Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Słówko z ingresu Ks.Arcybiskupa

Z naszych Wspólnot
herbW sobotnie przedpołudnie s. Karola, s. Dorota i s. Monika, odpowiadając na otrzymane przez naszą wspólnotę zaproszenie, uczestniczyły w ingresie Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na Warszawskiej Pradze.
Ksiądz Arcybiskup Nominat procesjonalnie wraz z innymi biskupami i służbą liturgiczną o godzinie 10.00 przekroczył próg Katedry i został powitany przez Administratora Diecezji ks. Bp Stanisława Kędziorę.
Przed mszą św. Arcybiskup otrzymał pastorał i wysłuchał dekretu Stolicy Apostolskiej o powierzeniu mu urzędu oraz podpisał protokół przejęcia Diecezji. Protokół ten podpisywali również Kapłani - Członkowie Kapituły Katedralnej m.in. nasz Ksiądz Proboszcz Andrzej Kopczyński. Od przedstawicieli diecezji warszawsko-praskiej abp Hoser odebrał homagium - znak czci i posłuszeństwa. Następnie przywdział szaty liturgiczne i rozpoczęła się uroczysta Eucharystia.
W homilii Arcybiskup, nawiązując do swojej dewizy biskupiej Maior est Deus - Większy jest Bóg - wyjaśnił, że "Bóg jest większy od naszego ludzkiego serca, często chorego i skomplikowanego, serca lękliwego i ciasnego". "Bóg gotów zawsze nam przebaczyć, jednocześnie daje nam siłę, nadzieję i ufność, że z Nim wszystkiemu podołamy". Powiedział również, że ważnym zadaniem będzie "umisyjnienie diecezji, bo takie są oczekiwania Ojca Świętego i tego domaga się sytuacja zglobalizowanego świata, w tym coraz bardziej intensywna migracja osób i rodzin". Nakazem chwili - podkreślił abp Hoser - jest kontynuowanie dialogu ekumenicznego we współpracy z Kościołami i wyznaniami chrześcijańskimi, naszymi braćmi w wierze".
Przypomniał także, że uroczystości kanonicznego przejęcia przez niego urzędu biskupa warszawsko-praskiego zbiegają się z rozpoczęciem Roku św. Pawła, którego dokona dzisiaj wieczorem w Rzymie papież Benedykt XVI. Rok św. Pawła, czyli jubileusz dwóch tysięcy lat Apostoła Narodów, trwający dwanaście miesięcy, stanowić będzie jeden z najważniejszych punktów programu duszpasterskiego w diecezji warszawsko-praskiej. "Odkryjemy aktualność św. Pawła, jego ponadczasowy apostolski uniwersalizm" - zapowiedział. -Apostolska metoda św. Pawła zaskakuje jego zdolnością do stawiania czoła coraz to nowym sytuacjom, wyzwaniom i zadaniom, jego nadzwyczajną umiejętnością rozeznania duchowego w takich dziedzinach, które dzisiaj określamy mianem dialogu kultur, dialogu międzyreligijnego, współczesnego ekumenizmu, inteligencji wiary i aktywnej miłości Boga i bliźniego. /.../Kościół, który nie jest misyjny, zanika i umiera. Stąd św. Paweł będzie naszym przewodnikiem nowej ewangelizacji.
Powierzamy nowego Ordynariusza Diecezji Warszawsko - Praskiej Patronce Diecezji - Matce Bożej Zwycięskiej, Apostołowi Narodów - św. Pawłowi i św. Michałowi Archaniołowi.

Dodane przez cssma dnia 29 czerwiec 2008 00:07 · 0 Komentarzy · 11146 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
symboliczne sianie ziarna
symboliczne sianie ziarna
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.