Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Świąteczne życzenia i wiadomości z Paragwaju

Z Misji
Życzenia z ParagwajuNEMBY. Czas na misji płynie bardzo szybko, już czwarty miesiąc naszego pobytu w Paragwaju.  Az trudno uwierzyć, ze już jest grudzień, kiedy za oknem świeci słońce, wszystko kwitnie i ciężko wytrzymać na zewnątrz bo  temperatura sięga około  40 stopni. Mimo wszystko  czujemy zbliżające się święta i Boże Narodzenia, ponieważ już w trzecia niedziele adwentu wszyscy przygotowują tutaj  szopki przed swoimi domami, także w naszym  kościele mamy i wieniec adwentowy  i rozświetloną szopkę.

Pomału się klimatyzujemy, poznajemy coraz więcej ludzi ich zwyczaje. W ciągu tygodnia uczestniczymy we Mszy świętej w parafii, bądź w kaplicach, których na terenie parafii jest 37, do tej pory nie poznałyśmy jeszcze wszystkich.
Jednym z tutejszych zwyczajów jest to, ze Paragwajczycy świętują swoje urodziny. 06 grudnia w naszym domu związana z nami młodzież  zorganizowała fiestę, jednak  nie z racji św. Mikołaja, lecz z okazji urodzin naszej siostry przełożonej Małgorzaty.  Młodzież wszystko przygotowała: tort, życzenia, śpiewy i tance  paragwajskie oraz zabawy.

Nasza parafia tętni życiem, jest bardzo dużo dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy działające przy parafii. Nasz  dom także codziennie odwiedzają dzieci i młodzież, prosząc o błogosławieństwo.  Od kilku tygodni pracujemy z dziećmi w oratorium, przy jednej z kaplic.  Przez pierwsze tygodnie dzieci przychodziły tylko w soboty, od dwóch tygodni mamy wakacje, dlatego teraz spotykamy się z nimi 3 razy w tygodniu.  W najbliższej przyszłości zamierzamy  otworzyć oratorium  także w naszym domu, na razie  jeszcze nie ma ku temu warunków, ponieważ pomieszczenia są w trakcie  remontu i brakuje  wyposażenia. Mimo to każdego dnia przychodzą dzieci, to pierwsi kandydaci do naszego domowego oratorium, spędzają z nami cale przedpołudnia. Wspólnie pracujemy, bawimy się , my przy okazji  wzajemnie bliżej poznajemy.
Rozpoczęłyśmy także prace  z młodzieżą w  każdą niedzielę mamy spotkania modlitewno r11; formacyjne z dziewczynami . W dniach 08.12.-11.12.2016r, do naszego domu przyjechały dziewczyny z Argentyny, które odprawiły  4 dniowe rekolekcje, towarzyszyła im s. Agnieszka i ks. Maciej Ciamaga.

Choć dzieli nas ocean to duchowo łączymy się z wszystkimi, a szczególnie z Kochanymi Siostrami, w tym czasie Świąt Bożego Narodzenia i przesyłamy serdeczne życzenia. Niech Maryja, Matka Słowa Wcielonego, jako Gwiazda oświeca nam drogę do Swojego Syna, niech uczy przyjmować  Go w Słowie Bożym  i wydarzeniach codzienności. Życzymy, by Maleńka Miłość narodziła się na nowo w waszych serach  i w waszym życiu wypełniając  je pokojem, radością, miłością, przebaczeniem. Niech Boża Dziecina Błogosławi wszystkim.

Życzenia z Paragwaju


Więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 23 grudzień 2016 16:44 · 0 Komentarzy · 10431 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.