Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

V Dziękczynna Pielgrzymka z Pruchnika do Przemyśla

nasza barka
Pielgzrymka do Przemyśla"Nawet w niebie, większej godności nie będę miał niż kapłaństwo" te głębokie słowa zapisane niegdyś przez naszego Ojca Założyciela bł. Ks. Bronisława Markiewicza dziś stały się hasłem V Pieszej Pielgrzymki Dziękczynnej z Pruchnika do Przemyśla, która odbyła się w dniach 16 - 17 września 2016 r. W piątkowe popołudnie przybywający pielgrzymi zgłaszali się do recepcji prowadzonej przez siostry michalitki, która jak co roku mieściła się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Po dokonaniu wpisu i otrzymaniu specjalnego pakietu pielgrzyma (śpiewnik, znaczek i odblask), młodzież - wolontariusze z tutejszego Gimnazjum w bardzo odpowiedzialny i dobrze zorganizowany sposób odprowadzała przybyłe osoby na nocleg. Inauguracją Pielgrzymki była uroczysta Eucharystia w kościele parafialnym w Pruchniku, w której wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie, pielgrzymi, siostry i księża michalici. Słowo powitania skierował do pielgrzymów ks.prałat Piotr Kandefer- proboszcz parafii, a homilię wygłosił Ojciec Generał Ks. Dariusz Wilk. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy procesyjnie przeszli pod pomnik bł. Ks. Br. Markiewicza, gdzie młodzież, przedstawiciele michalickich zgromadzeń oraz władz samorządowych złożyli kwiaty i znicze.
Pielgrzymka do PrzemyślaKolejny rozbudowany i bogaty punkt programu odbywał się na pruchnickim Rynku, gdzie można było uczestniczyć w koncercie piosenki religijnej przygotowanym przez uczniów Gimnazjum w Pruchniku, przeplatanym tańcami lednickimi wykonywanymi przez grupę teatralną "Pod skrzydłami Anioła" z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle pod opieką wspaniałej siostry wodzirej- s.Kariny Pawłowskiej (michalitki). Po zakończeniu części artystycznej zgromadzeni uczestnicy spotkania odśpiewali Apel Jasnogórski i po błogosławieństwie Ojca Generała udali się na nocleg. W sobotę 17 września, zapewne w każdym pielgrzymim sercu, pojawiła się nuta wdzięczności za otrzymane dobro oraz życzliwość i otwartość gościnnych mieszkańców Pruchnika. O godz. 6:30, po błogosławieństwie Księdza Proboszcza, pielgrzymi wyruszyli w drogę. W miarę upływu kilometrów przybywało również pielgrzymów. Malownicze krajobrazy, piękna, słoneczna pogoda i świetnie zgrana grupa muzyczna, pomagały nie tylko w modlitwie, ale również w uwielbianiu Pana w drugim człowieku. Mimo, iż ta pielgrzymka w porównaniu z innymi trwa bardzo krótko, to jednak w te kilkanaście godzin można było poczuć i doświadczyć michalickiego ducha radości, uwielbienia i wspólnoty. Pielgrzymka do PrzemyślaKażdy etap pielgrzymki miał wcześniej zaplanowane i wyznaczone punkty programu, takie jak: Godzinki ku czci Matki Bożej, modlitwę różańcową z intencjami pielgrzymów, konferencje, które głosił Ks. Krzysztof Szary (michalita), a także świadectwa młodych uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Szczególnym doświadczeniem na ostatnim etapie naszej drogi była mocna ulewa, która nas wprowadziła do Przemyśla. Jednak ten deszcz Bożej łaski, przemoczone buty i nie tylko, nie zniechęciły nas, ale jeszcze bardziej zmobilizowały, by z wielką radością witać i pozdrawiać mieszkańców Przemyśla. Po entuzjastycznym wejściu do Katedry ks. Mariusz Marciniec - kierownik Pielgrzymki pozdrowił Matkę Bożą Jackową, zawierzając naszą Pielgrzymkę i wszystkie intencje, z którymi pielgrzymowaliśmy do Katedry. Jako gospodarz Katedry przywitał pielgrzymów ks. prałat Mieczysław Rusin. O godz. 17:15 rozpoczęła się Eucharystia kończąca tegoroczną pielgrzymkę, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Liturgię ubogaciła orkiestra dęta z Nadarzyna. Na zakończenie Mszy świętej  młodzież odczytała Apel uczestników V Pieszej Pielgrzymki Dziękczynnej, zawierzając wszystkie przyniesione intencje wstawiennictwu bł. Ks. Bronisława Markiewicza.
W Pielgrzymce wzięło udział ok. 350 osób, 34 siostry michalitki, 1 siostra opatrznościanka, 3 kleryków, 12 księży michalitów i ksiądz wikary z Pruchnika. Warto zauważyć, że większość uczestników pielgrzymki, to młodzież z placówek wychowawczych, oratoriów  i parafii, gdzie posługują siostry i księża michalici. Z roku na rok rośnie również liczba osób z pobliskich miejscowości, które dołączają do naszej pielgrzymkowej grupy.  Dziękujemy wszystkim organizatorom, współorganizatorom, a także tym, którzy gościli nas na pielgrzymim szlaku w Pruchniku, Tuligłowach, Bełwinie, Kuńkowcach i Przemyślu. Już dzisiaj, w imieniu organizatorów z ramienia Zgromadzeń: ks. Mariusza Marcińca i s.Agnieszki Zych zapraszamy za rok na VI Pielgrzymkę w dniach 15/16 września 2017 r./s. Katarzyna Nowak/


Pielgrzymka do Przemyśla

Pielgrzymka do Przemyśla


Dodane przez smc dnia 20 wrzesień 2016 22:30 · 0 Komentarzy · 9348 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
oj,co to będzie
oj,co to będzie
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.