Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wspomnienia zostały w pamiętniku

Z naszych Wspólnot
Kolonie ORATORIUM z RadomiaRADOM-ORATORIUM. Oni są jak rodzina. Jak dobra rodzina. A chodzi o katolicką świetlicę "Oratorium",  prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu, a dokładnie o jej podopiecznych i opiekunów. No i jak to jest w rodzinie - razem się pracuje i razem wypoczywa. Po roku pracy, czyli wspólnym odrabianiu lekcji, pomocy w przygotowaniu posiłków, zajęciach edukacyjnych, sportowych, teatralnych i wielu innych, przyszedł czas na wspólny odpoczynek. Podopieczni, opiekunowie i wolontariusze spakowali swoje bagaże i wyruszyli do nadmorskiej Stegny. Zamieszkali w szkole, co miało dla wszystkich same zalety.
Po pierwsze, na miejscu była sala gimnastyczna, więc było gdzie robić sportowe rozgrywki, choć było też boisko przy szkole. Na korytarzach można było grać w ping ponga. Ale to, po co wszyscy tam przyjechali, to powietrze przepełnione jodem i kąpiele w morzu.
- Wyjechało 30 dzieci. Pogoda nam dopisała, więc dużo czasu spędziliśmy na plaży. Dzieci miały tam organizowane różne gry i zabawy. Ale te kolonie, to nie tylko plaża, bo były też wycieczki. Byliśmy we Fromborku, Gdańsku. Zwiedzaliśmy m.in. ZOO i płynęliśmy statkiem - opowiada s. Sylwia Kaźmierczak, dyrektor świetlicy "Oratorium".
Każdy dzień wszyscy rozpoczynali od wspólnej modlitwy. Po zakończeniu pogodnego wieczoru również była modlitwa.
I tak 10 kolonijnych dni minęło bardzo szybko. Pozostały wspomnienia i dużo, dużo zdjęć.
Wspomnienia nawet można przeczytać. To efekt konkursu na kolonijny pamiętnik. Konkursów było dużo więcej. Wszystkie cieszyły się powodzeniem, a zwycięzcy zawsze mogli liczyć na nagrody.
To oczywiście nie koniec wakacyjnej oferty przygotowanej przez siostry dla swoich podopiecznych. Zaledwie wszyscy rozpakowali bagaże i policzyli przywiezione muszelki, a już rozpoczęły się półkolonie w "Oratorium".
O 9.00 było śniadanie. Drugie śniadanie dzieci zabierały ze sobą i wyruszały na wycieczkę. Były m.in. na basenie, korzystały z zajęć tanecznych, rytmicznych, sportowych, były na ściance wspinaczkowej, chodziły po Puszczy Kozienickiej i piły wodę z Królewskich Źródeł. Po powrocie z wycieczki, zawsze na dzieci czekał obiad.
Siostry i opiekunów wspierali wolontariusze Ola, Kuba i Karolina. W przygotowanie drugiego śniadania i prace porządkowe włączyły się dwie mamy podopiecznych
- Mogliśmy zorganizować dzieciom wakacyjny wypoczynek dzięki wsparciu Gminy Miasta Radomia oraz Wojewody Mazowieckiego. Wsparło nas też pewne stowarzyszenie i fundacja. Śniadania i obiady dostarczano nam z kuchni Centrum Stowarzyszenia Młodzieży "Arka". Wszystkim za pomoc serdecznie dziękujemy - mówi s. Sylwia.
za www.radom.gosc.pl

Kolonie ORATORIUM z Radomia


Kolonie ORATORIUM z Radomia


Dodane przez smc dnia 10 sierpień 2016 11:06 · 0 Komentarzy · 8564 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
afrykański pokaz mody
afrykański pokaz mody
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.