Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

MICHAYLAND 2016 - Pielgrzymka Dzieci do Miejsca Piastowego

Z naszych Wspólnot
Michayland 2016MIEJSCE PIASTOWE. 1 czerwca, na dorocznym Michaylandzie - pielgrzymce dzieci do Miejsca Piastowego, spotkało się około 3,5 tysiąca uczestników, by radośnie przeżywać swoje święto. Było to już 32 z kolei spotkanie, organizowane przez zgromadzenie sióstr michalitek, a jego klimat  wpisywał się w trwający obecnie Jubileuszowy Rok  Miłosierdzia. Hasło pielgrzymki "Miej serce na dłoni" zachęcało dzieci do wzajemnej życzliwości i pełnienia uczynków miłosierdzia. Mszę św. podczas spotkania w intencji dzieci sprawował przełożony generalny księży michalitów, ks. Dariusz Wilk. W czasie kazania wymienił choroby dzisiejszego młodego pokolenia - niemiłosiernik... łokietnik, kopnik, języcznik, komputerownik, ale podał też na nie lekarstwo - "Bądźcie miłosierni! - tak uczy Jezus..."
Grupom dzieci, które przybyły z różnych  miejscowości Podkarpacia, a także z bardziej odległych miejsc, jak Kraków, Radom czy Grybów. towarzyszyli licznie opiekunowie, wychowawcy, kapłani oraz siostry zakonne.

Michayland 2016W spotkanie i modlitwę w intencji dzieci włączyli się także przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu i gminy. Obecna była p. Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, p. Adolf Kasprzyk, Wicestarosta Krośnieński, a także p. Stanisława Gawlik Zastępca Wójta Gminy Miejsce Piastowe. Na spotkanie z dziećmi przyjechali też Komendanci Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej z Krosna p. Leszek Buryła i p. Krzysztof Korzec oraz policjanci i strażacy, którzy prowadzili dla uczestników zajęcia i  pokazy sprzętu.

Po pierwszej części niosącej duchowe przesłanie związane z Rokiem Miłosierdzia, dzieci mogły uczestniczyć w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach. Cały plac przed sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, na którym z życzliwością przyjmują małych pielgrzymów księża michalici, zamienił się w wielki plac zabaw. Wszystkie stanowiska cieszyły się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem. Były ulubione przez dzieci dmuchane zjeżdżalnie, skokozabawy, a dla odważnych ściana wspinaczkowa z obsługą GOPR-u z Sanoka. Szczególnie dużo chętnych chciało popływać w basenie w zamkniętej kuli czy poturlać się w kuli po trawie. Zainteresowanie budziło teżMichayland 2016 spotkanie z pszczelarzem, gdzie można było pooglądać pracę pszczół  w przeszklonym ulu i posmakować prawdziwego miodu. Chętni także mogli odwiedzić posesję sióstr michalitek dzięki kursującym w czasie Michaylandu po Miejscu Piastowym kolejkom turystycznym. Dla dzieci lubiących ruch i sztuczki sprawnościowe był sektor sportowy oraz zajęcia cyrkowe. W organizację stanowisk i zajęć dla uczestników włączyli się także Gminny Ośrodek Kultury z Miejsca Piastowego z ciekawym pomysłem malowania małych kamyków, Studium Animatorów Kultury z Krosna z zabawami na trawie oraz stawianiem pieczęci ryby - symbolu chrześcijan, przy dacie rocznicy  Chrztu Polski, a rodziny ze Stowarzyszenia Miłość i Odpowiedzialność pomagały dzieciom zapoznać się z modlitwą pięciu palców, proponowaną przez Papieża Franciszka, jako formą uczynku miłosierdzia.

Radosny ton spotkaniu nadawał klerycki zespół muzyczny Michael, który podczas swego koncertu poderwał wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Szczególny klimat wprowadziła też grupa taneczna młodzieży z Jasła pod kierunkiem s. Kariny Pawłowskiej, "lednickim tańcem" pomagała ona uczestnikom uwielbiać Boga i wyrażać swoją radość. Całość spotkania animowała była z ekspresją przez s. Agnieszkę Zych i kl. Adriana Brudniaka.

Michayland 2016

Z wielkim zaangażowaniem w pomoc przy poszczególnych stanowiskach włączyła się również młodzież ze szkół, które już od szeregu lat współpracują w organizacji tego spotkania: z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz LO przy NSD w Miejscu Piastowym, Zespołu Szkół nr 4 z Jasła oraz Liceum Plastycznego z Krosna. Nieodzowną pomocą był też udział członków Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca oraz Stowarzyszenia Niewiast Mi-ka-El.

Michayland 2016Na zakończenie spotkania niemałe grono dzieci odebrało nagrody, wyróżnienia oraz upominki za udział w konkursie plastycznym "Bądź apostołem miłosierdzia", który był przygotowaniem do tegorocznego Michaylandu. Jako pamiątkę i symbol spotkania każde dziecko zabrało ze sobą klaskającą dłoń oraz piernikowe serce, (ofiarowane z hojnością przez firmę Gran-Pik z Brzozowa, tak, że starczyło dla każdego uczestnika), z przypomnieniem, by nieść innym, szczególnie potrzebującym serce na dłoni.

Ze spotkania został przesłany do Ojca Świętego Franciszka list od wszystkich uczestników pielgrzymki, z podziękowaniem za ustanowienie Świętego Roku Miłosierdzia oraz za Orędzie skierowane do dzieci z tej okazji. W jego kontekście, odpowiadając na zaproszenie papieża tegoroczna Pielgrzymka Dzieci do Miejsca Piastowego była przeżywana jako Jubileusz Dzieci w Roku Miłosierdzia.

Michayland 2016

Galeria zdjęć cz. I: tutaj
Galeria zdjęć cz. II:
tutaj


Dodane przez smc dnia 02 czerwiec 2016 19:59 · 0 Komentarzy · 7703 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Jezus przychodzi
Jezus przychodzi
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.