Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spełnione dziecięce marzenia

Z naszych Wspólnot
balRADOM - ORATORIUM. W styczniu br. dzieci z Katolickiej Świetlicy "Oratorium" prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła przeżyły wielki bal karnawałowy, podczas którego zostały obdarowane przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga z siedzibą w Warszawie, prezentami ich marzeń.  Spotkanie z organizatorami akcji "Spełniamy dziecięce marzenia" było wielką niespodzianką, dzieci nie spodziewały się, że w połowie stycznia, podczas balu karnawałowego, przyjdzie do nich Mikołaj z prezentami. Wiele osób było w przebraniach, a buzie mieli wymalowane. Był bal i poczęstunek, zafundowany przez Fundację Kronenberga. Każde z dzieci otrzymało prezent. Nie mogły doczekać się otwarcia, bo musiały czekać, aż wszyscy już będą mieli swoje paczki. Szczególnie najmłodsi byli bardzo niecierpliwi i zaglądali do środka nawet przez najmniejsze otwory. Uśmiech Kiedy już nadszedł moment rozpakowywania prezentów, radości, zdziwieniu i podziękowaniom nie było końca. Dzieci i siostry podziękowały Aniołom z Warszawy piosenką i modlitwą.

<<Akcja "Spełniamy dziecięce marzenia" została zapoczątkowana 10 lat temu, przez wolontariuszy z Citibanku. Dostaliśmy listy z dziecięcymi marzeniami napisanymi do Świętego Mikołaja. Zdziwiło nas bardzo, jak różne bywają te marzenia. Jedne dzieci prosiły o pachnące mydło i ręcznik, inne o klocki, a jeszcze inne marzyły o własnym rowerze. I mimo że siostrom marzenie o rowerze wydało się zbyt duże i zostało przekreślone w liście od dziecka, to jeden z Mikołajów postanowił je spełnić. I tak się zaczęła nasza przygoda. Obecnie, mimo że część ówczesnych wolontariuszy rozjechała się po świecie, przeszła na emeryturę, albo pracuje w innych firmach, wciąż przed świętami wspólnie się organizujemy aby przygotować paczki dla dzieci. I to jest coś  wielkiego co potrafi zjednoczyć ludzi. Mamy nadzieję, że za rok również pokażemy Wam uśmiechnięte twarze dzieci na pięknych zdjęciach.

FUNDACJI BANKOWEJ IM. LEOPOLDA KRONENBERGA z siedzibą w Warszawie oraz WSZYSTKIM ORGANIZATOROM I DARCZYŃCOM MIKOŁAJOWYCH PREZENTÓW DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY "ORATORIUM" W RADOMIU składam wyrazy wdzięczności za pomoc finansową w zorganizowaniu balu karnawałowego. Dziękuję Organizatorom, za inicjatywę i cały trud włożony w realizację tej imprezy. Szczególne wyrazy wdzięczności przekazuję Darczyńcom mikołajowych prezentów dla dzieci. Radość dzieci z otrzymania wymarzonego prezentu, była ogromna!
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprawienia radości dzieciom. Dziękuję, także fotografom za przepiękne, wykonane z kunsztem fotograficznym zdjęcia.Dziękujemy za wspaniałomyślność i wrażliwość serc!!! Kierownik Świetlicy - s. Sylwia>> /za www.nowaczykfoto.pl/


Zdjęcia: NowaczykFoto.pl
Dodane przez sMonika dnia 01 luty 2016 10:09 · 0 Komentarzy · 9132 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.