Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Św. Michał Archanioł nawiedza parafię i szpital w Créteil.

Z naszych Wspólnot
figuraFRANCJA. Figura Św. Michała Archanioła z Góry Gargano nadal peregrynuje po Francji. W dniach 7 i 8 maja 2016 r. św. Michał Archanioł nawiedził  kościół Św. Michała z Góry Mesly oraz szpital Alberta Chenevier w Créteil. Peregrynacja jest wielkim czasem łaski dla wszystkich, którzy przychodzą na spotkania z "Niebieskim Wysłannikiem". O obecności św. Michała Archanioła w Créteil i łaskach otrzymanych za Jego przyczyną tak piszą Francuzi w świadectwach:  "7 maja 2016 r. kościół Św. Michała z Góry Mesly w Créteil miał łaskę przyjąć pielgrzymującą figurę Św. Michała Archanioła z Góry Gargano w Italii. Aby przygotować się do tej łaski i aby otworzyć serca, parafianie odprawili nowennę do św. Michała Archanioła. Nowenna  rozpoczęła się 28 kwietnia, a zakończyła 7 maja, w dniu przybycia pielgrzymującej figury. Po modlitwie nowennowej parafianie mogli zobaczyć film o Górze Gargano i Górze Św. Michała (we Francji) oraz wysłuchać konferencji "Św, Michał w historii Francji", wygłoszonej przez Jana Rafaela Eglin, autora książki "Św. Michale Archaniele, prowadź nas do Chrystusa", wydaną przez Téqui . Pod koniec dnia ks. Benedykt Hagenimana odprawił Mszę św. Recytowane były liczne modlitwy o uwolnienie, miały miejsce liczne świadectwa, w tym Chantal - wolontariuszki,  członkini bractwa. Mówiła nam o tym, jak ważne jest  nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i noszenie Jego szkaplerza.
Koncert organowy  był  okazją, aby  lepiej  przygotować się duchowo do przyjęcia szkaplerza i aby uświadomić sobie  odpowiedzialność wynikającą z tego aktu.  Po koncercie  parafianie gotowi do przystąpienia do ceremonii,  zgromadzili się w prezbiterium, a  otrzymawszy błogosławieństwo księdza, modlili się i przyjmowali szkaplerz. Osoby te wyrażały swoją radość pieśniami uwielbienia". Natomiast Ks. Proboszcz Benedykt Hagenimana powiedział:  "Nawiedzenie parafii Św. Michała z Góry Mesly w Créteil przez figurę Św. Michała Archanioła było ważnym wydarzeniem i  intensywnym czasem przeżyć duchowych. Nawiedzenie  było przygotowane i poprzedzone "nowenną o otwarcie serc".  Popołudnie i wieczór 7 maja  pozwoliło  wiernym,  którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie,  doświadczyć wielkiego umocnienia duchowego.  Zawiązało się u nas Bractwo  Szkaplerza Św. Michała Archanioła. Wsparte pomocą św. Archanioła,  będzie ono modlić się i dawać świadectwo w życiu codziennym.  S. Rozalia oraz  Siostry ze Joinville - le - Pont  będą wsparciem dla tych, którzy przystąpili do  Bractwa.  Jest to moje wielkie życzenie: kontynuacja tego, co było ważnym przeżyciem. Nie mamy wątpliwości co do tego, że otrzymaliśmy wiele łask!"
Jednocześnie parafianie mówili, że przybycie Św. Michała Archanioła do naszej parafii było czasem łaski i pokoju. Liczni członkowie Bractwa Św. Michała świadczyli o łasce pewnego przebudzenia czy też umocnienia w wierze, w małżeństwie i  w wychowaniu dzieci. Inne świadectwa mówiły o dotknięciu wewnętrznym pokojem,  zdolnością przebaczenia  i błogosławienia  nieprzyjaciołom. Kilka dni po uroczystości pewna członkini bractwa  powiedziała, iż w czasie Mszy św.  i Komunii św. odczuła, że Duch Święty mieszka w niej - relacjonuje Sandra.

W niedzielę 8 maja,  w dniu objawień Św. Michała Archanioła na Górze Gargano we Włoszech,  dostąpiliśmy łaski przyjęcia figury Św. Michała Archanioła z Gargano w szpitalu Alberta Chenevier w Créteil. Ks. Andrzej Chevillon, który odprawił  Mszę św. także  nałożył nam szkaplerze Św. Michała. Było wielu chorych i wolontariuszy  uczestniczących w tym wydarzeniu.  Po celebracji Chantal - wolontariuszka powiedziała nam,  jak  ważne są:  noszenie szkaplerza i nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.  Następnie modliliśmy się do Św. Michała przed Najświętszym  Sakramentem.  W czasie tej modlitwy chorzy mówili o swoich  psychicznych i fizycznych  cierpieniach, prosząc Jezusa o pomoc przez pośrednictwo Św. Michała Archanioła.  Wyrazili też swoją wdzięczność za czas spędzony ze Św. Archaniołem - Ekipa duszpasterska szpitala Chenevier w Créteil.Dodane przez sMonika dnia 20 maj 2016 15:23 · 0 Komentarzy · 8827 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
s.Monika ślubuje na wieki
s.Monika ślubuje na wieki
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.