Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie wigilijne w ZSP w Klimkówce

Z naszych Wspólnot
Klimkówka BNKLIMKÓWKA. 22 grudnia był wyjątkowym dniem w Zespole Szkół Publicznych w Klimkówce - dniem, który wprowadził nas w ciepłą i  rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy w tym roku, z inicjatywy s. Diany i Rady Rodziców, zorganizowano spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Gminy Rymanów Jan Materniak, sołtys Klimkówki Kazimierz Kielar, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Cypcar, ks. prałat Kazimierz Pańczyszyn oraz Wspólnota Sióstr z Klimkówki. Uroczystość rozpoczęła się od występu pierwszoklasistów, którzy wraz z Magdaleną Rygiel z klasy 4 zaśpiewali kolędę "Świeć gwiazdeczko mała świeć". Następnie uczniowie klasy 5 i 6, pracujący pod kierunkiem s. Diany Jonczyk zaprezentowali spektakl "Czekając na..." autorstwa Marcina Kobierskiego - aktora Teatru Bagatela w Krakowie. Przedstawienie opowiadało o codziennym życiu zazwyczaj zabieganych i skupionych na własnych sprawach mieszkańców pewnego miasteczka, którzy w okresie przedświątecznym otrzymują list z zapowiedzią przyjścia Jezusa. Natychmiast rozpoczynają gorączkowe przygotowania. Kiedy w końcu nadchodzi dzień wigilii Bożego Narodzenia i mieszkańcy są gotowi na spotkanie z Jezusem, okazuje się, że zamiast długo wyczekiwanego Gościa pojawia się bezdomny żebrak. Wywołuje to złość, zawód i rozczarowanie. Wszyscy go odtrącają, odwracają się do niego plecami. Jedynie rodzina, doświadczona niepełnosprawnością matki i utratą pracy ojca, przyjmuje go i zaprasza do stołu. Po wieczerzy, okazuje się, że żebrak to Jezus, który napomina oburzonych słowami: "Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnier30;" (Mt 25, 31-46), natomiast radością oraz uzdrowieniem obdarza tych, którzy Go przyjęli. Bóg wielokrotnie i na różne sposoby przychodzi do nas, ale czy nasze serca są otwarte i gotowe na spotkanie? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.
Po tym pełnym wzruszeń spektaklu wysłuchaliśmy pastorałki "Aniołek maleńki jak wróbelek" w wykonaniu Alicji Kubas, Patrycji Uliasz i Julii Chudzińskiej z klasy 2a.
Następnie po odczytaniu przez dyrektora szkoły Mariana Penara fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Na zakończenie uroczystości ponownie przed publicznością wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: Maja Uliasz z Kolorowego Przedszkola, Julia Chudzińska z kl. 2a, Wiktor Krukar z kasy 3 i Magdalena Rygiel z klasy 4, którzy pięknie zaśpiewali pastorałki: "Kolęda świetlista", "Gore gwiazda", "Bosy pastuszek" i "Maleńka gwiazdeczka". Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania wigilijnego. Cieszymy się, że tak licznie i chętnie wzięli udział w naszej szkolnej uroczystości.


Dodane przez sMonika dnia 04 styczeń 2016 14:25 · 0 Komentarzy · 7908 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
ktora tarcza moja?
ktora tarcza moja?
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.