Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"Wytrwajcie do końca!" - Dni Odnowy życia zakonnego.

Formacja
renowacjaOd 15 do 21 lipca, siedem sióstr, po 15 i 10 latach od pierwszej profesji, przeżywało  w swojej wspólnocie formacyjnej  duchowy "przystanek". Rozpoczęły tę drogę w Godzinę Miłosierdzia, aby zanurzyć swoje dotychczasowe życie w promieniach Jezusa. U początku tego czasu towarzyszyło im  błogosławieństwo M. Generalnej Natanaeli Bednarczyk i  jej przesłanie, aby "siostry pozwoliły Duchowi Świętemu uprawiać glebę swojego serca". W kontekście wydarzeń Kościoła, stały  w tych dniach przed siostrami otworem trzy źródła: najpierw wody chrzcielne, bo to kontekst  Jubileuszu Chrztu Polski, następnie źródło Słowa Bożego i Eucharystii w kluczu trzech ślubów zakonnych oraz źródło michalickiego charyzmatu czerpane od Założycieli: bł. Bronisława Markiewicza i Sł. Bożej M. Anny Kaworek. Najpierw razem z s. Moniką Kubiszyn pod płaszczem M. Bożej Szkaplerznej Siostry "renowantki" mogły wrócić do źródła I profesji, gdyż termin renowacji wpleciony został w uroczystość zgromadzeniową pierwszych ślubów zakonnych.
W czasie "Kairos", Bóg przechodził z łaską miłosierdzia przez przepowiadanie Słowa w   katechezach, skrutacjach, adoracjach i nabożeństwach biblijnych. Razem z Samarytanką Pan napełniał serca nowym źródłem miłości i ubogacał swoim ubóstwem łamiąc chleb miłosierdzia. Ten chleb wzywał do konkretnego czynu miłosierdzia, min: "chorych nawiedzać", dlatego siostry czerpały z tego daru u naszych cierpiących i chorych sióstr, które zachęcały: "Wytrwajcie do końca!".
Jezus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały obdarzył ich hojnymi łaskami w Sanktuarium Krzyża św. w Klimkówce. To tam, w miejscu, gdzie pokolenia michalitek przemadlały swoje ważne decyzje życiowe, dane było i nam odnowić charyzmat posłuszeństwa i wywyższyć swój krzyż na obecnym etapie życia. Radość spotkania we wspólnocie formacyjnej przy ognisku, możliwość rozmów i rekreacji - to bezcenny dar tych dni. Pieczęcią  renowacji była Eucharystia, w czasie której Pan odnowił z nami  przymierze, a my, znając już bardziej naszą kruchość,  odpowiedziałyśmy na nowo: "Ja..... odnawiam swą profesję i ślubuję czystość, ubóstwo i posłuszeństwo". W tym czasie ks. Wiesław  Rafacz - ojciec duchowny kapłanów (Rzeszów) karmił nas Słowem Boga i posługą sakramentalną, dając naszej Wspólnocie pokój Zmartwychwstałego Pana i ewangeliczną prostotę. Z ramienia Zarządu Zgromadzenia w dniach renowacji towarzyszyła nam s. Leonia Przybyło. Wszystkim siostrom, które wspierały nas modlitwą, cierpieniem i posługą, składamy "Bóg zapłać" na ręce s. przeł. Joeli Głogowskiej, a Zgromadzeniu wyrażamy wielką wdzięczność za dar takiego czasu - podsumowały ... wyruszając w drogę codzienności. /s. Leonia Przybyło/
Dodane przez sMonika dnia 26 lipiec 2016 11:13 · 0 Komentarzy · 7968 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
wizyta w przedszkolu
wizyta w przedszkolu
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.