Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Powitanie misjonarek w Kikaikelaki

Z Misji
Powitanie misjonarek w KikaikelakiKIKAIKELAKI. Dnia 13.08 po całodniowej podróży z przeszkodami siostry: Immakulata i Lucyna wraz z s Assuntą, przełożoną Delegatury i s Małgorzatą dotarły do Kumbo. Tam pod katedrą przywitał siostry wikariusz generalny diecezji, ks proboszcz Emmanuel oraz przewodniczący rady parafialnej z Kikaikelaki. Wikariusz udzielił siostrom błogosławieństwa na początek nowej misji. Następnie w eskorcie siostry udały się do kościoła parafialnego Niepokalanego Poczęcia w Kikaikelaki, tam tradycyjnymi tańcami przywitali siostry parafianie zgromadzeni od godz 11 rano - a była już g.20-ta. Pośród zgromadzonych obecne były również 2 siostry rodaczki. W przemówieniu siostry podkreśliły że już wiele dziewcząt odchodziło z ich wioski do różnych zgromadzeń a teraz siostry przyszły do nich. Na koniec powitania wikary pomodlił się o owocność posługi sióstr, następnie mężczyźni zaśpiewali jak prawdziwi górale a ksiądz proboszcz po krótkim słowie udzielił zgromadzonym błogosławieństwa. Ten wieczór bogaty był w dodatkowe "atrakcje": szybką kolację przygotowaną przez parafię, brak światła, spanie na podłodze, zimna woda i rześki klimat górski.
Powitanie misjonarek w KikaikelakiKolejny dzień - 14.08 rozpoczął się o godz 6.30 uroczystą celebracją i oficjalnym przyjęciem sióstr w diecezji, której przewodniczyli Jego Eminencja kardynał Chrystian Tumi, bp George Nkuo z Kumbo i proboszcz Emmanuel. W homilii Ksiądz Biskup przywitał siostry i naświetlił misję św Michała. Na zakończenie głos zabrała Siostra Delegatka Assunta Słyś, krótko przedstawiając Zgromadzenie oraz zapewniając wiernych o modlitewnej łączności. Każdy obecny otrzymał obrazek z modlitwą do św Michała. Następnie s.Lucyna podziękowała za przyjęcie michalitek do tej diecezji i parafii oraz Księdzu Kardynałowi za otwarcie serca i drzwi domu. (siostry zamieszkały w domu rodzinnym kardynała) Siostry wręczyły także pamiątki z Polski ze światowych dni młodzieży - obraz Jezusa Miłosiernego ze św. Janem Pawłem II i św. s. Faustyną. Ostatnie słowo wygłosił Kardynał zaznaczając że gdyby siostry znał wcześniej to dziś byłyby w Douala przy pałacu biskupim, gdyż tam mieszka. Po mszy św. odbyła się seria historycznych zdjęć.

Następnie tańcząc przekazano siostrom na dobry początek dary, min.:
kurę, 3 worki ziemniaków, kukurydzę, fasolę, świece iPowitanie misjonarek w Kikaikelaki ofiarę pieniężną. Po obiedzie kończącym uroczystości, siostry spotkały się w swoim nowym domu z ks. bp Georgem, a po południu  przyjmowały kolejnych licznie odwiedzających je gości.

16 sierpnia siostry przyjęły pod swój dach najważniejszego Gościa. O godz 6.30 ks bp George i odprawił pierwszą mszę św. w domowej kaplicy i  pozostawił w tabernakulum Najświętszy Sakrament, jako Centrum życia sióstr i działalności misyjnej, bo jak podkreślił w homilii "w tej diecezji wszystko kręci się wokół Jezusa Eucharystycznego." /misjonarki z Kikaikelaki/Powitanie misjonarek w Kikaikelaki

Powitanie misjonarek w Kikaikelaki
Powitanie misjonarek w Kikaikelaki
Dodane przez smc dnia 06 wrzesień 2016 21:21 · 0 Komentarzy · 9693 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.