Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Renowacja - powrót do początków

Formacja
W dniach od 6 - 13 lipca w Częstochowie, siostry, które 5 lat temu składały profesję wieczystą, przeżywały dni odnowy życia zakonnego. W renowacji uczestniczyło 9 sióstr: s. Agnieszka Mars, s. Józefina Bajek, s. Ignacja Tomczyk, s. Fides Modlińska, s. Lucyna Goj, s. Urszula Galek, s. Agata Ciesielczyk, s. Małgorzata Torba, s. Lucyna Maniak. Siostry korzystały z posługi ks. Zbigniewa Irzyka ( proboszcza z Jasła) i ks. Jana Seremaka CSSMA.
renowantki z s.Leonią

Oto relacja naszych sióstr renowantek:
Całość spotkań oświetlała lampa Słowa Bożego, Eucharystii, adoracji i bycia we wspólnocie, w której zaczynałyśmy swoją formacyjną drogę. Trzy pierwsze dni wędrowałyśmy szlakiem kształtowania wiary św. Piotra w pustynnej ciszy lectio divina. Konfrontując swoje życie z życiem św. Piotra, który stopniowo przechodził od pewności siebie, przez gorzki płacz na dziedzińcu, do pokornej zależności od Pana, pytałyśmy o rodzaj fundamentu i o jakość "skały" obecnego budowania. Bóg oświetlał to, co jest już piachem i wzywał do ponownego wyznania: " TY wszystko wiesz". Do modlitwy Słowem Bożym lectio divina wprowadzali nas: ks. Zbigniew Irzyk i s. Leonia Przybyło. W kolejne dwa dni towarzyszył nam ks. Jan Seremak CSMA- radca gen., który ukazywał nam piękno i wartość duchowego macierzyństwa oraz relacji, bez których nie da się prowadzić życia we wspólnocie. Konferencje były połączone z możliwością naszych wypowiedzi i konfrontacją podawanych rozważań z konkretem życia. Usłyszane Słowo gruntowałyśmy w osobistej modlitwie i codziennie zanosiłyśmy na Jasną Górę w godzinie Apelu.
12.07.,w sobotę, o godz.7.30 przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze ks. Jan Seremak odprawił w naszej intencji Mszę św. Była to wigilia kolejnej rocznicy naszej I profesji. (6 z nas składało pierwsze śluby 13 lipca) Dziękując Bogu za łaskę powołania, prosiłyśmy o dar nowych powołań, zwłaszcza do naszej michalickiej rodziny. Sobotni dzień- pod opieką s. Leonii - podzielony był na skrutację Słowa Bożego, na "łamanie" tego Słowa i odnawianie relacji w naszej formacyjnej wspólnocie. Dany nam był też czas na osobiste przebywanie na Jasnej Górze, na składanie w Sercu Matki tego, co stało się naszym udziałem. Tu, w domu częstochowskim, zaczęła się nasza michalicka droga na pierwszym etapie formacji. Dziękujemy Bogu, Matce Generalnej Natanaeli i Zarządowi Zgromadzenia, jak również wspólnocie częstochowskiej z s. przeł. Dolores Mermer za danie nam możliwości powrotu (po 15 latach od wstąpienia) do "Galilei pierwszej miłości";. Oby Duch Święty gruntował w codzienności to, co zasiewał w ciągu tego czasu. Jest to dla nas łaska, że w Roku św. Michała modlitwa Sł. B. M. Anny Kaworek ogarnęła nasze życie aż do głębi: "Matko Najświętsza, święty nasz patronie Michale Archaniele, odnów nasze życie";
(wdzięczne siostry "renowantki").

Dodane przez cssma dnia 16 lipiec 2008 08:09 · 0 Komentarzy · 13274 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Uczestnicy Mszy świętej
Uczestnicy Mszy świętej
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.