Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

VI PODKARPACKIE WESELE BEZ TOASTU w Miejscu Piastowym

Wesele bez toastu 22 sierpnia 2015 r. odbyło się w Miejscu Piastowym VI PODKARPACKIE WESELE BEZ TOASTU. To cykliczne przedsięwzięcie zgromadziło tym razem ponad trzystu uczestników, a wśród nich małżeństwa, rodziny z dziećmi, narzeczonych, młodzież, osoby pragnące żyć w trzeźwości, a także zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych. Program tegorocznego spotkania skupiony był na temacie roku Duszpasterstwa Trzeźwości KEP: "Abstynencja dzieci - troską rodziny, Kościoła i Narodu." Dla dorosłych obejmował konferencje, które poprowadzili państwo Barbara i Grzegorz Paziowie, terapeuci uzależnień i doradcy rodzinni. W sposób piękny i przystępny, poparty konkretnymi przykładami i wynikami badań, przedstawili rolę ojca i matki oraz znaczenie ich wzajemnych relacji na wychowanie dzieci i budowanie więzi rodzinnych. Uwrażliwili także uczestników na zagrożenia różnymi uzależnieniami, na jakie narażone są dzieci i młodzież w obecnej rzeczywistości, zwłaszcza na niebezpieczeństwo seksualizacji i jej niszczących skutków. Ważnym elementem spotkania były świadectwa, te złożone wobec wszystkich uczestników, ale także te podczas wymiany doświadczeń w mniejszych, ośmiu kręgach małżeńskich. Oddzielne prelekcje z p. Barbarą i p. Grzegorzem miała grupa młodzieżowa, ok. 30 osób. Oprócz tego ubogacającego spotkania młodzi uczestniczyli też w warsztatach dobrej zabawy, przygotowujących ich do weselnego szaleństwa. Aby rodzice mogli swobodnie uczestniczyć w przewidzianych dla nich spotkaniach, opiekę nad najmłodszymi uczestnikami przejęły siostry michalitki. Dobra pogoda i dodatkowe atrakcje pozwoliły dzieciom również radośnie przeżyć ten czas w trzech rówieśniczych grupach. Kulminacyjnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza pod przewodnictwem ks.bp Kazimierza Górnego z Rzeszowa. Był to moment, gdy "michalicka górka" stała się ewangeliczną Kaną, gdzie w ten piękny sobotni dzień, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Królowej, przybyli Chrystus i Maryja, aby pobłogosławić ponawianym przyrzeczeniom małżeńskim i zebranym rodzinom. Wiele par z pośród obecnych świętowało w ten sposób swoje jubileusze czy znaczące rocznice zawarcia sakramentalnego związku.Po Mszy św. w weselnym orszaku uczestnicy przeszli do budynku Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie polonezem otwarto weselną biesiadę, która trwała do "białego rana". Zabawa była radosna, pełna wzajemnej życzliwości i otwartości, urozmaicona śpiewem zespołu Gloria, występami "małych Glorietek" - czyli przyszłych wokalistek zespołu, tańcem, tym w parach i pląsach w kółeczku oraz ogniskiem. W ten wieczór ponad  100 rodzin stworzyło jedną wielką rodzinę, będącą wspólnotą modlitwy, poszukiwania prawdy i wartości, a jednocześnie wspólnotą pełną pokoju, radości i wyśmienitej zabawy.
Zapewne z wielkim zadowoleniem spoglądał na to dzieło bł. Bronisław Markiewicz, apostoł trzeźwości i upraszał u Boga błogosławieństwo, na wszelkie organizacyjne trudy i przebieg spotkania. Pod jego szczególnym patronatem rozwija się inicjatywa Podkarpackich Wesel Bez Toastu. Corocznie głównym mottem spotkań jest przestroga Błogosławionego, że: "Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie". Stąd wielką troską organizatorów: Zgromadzeń św. Michała Archanioła, księży i sióstr oraz Towarzystwa Powściągliwość i Praca, działającego przy sanktuarium w Miejscu Piastowym, jest umacnianie rodzin w dobrym, ale też wspomaganie tych, którzy potrzebują pomocy i borykają się z wielorakimi rodzinnymi problemami.
Oddając Bogu chwałę za przeżyte spotkanie, już dziś zapraszamy na kolejne w przyszłym roku.Dodane przez smc dnia 25 sierpień 2015 21:48 · 0 Komentarzy · 7573 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
w kaplicy z siostrą Mistrzynią
w kaplicy z siostrą Mistrzynią
Rekolekcje rodzicow
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.