Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Prawdziwa Szata Pana Jezusa

Z naszych Wspólnot
TunikaJOINVILLE LE PONT - FRANCJA. Od 25 marca do 10 kwietnia br. w Argenteuil pod Paryżem, w bazylice św. Dionizego, wystawiona została na widok publiczny Tunika, którą Chrystus miał na sobie w drodze na Golgotę. Wystawienie Tuniki odbywa się co pięćdziesiąt lat i najbliższe powinno mieć miejsce dopiero w 2034 r., ze względu jednak na trwający Jubileuszowy Rok Miłosierdzia uczyniono wyjątek.
W pielgrzymce do tej szczególnej Relikwii wraz ze swoją diecezją brały udział siostry michalitki z Joinville-le-Pont, a także w dość nieoczekiwany sposób, mogła w niej uczestniczyć m. Natanaela Bednarczyk. Liczba osób przybywających oddać cześć Tunice przerosła oczekiwania organizatorów. Ks. Rektor Bazyliki poinformował, że od Wielkiego Piątku liczba  przybyłych pielgrzymów wyniosła 8 tysięcy, a ponad 2 tysiące osób przystąpiło do sakramentu pokuty w tych dniach.  Na uwagę zasługuje też fakt, że w bazylice co godzinę była odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec.

Na zakończenie każdej mszy św. w bazylice, odmawiana była modlitwa ku czci św.Tuniki:

Tunika Jezusa"O Jezu, który z miłości do nas przyoblekłeś się w nasze ciało i zanim zawisłeś na krzyżu ogołociłeś się (pozbyłeś się) własnego ubrania. Przychodzę podziękować Ci za to Twoje uniżenie, które podjąłeś dla ludzi. Twoja święta Tunika, cała utkana, bez znaków zszycia, wskazuje nam, że wszystko jest łaską daną nam z Góry i że nic nie może  oddzielić Twojej natury człowieczej od Boskiej, ani oddzielić Kościoła   od Jego Głowy. Przez Twoje święte uniżenie, Bóg przychodzi by nam powiedzieć o swoim nieskończonym Miłosierdziu. Oddaję się Tobie z ufnością, o Jezu, pomóż mi dać siebie do końca na Twój wzór, pomóż mi ogołocić się z tego co mi przeszkadza lepiej pełnić Twoją wolę. Niech Twoja Przenajświętsza Krew dziś mnie zbawi oraz tych za których Ciebie proszę. Przez Twoją świętą Tunikę, zbaw mnie mój Jezu."


Tunika jest niemym świadkiem tego co Pan Jezus wycierpiał podczas męki w ostatnich dniach swego życia. Dowodem jest zastygła na Niej krew. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Szata została odkupiona od katów przez osoby bliskie Jezusowi. Dla oprawców skrwawione ubranie skazańca nie przedstawiało żadnej wartości, natomiast dla wyznawców Chrystusa była bezcenną pamiątką. We Francji Tunika znalazła się prawdopodobnie dzięki cesarzowi Karolowi Wielkiemu. Był on kolekcjonerem i czcicielem relikwii, które sprowadzał z całego świata. Według podań Tunikę Jezusa przywiózł prawdopodobnie w 800 r. ze swej koronacji w Rzymie, którą otrzymał jako podarunek zaręczynowy od bizantyjskiej cesarzowej św. Ireny. Przed swą śmiercią w 814 r. podarował ją klasztorowi benedyktynek w Argenteuil, gdzie przeoryszą była jego ukochana córka Teodrada.

Tunika Jezusa


Tunika Jezusa

Tunika Jezusa


Dodane przez sMonika dnia 20 kwiecień 2016 22:21 · 0 Komentarzy · 7817 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
torba z krokodylem
torba z krokodylem
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.