Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Festyn Rodzinny w Mochnaczce

Z naszych Wspólnot
Festyn Rodzinny w MochnaczceMOCHNACZKA-NIŻNA. W niedzielę, 7 czerwca w  Mochnaczce Niżnej odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Sołecką przy współudziale sióstr michalitek oraz dziewcząt z KPW "Nasz Dom". Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie odpowiedziały całe rodziny wraz z dziećmi, a także młodzież i osoby starsze. Impreza odbyła się w pięknym plenerze, a na każdej twarzy uczestników zagościł uśmiech. Prawdziwa eksplozja radości i spontaniczności widoczna była u dzieci, które cieszyły się ze wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji. Dziewczęta z placówki wychowawczej wraz z siostrami michalitkami przygotowały dwugodzinny program, podczas którego zaprezentowały przedstawienie pt. "Tajemniczy skarb" oraz zaprosiły uczestników do wspólnej zabawy. Bohaterami festynu stały się urocze niebieskie smerfy. W jednego z nich wcieliła się s. Diana Jonczyk przewodząc zabawie wraz ze Smerfusiami - dziewczętami z placówki. Dzięki ich inwencji twórczej nie było mowy o nudzie. Wszyscy chętnie angażowali się w zabawy ruchowe i wspólny taniec. Dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach. Wielką frajdą była dla nich dmuchana zjeżdżalnia, a nie małą atrakcją stało się oglądanie z bliska wozu strażackiego co poświadczyli zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Popularnością wśród uczestników tak małych, jak i dorosłych cieszyła się loteria, gdzie każdy los krył w sobie ciekawą  nagrodę.
Oprócz pysznej zabawy spotkaniu towarzyszyły pysznie zastawione stoły. Sami mieszkańcy Mochnaczki Niżnej podzielili się swoimi kulinarnymi smakołykami. Była wata cukrowa, pyszne sałatki, aż palce lizać. Dla smakoszy ciepłe dania jak placki ziemniaczane, frytki, bigosik. Prawdziwy wiejski smalec, serki owcze i mnóstwo smacznych wypieków. Każdy częstował się i kosztował to, na co miał ochotę. Festyn trwał do wieczora. Nie zabrakło też dobrej muzyki, a nogi same rwały się do tańca. Wiele było radości, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwali panowie z Straży Pożarnej.
To lokalne świętowanie było okazją do wzajemnej integracji nie tylko w zabawie, ale też w organizacji spotkania, która zasługiwała na przysłowiową piątkę z plusem. Uwieńczeniem imprezy była "Niebieska Poczta" ze Słowem Bożym. Każdy z obecnych został obdarowany karteczką z cytatem z Pisma Świętego, którą wyciągnął dla siebie. U niektórych wywołało to wiele wzruszenia.
Krótka anonimowa ankieta na koniec spotkania była potwierdzeniem, jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy, które umożliwiają wzajemne spotkanie, rozmowę, poznanie się bliżej, wspólną zabawę, w którą każdy może wnieść wiele pozytywnej energii. Same dziewczęta z Katolickiej Placówki Wychowawczej "Nasz Dom", które tak aktywnie uczestniczyły w organizacji festynu, stwierdziły; "Takie imprezy dają nam świadomość, że czujemy się potrzebne, a bliskość ludzi i ich obecność daje nam wiele radości. Pokazują jak potrzebny jest człowiek człowiekowi." Pozostaje życzyć, aby to spotkanie w czasie którego uczestnicy pozyskali tyle pozytywnej energii, zaowocowało dzieleniem się nią w codzienności, a której przejawem jest tak niewiele, bo podarowany drugiemu ... uśmiech.

Festyn Rodzinny w Mochnaczce


Festyn Mochaczka

Festyn Mochnaczka

Festyn Mochnaczka

Festyn Mochnaczka

Festyn Mochnaczka
Dodane przez smc dnia 24 czerwiec 2015 10:05 · 0 Komentarzy · 6240 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
motywy religijne
motywy religijne
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.