Kilka dni przed swymi urodzinami siedmiu  michalickich neoprezbiterów, podczas Mszy św. prymicyjnej w domu macierzystym sióstr, otrzymało stuły wykonane przez Siostrę Seniorkę. Młodzi kapłani podkreślali, że to najpiękniejszy prezent jaki mogli otrzymać w ten dzień.
Także grupa dzieci uczestniczących w tegorocznym Michaylandzie ku wspólnej radości miała okazję spotkać  osobiście naszą Jubilatkę.
Życzymy naszej Drogiej Siostrze Gabrieli, aby Pan pozwolił jej przebywać wśród nas, jak najdłużej, obdarzał potrzebnymi siłami, bo ufamy, że jej ręce wzniesione do modlitwy, na podobieństwo Mojżesza wyjednują wiele łask Zgromadzeniu i wszystkim, którzy ją o modlitwę proszą. /s. Alicja Roś/


Dodane przez sMonika dnia 17 czerwiec 2015 11:25 · 1 Komentarzy · 7006 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 18 czerwiec 2015 08:54
Kochana, wspaniała Siostro Gabrielo!!! Dobrze, że jesteś jeszcze z nami! Bogu dzięki za to! Niech Pan Jezus napełnia Cię wszelkim dobrem i radością serca.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
kolęda
kolęda
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.