Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Prymicje Księdza Biskupa

Z naszych Wspólnot
Prymicje BiskupaWYSOKA STRZYŻOWSKA. W dniu 20 września br. parafia w Wysokiej Strzyżowskiej przeżywała historyczną uroczystość. Centralnym punktem tego wydarzenia była dziękczynna Msza św. prymicyjna ks. Biskupa Józefa Dąbrowskiego CSMA, który decyzją Ojca św. Franciszka został mianowany biskupem pomocniczym diecezji London w Kanadzie i w tamtejszej katedrze 14 kwietnia br. przyjął sakrę biskupią. Na pierwszą Eucharystię w rodzinnej parafii przyszło ks. Biskupowi czekać kilka miesięcy, ale dzięki temu sama parafia zyskała dłuższy czas, by się do tego wydarzenia dobrze przygotować. Jednym z elementów tych przygotowań były przyśpieszone prace przy odnawianiu kolejnego odcinka polichromii kościoła parafialnego. W uroczystości wzięli udział min. : ks. bp Jan Wątroba ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej i ks. bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Diecezji Przemyskiej. Przybyła też grupa Zakonnych Współbraci ks. Biskupa Józefa z kraju i zagranicy na czele z Ojcem Generałem Kazimierzem Radzikiem CSMA. Nie zabrakło oczywiście i nas, michalitek. Naszą Wspólnotę zakonną reprezentowała Matka Generalna Natanaela Bednarczyk z Zarządem Zgromadzenia, rodaczki ks. Biskupa s. Maria Sokulska i s. Eliza Włodyka, a także s. Dolores Mermer i   s. Regina Herbut, która przez wiele lat posługiwała w Wysokiej Strzyżowskiej. Radosny trud pracy związany z przygotowaniami złożyły w darze  ks. Biskupowi nasze siostry posługujące w parafii w Wysokiej: s. Przełożona Teona Milczarczyk, s. Edmunda Milczarczyk, s. Celina Romanowska i s. Elizaeusza Bartochowska. Wśród zaproszonych gości obok licznie zgromadzonej rodziny przybyli też księżą pochodzący z tej parafii oraz kapłani Dekanatu Strzyżowskiego, a także przedstawiciele władz samorządowych.
W strugach deszczu ks. Bp Józef wraz z najbliższą rodziną przyjechał do kościoła parafialnego bryczką, drogą pięknie przystrojoną, otoczony dębowym wieńcem niesionym przez dziewczęta w strojach ludowych i przy dźwiękach kapeli "Kaśka" z Dębowca. Przed wejściem do kościoła powitał go uroczyście ks. Proboszcz Marian Raźnikiewicz w towarzystwie Ojca Generała, a następnie procesyjnie został wprowadzony do kościoła, gdzie słowa powitania skierowali do niego przedstawiciele różnych stanów parafii. Jako ostatni słowa powitania wygłosił głosem pełnym wzruszenia ks. Proboszcz. Podczas Liturgii Mszy Św., a także w trakcie dalszej części świętowania w Zespole Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej,  oprawą muzyczną sprawował klerycki zespół "Michael" z Krakowa.
Homilię prymicyjną wygłosił ks. Tadeusz Musz CSMA Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów w Krakowie. Po Mszy św. swoje  życzenia złożyli zaproszeni księża biskupi oraz  w imieniu księży rodaków ks. prof. Tadeusz Śliwa z Przemyśla. Na koniec ks. Bp. Józef udzielił uroczystego błogosławieństwa wszystkim zebranym i rozdał (oczywiście z pomocą ministrantów) prymicyjne obrazki.
Na drugą część świętowania zaproszeni goście udali się do Zespołu Szkół. Po obiedzie nadszedł czas na dalszy ciąg życzeń. Zanim jednak każdy z przybyłych mógł podejść osobiście z życzeniami Zespół "Michael" zaprosił do wspólnego odśpiewania "100 lat", a w tym czasie ks. Biskup "poszybował" w górę podrzucany najpierw przez mężczyzn, potem przez księży, a na koniec przez siostry. Dałyśmy radę. Pośród wielu radości przewijała się prośba ks. Biskupa Józefa o modlitwę. Uroczystość prymicyjną wspominać będziemy z radością, ale jako dar na całe jego posługiwanie składamy zapewnienie o naszej pamięci w modlitwie. /s. Eliza Włodyka/


Dodane przez sMonika dnia 22 wrzesień 2015 12:32 · 0 Komentarzy · 7733 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ale innych też nie brakło
Ale innych też nie brakło
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.