Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

ORATORYJNE KOLEDOWANIE

Z naszych Wspólnot
konkurs kolędKONKURS KOLĘD: Wyśpiewane trzy pierwsze miejsca na XII Przegląd Kolęd i Pastorałek Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Jarosławiu (19.01.2016), to z pewnością talent naszych Wychowanków, ale też efekt oratoryjnych ćwiczeń, śpiewów i świętowania w Katolickiej Świetlicy na Basztowej 15. Dwa duety i solistka reprezentowały "Oratorium" i wszyscy wrócili z nagrodami: Teresa Kość i Wiktoria Stańkowska, którym towarzyszyła z gitarą s. Monika Sudy, za "Moją kolędę" otrzymały I miejsce w kategorii duetów. A II miejsce w tej kategorii zdobyli Daria Leszko i Arek Miś za pastorałkę "Tam się rodzi nowy Bóg". W kategorii solistek III miejsce otrzymała Ania Kość, która zaśpiewała "Gore gwiazda".
Jury konkursu stanowili: Anna Szałaśna - etnomuzykolog, długoletni pracownik Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, ks. prałat Tadeusz Biały, Stanisław Kucab - były nauczyciel Szkoły Muzycznej w Przemyślu.
Cieszymy się ich sukcesami i dziękujemy s. Monice Sudy oraz p. Monice Grygiel za opiekę nad naszymi "artystami". Słowa  oraz kompozytorowi - p. Romanowi Hudaszkowi, za nadesłane nam nuty do "Mojej kolędy" (sł. s. Dawidy).
kolęda w OratoriumWSPÓLNE KOLĘDOWANIE w Oratorium, odbyło się 15 stycznia br., kiedy to przeżywaliśmy wizytę duszpasterską. O. Marcin (OCD) najpierw modlił się z nami w kaplicy, a następnie poświęcił nasze salki i jadalnię. Każda grupa "gościła" kapłana w miejscu codziennych spotkań i tam otrzymywała specjalne, kolędowe błogosławieństwo. Wspaniale spisali się posługujący w czasie kolędy nasi ministranci: Arek, Adam i Mateusz, a wszystkie dzieci pięknie i głośno śpiewały. Otrzymały też "kolędowe" cukierki, które wcześniej przekazali im ks. bp Adam Szal oraz pan Grzegorz Hayder - zastępca prezydenta miasta.

jasełkaJASEŁKA (13.01.2016), to także niezapomniane chwile w naszej oratoryjnej wspólnocie. Grupa p. Moniki Grygiel, pod jej opieką i przy wsparciu dziewczyn ze starszej grupy, przygotowała misterium pt. "Betlejem jest w nas". Na gitarze przygrywał p. Janusz Rajtmajer, a dekorację wykonała p. Agnieszka Sitarz. Tego dnia byli wśród nas znamienici goście z Kurii Biskupiej i z Urzędu Miasta oraz z MOPS-u, zaprzyjaźnieni z nami kapłani i wolontariusze oraz przyjaciele naszego domu, którzy aż z Przeworska przybyli z kilkoma wspaniałymi ciastami na poczęstunek dla gości i dzieci.

orszakORSZAK TRZECH KRÓLI w ASYŚCIE ANIOŁÓW

Oratorium, podobnie jak w latach poprzednich, było współorganizatorem Orszaku Trzech Króli (06.01.2015 r.) wraz z Centrum Kultury i Nauki "Zamek". Na Placu Niepodległości młodzież naszej świetlicy animowała śpiew i przedstawiła krótką scenkę z pałacu Heroda. Po powitaniu wszystkich przybyłych, nasz "gwiazdor" wraz z "aniołkami" i grupą niosącą pochodnie ruszyli na czele Orszaku. Na Rynku przed Urzędem Miasta witaliśmy Trzech Mędrców śpiewem, animowanym przez nasze siostry i księży michalitów: Sylwestra i Rafała Szwajców. Na Mszy św. w katedrze złożone zostały "duchowe dary" - intencje i postanowienia zapisane na karteczkach przez uczestników Orszaku.


wigiliaOPŁATKOWE SPOTKANIE
(22.12.16), czyli Wigilia w Oratorium to - jak w każdym domu - wyjątkowe i wzruszające chwile. Po odczytanej Ewangelii i odśpiewaniu kolędy, składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Później były pyszne dania wigilijne, które smakowały dodatkowo, bo tego dnia kolacja się opóźniła. A potem upominki spod choinki  - stos maskotek, które otrzymaliśmy dzięki wielu wspaniałym darczyńcom i z których każde dziecko mogło sobie wybrać pluszaka i zabrać ze sobą do domu. Na stole nie brakło też cukierków, nadesłanych przez dobrą p. Bożenkę z Toronto, a każde dziecko obecne na wigilijne wieczerzy obdarowane zostało też upominkami, które dotarły do nas z Kanady (dziękujemy szczególnie parafii ze MBKP w Scarborough i Fundacji "Quo vadis").
Po wigilijnych radościach grupa s. Anny i p. Marioli przedstawiła bajkę, która wraz ze wspaniałym tortem i bukietem pięknych róż była imieninowym upominkiem dla s. Dawidy od dzieci i ich rodziców.
mikołajDARY OD św. MIKOŁAJA to początek radości adwentowych, które umilały czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym roku św. Mikołaj przyszedł do niektórych aż dwa razy. Najpierw wszyscy wychowankowie Oratorium przeżyli spotkanie z nim w naszej świetlicy. Na przyjście świętego przygotowała wszystkich grupa naszych najmłodszych wychowanków pod kierunkiem p. Agnieszki i p. Renaty. Później dwie najmłodsze grupy powędrowały do Domu Handlowego "Szpak", gdzie za staraniem wspaniałej p. Anetki, wzięły udział w atrakcyjnych zajęciach i otrzymały worki ze słodyczami od św. Mikołaja. Natomiast dwie najstarsze grupy uczestniczyły w rekolekcjach adwentowych, podczas których także przybył św. Mikołaj. Nasi gimnazjaliści pomogli też św. Mikołajowi w obdarowaniu radością osób przebywających w hospicjum, co dla nich wszystkich było dużym i niezapomnianym przeżyciem.
Dodane przez cssma dnia 19 styczeń 2016 00:12 · 0 Komentarzy · 8437 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka


rekolekcje w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.