Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

75 lat posługi Michalitek w Wielopolu Skrzyńskim

Z naszych Wspólnot
Jubileusz w Wielopolu SkrzyńskimWIELOPOLE SKRZYŃSKIE. W niedzielę 11 października wspólnota parafialna w Wielopolu Skrzyńskim wraz z Siostrami Michalitkami i przybyłymi gośćmi dziękowała Boga za 75 lat posługi Sióstr w wielopolskiej parafii. Centrum tego świątecznego dnia stanowiła Eucharystia o g. 11, której przewodniczył ks. Waldemar Ciosek, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prałat Andrzej Mucha. Obaj kapłani pochodzą z tej parafii i przez to związani są od dzieciństwa z michalicką wspólnotą sióstr. Mszę św. współkoncelebrowało 17 kapłanów, którzy w ten sposób wyrazili swoją wdzięczność, że w ich drogi życia wpisała się obecność wielopolskich michalitek.Ks. prałat Mucha w swoim słowie przypomniał posługę sióstr na przestrzeni minionych lat, podkreślił ich świadectwo pracy, modlitwy oraz oddziaływania na rodziny przez otwartość na radości i troski parafian,  współpracę z nimi, a także poprzez posługę wśród dzieci. Słowa wdzięczności za ich michalickie świadectwo, skierował do Jubilatek na zakończenie Mszy św. ks. ekonom Jerzy Sosiński, reprezentujący Zarząd Księży Michalitów, a przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk, oddając Bogu chwałę za dobro, które pozwolił uczynić Siostrom w tej parafii, życzyła by nie gasł ich zapał i gorliwość, lecz ciągle świeżym świadectwem życia, dzieliły się wiarą i zachęcały młodych do pójścia za Chrystusem.
Przed każdą Mszą św. w tym dniu przedstawiona została wiernym prezentacja multimedialna, przygotowana przez s. Robertę Prokopowicz, opowiadająca o historii przybycia sióstr do Wielopola w 1940r. na zaproszenie Julii Szarek, która oddała siostrom swój dom w celu prowadzenia w nim ochronki dla dzieci, o trudnych wojennych początkach i obecnej posłudze. Przez Gminny Ośrodek Kultury została przygotowana także na ten temat wystawa zdjęć, którą zaproszeni goście mogli obejrzeć w budynku GOKU-u, po zakończeniu uroczystości w kościele parafialnym.
Dalszy ciąg jubileuszowego spotkania odbył się w domu kultury, gdzie swoje życzenia i słowa uznania przekazali Siostrom na ręce przełożonej domu s. Emanueli Froń, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie  Marek Tęczar oraz Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadeta Frysztak, a także gospodarz miejsca dyrektor GOKiW Marcin Świerad. Również wielu z pośród przybyłych gości chętnie zabierało głos, by przywołać wspólnie z siostrami przeżyte chwile. W tym spotkaniu pełnym ciepła i życzliwych wspomnień wzięło udział kilkanaście sióstr z grupy siedemdziesięciu, które na przestrzeni 75 lat pracowały w Wielopolu oraz kilka, które reprezentowały miejscowe powołania.Ważnym gościem tej uroczystości była s. Klara Rogala, która należała do jednej z pierwszych wspólnot pracujących w Wielopolu. Podjęła tu posługę zaraz po wojnie w 1946 r. i powracała do Wielopola trzykrotnie, pracując tu łącznie przez 18 lat. Bardzo miłym akcentem wieńczącym jubileuszowe spotkanie była scenka z michalickim przesłaniem o walkę o Boże światło w naszym życiu z mocami zła, przygotowana  przez s. Ignację Tomczyk wraz z młodzieżą i dziewczynkami z Dziewczęcej Służby Maryjnej.


Dodane przez smc dnia 13 październik 2015 22:10 · 0 Komentarzy · 7959 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
symboliczne sianie ziarna
symboliczne sianie ziarna
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.