Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Św. Michał Archanioł u św. Klary w Paryżu

Z naszych Wspólnot
swKlaraPARYŻ - FRANCJA. W dniach 23  i 24 kwietnia w parafii św. Klary w Paryżu odbyła się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z groty na Górze Gargano we Włoszech. Te dwa dni były wyjątkowym czasem łask i wspólnej modlitwy licznych parafian oraz wielu gości. Szczególnie nocna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcie szkaplerza św. Michała, o czym świadczą świadectwa uczestniczących osób, były dla nich ważnym momentem umocnienia wiary, nadziei, powierzenia życia Bogu. Doświadczenie tych dwóch dni peregrynacji pokazało duże zainteresowanie wiernych i potrzebę duszpasterską obecności Figury, dlatego ksiądz proboszcz korzystając z takiej możliwości, ku wielkiej radości parafian, zatrzymał św. Michała Archanioła do 6 maja czyli do kolejnej peregrynacji w innej parafii.


Świadectwo

Piątek, 22 kwietnia 2016 r.  Trwamy w gorączkowym oczekiwaniu na przybycie św. Michała Archanioła do naszego kościoła. Jakaż radość z przyjęcia go w tym czasie modlitwy i łaski, zwanym "niedzielą łaski". Program peregrynacji  w kościele św. Klary jest dobrze wypełniony. Peregrynacji św. Michała, - tego, który jako wódz chórów anielskich walczy bez wytchnienia w obronie Ludu Bożego. Jego przejście jest dla mnie okazją do zapoznania się z różnymi objawieniami, w tym na Górze Gargano w Italii  (skąd pochodzi figura) i na Górze św. Michała we Francji. Odkrywam go na nowo, uświadamiam w sobie ulgę, jaką mi przynosi, a przede wszystkim uświadamiam sobie jego rolę - miejsce, jakie powierzył mu Bóg Ojciec w walce z nieprzyjaciółmi widzialnymi i niewidzialnymi.
Sobota, 23 kwietnia. Poruszenie.  Od godz. 15.00 kościół jest odwiedzany przez wiernych. Niektórzy oczekują na placu. Stoiska sprzedaży pamiątek wewnątrz kościoła wciąż cieszą  się zainteresowaniem. Jaka radość! Jaka radość!
Godz. 18.00 trochę długo nie nadchodzi. W końcu św. Michał przybywa, majestatyczny, piękny, miecz w ręku i zło na łańcuchu u jego stóp. Świętowanie może się rozpocząć. Śpiewy zaczynają wypełniać kościół. Uśmiechnięte twarze. Wreszcie On jest tutaj! Na modlitewnym czuwaniu, animowanym przez księdza Jaffré, psalmy rozbrzmiewają w różnych melodiach. Każdy przedstawia św. Michałowi swoją intencję napisaną na kawałku papieru. Jest pewność, że jest się wspieranym w codziennej walce. Adoracja przed Jezusem, serce przy sercu, w obecności Św. Michała przedłuża się.
Niedziela 24 kwietnia. Msza św. jest piękna. Zaproszeni do miłości, ufamy w możliwość dania jej odpowiedzi, bo jesteśmy wsparci przez tak skutecznego Towarzysza. Po konferencji o aniołach "niedziela łaski" ponownie się zaczyna - o 15.00. W programie: różaniec, uwielbienie, świadectwa, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nałożenie szkaplerza. Radość, uniesienie. Jesteśmy szczęśliwi z powodu modlitwy wraz ze św. Michałem i wszystkimi aniołami,  którzy dzisiaj przyłączają się do uwielbienia Boga. To był naprawdę czas łaski. Łaski z poczucia bycia kochanym, chronionym, zbawionym, wspieranym. Świadectwa były wzruszające. Doprawdy, aniołowie istnieją i  nam towarzyszą. Nie jesteśmy sami.  Ojciec de Raucourt  wygłosił nam piękna naukę o walce duchowej, w której zawsze jesteśmy zwycięzcami w Jezusie Chrystusie. Dlatego powinniśmy czynić akty pokory i oddawać tę walkę Jezusowi. W czasie nałożenia szkaplerza ludzie w szeregu stawali przed kapłanami, aby poświęcić się  św. Michałowi i otrzymać znak przynależności do jego rodziny. Odbywało się to w ciszy i przy śpiewach. Po prostu to było wspaniałe!
I oto radosna nowina:  przebywanie św. Michała w naszej parafii przez 14 dni. Jakiż przywilej, jakie szczęście móc się powierzać mu i doświadczać jego namacalnej obecności w tej pięknej figurze.
Jestem wdzięczna Bogu za tę piękną wizytę.  On mnie  utwierdził  w przekonaniu, że  walczy w naszej obronie i że przyszedł nas wyzwolić z łańcuchów zniewoleń, grzechów i lęków, dając nam św. Michała, wodza zastępów anielskich. Jestem przekonana, że w tym dniu łańcuchy opadły, więzy zostały rozwiązane przez św. Michała i jego armię w naszym zgromadzeniu i poza nim. Dziękuję Ci , Panie Jezu, jesteś dobry. W ciągu następnych dni  liczne były świadectwa o wyzwoleniach z ciężarów, smutku, strachu. Pokój, radość i wiara zostały nam dane.
Dziękujemy Ci, Św. Michale. Nadal opiekuj się nami i uczyń z nas Chrystusową armię. Natalia 
/Tłumaczenie:  s. Eligia/Dodane przez sMonika dnia 12 maj 2016 15:36 · 0 Komentarzy · 7538 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
wspólna zabawa
wspólna zabawa
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.