Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Rekolekcje Wspólnoty Niewiast "Mi-ka-El"

Dom Generalny
Rekolekcje Wspólnoty MikaelW dniach 16 -18 września 2016 r. W Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym odbyły się już III rekolekcje dla Wspólnoty Niewiast "Mi-ka-El." Wzięło w nich udział 70 uczestniczek. Tym razem dołączyły do nas rsiostryr1; z Niemiec razem z s. Tymoteuszą Gumińską.  Były to trzy intensywne dni wypełnione wspólną modlitwą, śpiewem i dzieleniem się doświadczeniem Boga we własnym życiu. Początek naszego spotkania, dzięki treściom przekazanym przez Lucynę Montusiewicz, pozwolił na głębokie "wejście w pustynię serca" i rozpoczęcie jego głębokiej przemiany tj. zamiany serca z kamienia na serce ciepłe i prawdziwe. Tematyka następnych dni rekolekcji skupiona była wokół trzech głównych zagadnień.
Pierwsze dotyczyło Eucharystii, która jest wielką tajemnicą miłości, a dla bł. ks. Bronisława Markiewicza stanowiła "centrum życia". Treścią drugiej katechezy, były zagrożenia czystości wiary, które dla lepszego zgłębienia słów: "Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów" (1 Kor 10,21) przybliżył nam ks. dr Antoni Drabowicz, autor książki pt. "Egzorcyzm w walce z demonami." Tematyką dominującą trzeciego dnia było rozpoznawanie przez poszczególne członkinie Wspólnoty swojej drogi duchowej w ramach 9 Chórów Anielskich, których rolę i zadania przybliżyła nam w bardzo obrazowy sposób s. Juliusza Krajewska wraz grupą niewiast przedstawiając scenkę na ten temat. Ta scenka była częścią katechezy, przedłużonej w prezentacji, którą przygotowała s. Leonia Przybyło. Dzięki jasnemu wytłumaczeniu misji chórów anielskich (na podstawie św. Dionizego Areopagity) otrzymałyśmy  swoją misję modlitwy i służby razem ze św. Michałem i poszczególnymi chórami aniołów na nadchodzący rok formacyjny.
Rekolekcje Wspólnoty MikaelPunktem kulminacyjnym rekolekcji była niedzielna Eucharystia połączona ze składaniem deklaracji przynależności do wspólnoty. W tym roku aż 43 niewiasty  zadeklarowały chęć ponowienia przynależności na kolejny rok, a 8 zrobiło to po raz pierwszy. Podczas tej uroczystości w kaplicy Sióstr Michalitek rozbrzmiewało radosne Alleluja, Quis ut Deus!
To były trzy cudowne dni, w których udało się znaleźć czas na Uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie, wspólne nabożeństwa, ale także na zwykłe rozmowy o naszych codziennych sprawach i realizacji podjętych zobowiązań we własnych środowiskach.
Wyjeżdżając z Miejsca Piastowego myślałam o tym jak to zrobić, żeby rpowściągliwość i pracar1; stały się stylem mojego codziennego życia i żeby w codziennej gonitwie nie zapominać o rozpoczynaniu dnia od słów: "Panie, otwórz wargi moje ,a usta moje głosić będą chwałę Twoją" (Psalm 51). /Aleksandra Wicka - Warszawa)

Rekolekcje Wspólnoty Mikael


Rekolekcje Wspólnoty Mikael

Rekolekcje Wspólnoty MikaelDodane przez smc dnia 20 wrzesień 2016 22:51 · 0 Komentarzy · 10582 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
tylko spróbuj....
tylko spróbuj....
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.