Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

TEGOROCZNE JUBILATKI

Dom Generalny
jubileusz Miejsce Piastowe. 50-lat życia zakonnego przeżywają w tym roku siostry: Tomisława, Urbana i Dionizja. 25-lecie pierwszych ślubów świętują siostry: Eligia, Roberta, Łucja, Magdalena, Jadwiga i Paulina. Dzisiaj rano w kaplicy Matki Bożej Niepokalanej uczestniczyły w uroczyście sprawowanej Eucharystii, którą celebrowało dwóch księży michalitów: ks. Jan Seremak (radny generalny) i ks. Leszek Cioch (kapelan domu macierzystego sióstr Michalinek). Czcigodne Jubilatki otrzymały także szczególne błogosławieństwo od Ojca świętego Benedykta XVI. Papież skierował do nich także słowa życzeń: "Życzę Siostrom, aby podejmując swoją codzienną posługę, były wobec wszystkich, których Bóg stawia na drodze Ich życia wiarygodnymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii.
Dziękuję Siostrom za wszelkie dobro i miłość okazywaną bliźnim oraz za poświęcenie i troskę o wzrost Kościoła i Zgromadzenia. Zawierzając Siostry macierzyńskiemu wstawiennictwu Dziewicy Maryi, która dla każdej z Sióstr jest niewątpliwie szczególnym Wzorem, z serca błogosławię."
Po Mszy świętej, w imieniu wszystkich sióstr, słowa życzeń skierowała do Jubilatek nasza Przełożona Generalna- m.Natanaela Bednarczyk:
"Czcigodne i Kochane Siostry Jubilatki, cała nasza wspólnota zakonna i obecni tutaj kapłani, radosnym i dziękczynnym serem śpiewamy z Wami i za Was Bogu-Ojcu uroczyste Te Deum, sławiąc Boga za wielkie dzieła, których dokonał w Waszym życiu.
Jubileusz zakonny jest gorącym dziękczynieniem za wielki skarb wiary, ale nade wszystko dziękczynieniem za nieoceniony dar powołania do życia konsekrowanego, który otrzymałyście od samego Jezusa Chrystusa.
Dziś, wraz ze św. Michałem Archaniołem i chórami Aniołów, z głębi serca wielbimy Boga w łasce powołania każdej z Was, jak też w łasce wytrwania, wierności i w każdym dobru, jakie przez te pół czy ćwierć wieku Bóg mógł czynić przez waszą różnoraką posługę. Dziękujemy za wszystkie skarby wiary i miłości, które pomnożyłyście waszym trudem, poświęceniem i ofiarnym życiem i które nadal rozdajecie poprzez służbę Bogu, Kościołowi i Zgromadzeniu, pełniąc różne funkcje i obowiązki.
Z okazji tego złotego i srebrnego Jubileuszu życzę, by Chrystus opromieniał swoją łaską każdy następny wasz rok, dzień i chwilę. Niech nadal przez Waszą modlitwę, dobre serca i ofiarne dłonie Miłość Boża dociera do najbardziej potrzebujących, a jednocześnie niech będzie źródłem Waszej radości, głębokiego pokoju i szczęścia.
Życzę Wam, Kochane Siostry, byście na nowo zachwyciły się Sercem Boga, Jego miłością i zapaliły do nowych zmagań o wielką świętość! Niech św. Michał umacnia Was w dalszych latach życia i pomaga wielbić Pana codziennością zakonnej posługi, tymi darami i charyzmatami, jakie każda z Was otrzymała."
W grupie złotych jubilatek jest jeszcze s. Dionizja Witkowska, która z racji na obecny stan zdrowia nie mogła wziąć udziału w uroczystościach. W czasie Mszy świętej modlitwą ogarnięta została także zmarła siostra Joachima Cisło, która składała swoje pierwsze śluby wraz z s.Tomisławą, Urbaną i Dionizją przed pięćdziesięcioma laty. Jednak kilka lat później odeszła do wieczności.Dodane przez cssma dnia 12 sierpień 2008 16:46 · 1 Komentarzy · 13022 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 31 sierpień 2008 23:59
Siostrom Jubilatkom życzę następnych dziesięcioleci przeżytych w Zgromadzeniu z miłością Jezusa w sercu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
S.Antonina przyjmuje krzyż
S.Antonina przyjmuje krzyż
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.