Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jasełka w radomskim Oratorium

Z naszych Wspólnot
Jasełka w radomskim OratoriumRADOM-WERNERA. Podopieczni radomskiego "Oratorium" zagrali w jasełkach dla swoich kolegów i koleżanek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej. "Światło w światłości świeci", to niezwykłe jasełka, na które zaprosiły dzieci z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej "Oratorium", prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu. Młodzi aktorzy, ubrani w stosowne kostiumy, zaprezentowali się w świetlicy "Oratorium" w pięknej scenografii przygotowanej przez plastyczkę panią Anię.

- To przedstawienie odbiega od tradycyjnych przedstawień tego typu, gdyż opowiada nam o wydarzeniu z życia św. Franciszka z Asyżu, który jest pierwszym twórcą jasełek. Pierwszy akt opowiada o tym wydarzeniu. Rzecz dzieje się we włoskim miasteczku Greccio. W drugim akcie przenosimy się do Betlejem. W jasełkach niezwykłą rolę odgrywają zwierzęta, które występują w roli komentatorów. Tekst zawiera dużo humoru, ale także głębokich myśli - opowiada s. Sylwia Wiesława Kaźmierczak, dyrektor świetlicy.
Reżyserem tego wydarzenia była Danuta Wąsik, wychowawczyni grupy średniaków. Pani Danuta ma doświadczenie, bo od 34 lat prowadzi kółko teatralne w szkole, w której uczy.
- Robi to z pasją, chętnie i potrafi to robić - dodaje s. Sylwia.
Pomoc w przygotowaniu dzieci do występu płynęła także od pozostałych wychowawców - s. Karoliny i pani Bożenki.
Podopieczni "Oratorium" wystąpili dla swoich kolegów i koleżanek z sąsiedniego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Reja w Radomiu.
W jasełkach występowało 34 dzieci z różnych grup wiekowych. Większość z nich już uczestniczyła w podobnych przedstawieniach. Ale były też dzieci z najmłodszych grup wiekowych, które na scenie stawiały swoje pierwsze kroki. A te z sercem odgrywały swoje role.

- To były obszerne jasełka, bo trwające około godziny. To się rzadko zdarza, żeby przedstawienie było takie długie. Dlatego to też przedsięwzięcie bardzo duże. Do tego piękne kreacje dzieci, które występowały z zaangażowaniem. Z przyjemnością słuchało się ich dziecięcych głosów - powiedział ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii farnej. Proboszcz do "Oratorium" przyszedł z kolędą. Po przedstawieniu i krótkiej modlitwie w oratoryjnej kaplicy pobłogosławił tych, którzy z tego miejsca korzystają.

Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza "Oratorium" prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu jest niepubliczną placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Dzieci mogą tu korzystać z pomocy pedagoga, psychologa i terapeuty./Krystyna Piotrowska/
Tekst i zdjęcia za Gość Radomski /www.radom.gosc.pl/


Dodane przez smc dnia 23 styczeń 2016 22:37 · 0 Komentarzy · 8071 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
jasełka
jasełka
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.