Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

DNI ODNOWY ŻYCIA ZAKONNEGO

Formacja
Renowacja 20153 sierpnia 2015 pod czułym okiem Matki Bożej Częstochowskiej zgromadziły się siostry, które w tym roku przeżywają 10. i 5. rocznicę ślubów wieczystych. Dom zakonny w Częstochowie, który był pierwszą stacją na drodze "odnowy życia" miał dla sióstr obu roczników szczególne znaczenie... bo to tutaj "wszystko się zaczęło"... tu stawiały pierwsze kroki w zakonnym życiu, tu gruntowało się powołanie, tu przy  Maryi Jasnogórskiej kształtowało się serce Oblubienic Jezusa.  Spotkanie rozpoczęła Matka Generalna Natanaela, która przybyła z Miejsca Piastowego, by zatrzymać się wraz z siostrami u początków michalickiego życia  i pomóc spojrzeć na jego rozwój po przebytym odcinku  drogi. Temu etapowi renowacji towarzyszyli br. Jacek Waligóra OFMCap oraz s. Mistrzyni Leonia Przybyło, a tematem konferencji  głoszonych przez br. Jacka i rozważanego Słowa  było Boże umiłowanie, wybranie, nasze doświadczenie grzechu i słabości oraz doświadczenie odkupienia w Chrystusie. Częstochowski etap dni odnowy zakończyła Eucharystia w intencji sióstr, sprawowana przed cudownym wizerunkiem Maryi Jasnogórskiej.
Od 6.08. siostry renowantki czerpały ze źródeł Łaski w Domu Generalnym w Miejscu Piastowym, gdzie swoją posługą towarzyszył im /obok s.Leonii/ ks. Krzysztof Poświata CSMA.  Tutaj słuchając głoszonego Słowa, dzieląc się Nim podczas skrutacji i przeżywając poruszające celebracje liturgiczne odnawiały wraz z Samarytanką niepodzielność serca, reflektowały relację do ubogiego Jezusa w konkretnych doświadczeniach oraz zatrzymały  się nad ślubem posłuszeństwa. Szczególnym doświadczeniem tych dni był dla wielu sióstr wyjazd  na spotkanie z Obliczem Pana w ludziach cierpiących przebywających w szpitalu im bł. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie. Dzielenie się wiarą z ludźmi nękanymi  przez chorobę oraz doświadczenie ich często heroicznej wiary i  ufności Bogu poruszały  serca, a kończąca to spotkanie Eucharystia, sprawowana w szpitalnej kaplicy, była wielkim wołaniem o nadzieję, mocniejszą niż cierpienie i śmierć.  Refleksja nad relacją do posłusznego aż do śmierci krzyżowej Jezusa nie mogła odbyć się gdzie indziej, jak przy cudownym Krzyżu w sanktuarium w Klimkówce.  Wspólna droga Krzyżowa w spiekocie południa a potem nabożeństwo biblijne z adoracją Krzyża były głębokim doświadczeniem i stawiały pytanie o  podobieństwo do posłusznego Chrystusa spoglądającego na nas z Krzyża. Sobotni dzień w Klimkówce, w  którym siostry doświadczały obfitej gościnności s.przeł. Diany i s. Zefiryny zakończyła radosna rekreacja przy pieczonej kiełbasce.
9 sierpnia dni odnowy uwieńczyła  uroczysta Eucharystia z odnowieniem ślubów oraz indywidualne błogosławieństwo ks. Krzysztofa a następnie s. asystentki Julii Szteliga, która wcześniej wygłosiła do sióstr słówko przywołując myśli Sł. Bożej Matki Anny Kaworek.
Siedem brzemiennych w łaski Pana dni, bogactwo Słowa Bożego, umocnienie relacji siostrzanych przez łamanie się doświadczeniami życia i wspólne rekreacje, wielkie zaangażowanie i troska osób, które umożliwiły,  przygotowywały i prowadziły tę renowację, to doświadczenie rodzące wdzięczność, którą trudno ująć w słowa. Niech sam Bóg nagrodzi wszystkich dzięki którym dane nam było przeżywać ten czas, a jego owoce niech dojrzewają w michalickim ogrodzie i zasilają Zgromadzenie.Dodane przez smc dnia 16 sierpień 2015 10:22 · 0 Komentarzy · 8178 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
junioracki stroik
junioracki stroik
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.