Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Święto Patronalne Szkoły

Z naszych WspólnotŚwięto Patronalne SzkolyKLIMKÓWKA. "Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą."
(św. Jan Paweł II )
Św. Jan Paweł II  jest autorytetem dla wielu ludzi na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, wieku czy wyznania. Jest szanowany przede wszystkim za swoje czyny, postawę, stosunek do drugiego człowieka, za to kim był i jakim był. Żył Ewangelią. Każdego dnia, w każdym okresie swojego życia, w rodzinnych Wadowicach i na Stolicy Piotrowej.

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce co roku obchodzi Dzień Patrona Szkoły, którym jest św. Jan Paweł II. Z tej okazji organizujemy konkursy wiedzy o życiu i działalności naszego Papieża, uczniowie poznają coraz głębiej naukę i przesłanie, jakie kierował do nas wielki Polak.
Papież kochał sport, dlatego już po raz drugi zorganizowaliśmy Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II. Do rywalizacji przystąpili zarówno uczniowie jak  i nauczyciele, którzy wspólnie przemierzali trasę biegu w parku obok Dworu Ostoia.

Święto patronalne w Klimkówce17 października 2016r. uroczyste obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy mszą św., w której uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i pozostali mieszkańcy Klimkówki.
Z radością i wzruszeniem odśpiewaliśmy "Barkę" r11; ukochaną pieśń Karola Wojtyły, która, jak mówił, zaprowadziła Go aż do Watykanu.
Po mszy św. podczas uroczystej akademii wysłuchaliśmy piosenek o Ojcu Świętym w wykonaniu uczniów kl. 3a SP pod kierunkiem p. Wioletty Krukar.
S. Diana Jonczyk przygotowała wraz z uczniami 6 klasy piękną inscenizację, przedstawiającą dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły.
Sceneria przeniosła nas do Wadowic, gdzie mieszkał i dorastał Lolek - przyszły papież, który chciał zostać aktorem! Lolek - bo Karol brzmi zbyt poważnie jak na uśmiechniętego łobuziaka z gęstwiną jasnych, rozwichrzonych włosów, które bały się grzebienia. Do tego stopnia nie lubiły być przyczesane, że koledzy ułożyli wierszyk: "Młodym rybom brak podniebień. Czy Wojtyła ma już grzebień?"
Szóstoklasiści zagrali swoje role jak zawodowi aktorzy!
Na scenie świat realny mieszał się z alegorycznym - upersonifikowane drzewa symbolizowały przemianę, jakaŚwięto patronalne w Klimkówce toczy się w duszy i życiu każdego człowieka. Czasami nie jesteśmy w stanie nawet wyobrazić sobie jak potoczą się nasze losy, jak zwyczajne wydarzenia mogą okazać się wstępem do czegoś wspaniałego i niezwykłego. Tak jak z pozoru proste, zwyczajne drzewa stały się łodzią czy krzyżem, tak prosty, skromny chłopak z Wadowic, Karol Wojtyła, stał się Papieżem, przewodnikiem i przyjacielem ludzi na całym świecie.
My też nie wiemy co nas czeka, ale jedno jest pewne - powinniśmy "żyć tak, jakbyśmy byli piątą ewangelią, którą czytać będą ludzie".
Tego uczył św. Jan Paweł II - nie mówmy o przebaczaniu, tylko przebaczajmy; nie mówmy o miłości, tylko kochajmy!

Mały Lolek przeszedł długą i piękną drogę z Wadowic do Watykanu. Przez swoje życie pokazuje on cały czas dzieciom i dorosłym na całym świecie, że każdy może być świętym i każdy ma swoją własną, niepowtarzalną drogę do świętości.

W jednym ze swoich wierszy pytał:
"Tego, co w was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć,
Czy będziecie zawsze oddzielać dobro od zła?"
Jako społeczność szkoły noszącej imię św. Jana Pawła II będziemy się starać, by Papież był z nas tak samo dumny, jak my z Niego.
Święto Patronalne w KlimkówceCieszymy się, że razem z nami świętowali Dzień naszego Patrona, św. Jana Pawła II, przybyli do naszej szkoły goście: ks. proboszcz Henryk Stec, ks. prałat Kazimierz Pańczyszyn, emerytowany dyrektor p. Marian Penar oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Kasperkowicz.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej uroczystości: s. Dianie Jonczyk, Wioletcie Krukar, Teresie Cypcar, Kazimierzowi Barciowi, Barbarze Chudzińskiej, Elżbiecie Józefowicz, Joannie i Krzysztofowi Grysztarom, Dariuszowi Dąbrowskiemu i państwu Agnieszce i Michałowi Ostoia - Tomaszewskim za pomoc w zorganizowaniu II Biegu Przełajowego im. św. Jana Pawła II.
Joanna Kaczor - WójcikŚwięto Patronalne w KlimkówceDodane przez smc dnia 27 październik 2016 20:42 · 0 Komentarzy · 9558 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Uczestnicy Mszy świętej
Uczestnicy Mszy świętej
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.