Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Erygowanie domu zakonnego w Paragwaju

Z Misji
Erygowanie domu zakonnego w NembyNEMBY. Po dwutygodniowym pobycie na ziemi paragwajskiej dnia 20 września w pierwszym dniu nowenny do świętego Michała Archanioła, została poświęcona kaplica w naszym domu zakonnym w Nemby. Poświęcenia dokonał tutejszy biskup Joaquin Hermes Robledo Romero. Uroczystą Eucharystię z tej okazji koncelebrowali także  przełożony prowincjalny księży michalitów, ks. Kazimierz Lorencowicz oraz wiceprowincjał ks. Stanisław Nowak.  Obecni byli również michaliccy seminarzyści oraz świeccy związani z naszym Zgromadzeniem. Na początek słowo powitania skierował ks. proboszcz Tadeusz Brzuszek, wyraził radość z obecności w naszym nowym domu księdza biskupa, powitał matkę generalną i siostry.
Ksiądz biskup także powitał nas z radością i zachęcił na otwarcie sie na Ducha Świętego i potrzeby tutejszej wspólnoty. Następnie dokonał aktu poświęcenia kaplicy domowej. Na zakończenie Eucharystii ksiądz prowincjał wyraził wdzięczność ks. biskupowi za przewodniczenie i poświęcenie kaplicy, skierował także słowo podziękowania na ręce m. Natanaeli Bednarczyk, za otwarcie na Ducha Świętego i podjęcie misji w Paragwaju. Matka generalna po odczytaniu aktu erygowania domu zakonnego, skierowała także słowa wdzięczności do ks. Biskupa, ks. Prowincjała, ks. Proboszcza i kapłanów pracujących w tej parafii za życzliwe przyjęcie do diecezji i parafii, za otwarcie na współpracę, za przygotowanie domu i kaplicy dla wspólnoty sióstr misjonarek.

Erygowanie domu zakonnego w Nemby

Nasze "pionierki", w krótkich słowach korespondencji piszą jeszcze:
"Pierwsze tygodnie pobytu upływa nam na poznawaniu paragwajskich form pobożności, kultury, zwyczajów i kuchennych smaków. Odwiedzając różne szkoły i wspólnoty zakonne, przyglądając się sytuacji ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży, próbujemy odczytać zamiary Boga wobec naszej misji. Nasza parafia działa bardzo prężnie, obejmuje ona teren bardzo rozległy, tzn. całe miasteczko Nemby, a więc liczy około 200 tyś parafian. Oprócz kościoła parafialnego, który stanowi centrum parafii, przynależy do niej jeszcze 37  okolicznych kaplic. W każdej z nich jest aktywnych kilka grup ludzi młodych. W prace duszpasterskie, oprócz księdza proboszcza, zaangażowanych jest jeszcze tylko dwóch kapłanów. Duża część odpowiedzialności pozostaje więc w rękach świeckich katechistów i wolontariuszy. Oprócz dużej grupy ludzi, która aktywnie uczestniczy w życiu parafii, są ci którzy nie znają nawet podstawowych prawd wiary. Z pewnością więc nie brakuje tu pracy w naszym michalickim charyzmacie. Miałyśmy tez pierwsze spotkanie z grupą dziewcząt, które rozeznają swoje powołanie i są zainteresowane naszym Zgromadzeniem. Dziękujemy wszystkim za wspieranie nas przez modlitwą. Ufamy, że będziecie nadal z nami tu na odległej ziemi paragwajskiej, by wypraszać dla nas światło Ducha Świętego i razem z nami tworzyć to nowe dzieło michalickie".

więcej zdjęć TUTAJ


Dodane przez smc dnia 29 wrzesień 2016 22:30 · 0 Komentarzy · 9693 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Jezus przychodzi
Jezus przychodzi
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.