Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"Nie bądź obojętny"

Dom Generalny
stowarzyszenie19 września 2015r. odbyło się spotkanie Zarządu nowo powstałego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Nie bądź obojętny" z Zarządem Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym. Celem spotkania było przybliżenie działalności statutowej Stowarzyszenia, planów na najbliższą przyszłość oraz tych bardziej odległych. "Nie bądź obojętny" -  to nadanie pewnych form strukturalnych istniejącej już od ponad 20 lat  współpracy między Rodzinami Zaprzyjaźnionymi, a michalickimi placówkami wychowawczymi. Stowarzyszenie powstało z inicjatyw p. Mecenasa Józefa Gudyki, który przez wspomniane 20 lat organizował i koordynował pobyt naszych wychowanek podczas wakacji u rodzin zaprzyjaźnionych. W przyjętym Statucie Stowarzyszenie pragnie podjąć działalność w o wiele szerszym zakresie. Celem organizacji jest wspieranie i pomoc materialna dzieciom i rodzinom, organizowanie spotkań formacyjnych i szkoleń dla rodzin współpracujących z placówkami wychowawczymi prowadzonymi przez Zgromadzenie Sióstr Michalitek, a także działania w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom oraz patologiom społecznym, agresji i przemocy wśród członków rodziny. Do Stowarzyszenia przynależy część Rodzin Zaprzyjaźnionych oraz osoby, którym na sercu leży wspieranie i promowanie pomocy dzieciom, młodzieży i rodzinom potrzebującym. W szeregach organizacji - jak zapowiadał Prezes p. Józef Gudyka - znajdą miejsce wszyscy, którzy "nie są obojętni", "mają wyobraźnię miłosierdzia" i pragną czynić bezinteresowne dobro na rzecz potrzebujący pomocy osób, zwłaszcza młodych.
Zarząd Stowarzyszenia tworzą osoby z profesjonalnym przygotowaniem, ale przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem i przekonaniem do powstającego dzieła, co budzi nadzieje, na konkretne owoce ich pomocowej działalności. W skład Zarządu oprócz Prezesa - Józefa Gudyki wchodzą, jako wiceprezes s. Dolores Mermer oraz Artur Rogoziewicz i członkowie: Teres Waleń i Krzysztof Miąso.
Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, pełnej troski o nasze wychowanki i wychowanków z KPW i Oratoriów. Matka Generalna podziękowała na ręce obecnych osób za dotychczasową 22-letnią współpracę, za otwarte serca i domy dla naszych wychowanek oraz za podjętą nową inicjatywę, która poszerza, a jednocześnie zacieśnia nasze wspólne działania na rzecz wsparcia potrzebujących pomocy.
Wspólną modlitwą przy sarkofagu sł. Bożej Matki Anny Kaworek zawierzono jej wstawiennictwu powstałe Stowarzyszenie, aby Dobry Bóg je błogosławił i prowadził. /s. Dolore Mermer/


Dodane przez sMonika dnia 01 październik 2015 09:47 · 0 Komentarzy · 7824 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
kopiec termitów rośnie
kopiec termitów rośnie
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.